4 Yıllık Bölümlerin Taban Puanları 2021 ve Başarı Sıralamaları

4 Yıllık Bölümlerin Taban Puanları 2021 ve Başarı Sıralamaları

4 Yıllık Bölümlerin Taban Puanları 2021 ve Başarı Sıralamaları ve kontenjanlarını inceleyeceğiz. Bu sayfada yer alan verilerin tamamı ÖSYM ve YÖK tarafından yayınlanmış olan en son güncel puanlardır. Tabloda yer alan puanlar 2020 Üniversite yerleştirme puanlarına göre elde edilmiş veriler olup 2021 TYT ve AYT girip tercih yapacak olan üniversite adayları bu başarı sıralamalarını ve taban puanlarını göz önünde bulundurmalılar. Aşağıda yer alan tabloda Üniversite adı, bölüm adı, kontenjan, taban puan yılı, başarı sıralaması, başarı sıralamaları ve taban puanlar yer almaktadır.
4 Yıllık Bölümlerin Taban Puanları 2021 ve Başarı Sıralamaları

TYT ve YKS sınavlarına girecek veya girmiş olan üniversite adayları için 2020 4 yıllık üniversite taban puanları başarı sıralamaları hakkında aşağıda bir liste hazırladık. 4 Yıllık Üniversite Bölümlerin Taban Puanları için hazırlanmış bu liste, ÖSYM tarafından yayınlanan en son verilere dayanarak tüm bilgiler güncel olarak hazırlandı.

4 yıllık bölümlerin taban puanları ve başarı sıralamaları için tek yapmanız gereken aşağıda yer alan listeden istediğiniz bölüme tıklamak. Eğer aradığınız bölümü aşağıdaki listede bulamıyorsanız arama butonunu kullanarak ulaşmak istediğiniz bölüm hakkında bilgi alabilirsiniz. 2021 yılı YKS sınavına girecek üniversite adayları için destek olacak bir sistem hazırladık…

 Bilgilendirme: Asagida yer alan tabloda puanlari ve basari siralamalarini bulacaksiniz. "Olusmadi" yazilan yerde kontenjaninin dolmadigini ifade etmek için yazdik. Örnek vermek gerekirse 50 kisilik kontenjan dolmadigi için ÖSYM herhangi bir siralama ve/veya taban puan tahmini olusturmadi. Isteyen herkes baraj puani yoksa bu bölümü tercih edip yerlesebilme sansina sahip. Tabloda (--) seklinde olan yerleri ise hiçbir adayin tercih etmedigi seklinde yorumlayabiliriz.

NOT: LÜTFEN TERCIH YAPMADAN ÖNCE KILAVUZU DIKKATLICE KONTROL EDINIZ. SITEMIZDEKI VERILER BILGILENDIRME AMAÇLIDIR. TERCIHLERINIZI KESINLESTIRMEDEN ÖNCE LÜTFEN ÖSYM VERILERINI KONTROL EDINIZ.

Yorumlar
 1. blank editor dedi ki:

  Yükseköğretim Kurulu, özel yetenek sınavıyla öğrenci alacak öğretmenlik programlarına başvuru yapabilmek için başarı sırası şartı getirdi. Üst yazı ektedir. Özel yetenek sınavı öğretmenlik için 300 bin, diğer özel yetenek bölümleri için 800 bin sıralama şartı var.

 2. blank tarık dedi ki:

  müzik öğretmenliği neden yok ya hesaba bile katmamışsınız

  1. blank editor dedi ki:

   Merhaba, Müzik Öğretmenliği bölümleri özel yetenek sınavları ile almaktadır. Her üniversitenin ayrı ayrı kriterleri ve sınavları olmaktadır. İlgilendiğiniz üniversitenin sitesinden bilgi alabilirsiniz. Başarılar Dileriz.

   Sınava başvuru puanı: Adaylara yardımcı olmak üzere 2019-2020 ders yılında Özel Yetenek Sınavı sonuçlarına göre öğrenci alınacak yükseköğretim programları ve bu programlarla ilgili olarak uygulanacak işlemler ve gerekli koşullar ilgili yükseköğretim kurumlarınca önkayıt sırasında adaylara duyurulacaktır. Merkezî yerleştirme ile herhangi bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanmış olan adaylar da bu tabloda gösterilen programlara başvurabileceklerdir. Sınava başvuru puanı: Özel yetenek sınavı ile öğrenci alan öğretmenlik programlarına başvuru yapabilmek için adayların, TYT puanının en düşük 150 başarı sıralamasının ise 300 bininci sırasına sahip olmaları gerekiyor.

   1. blank tarık dedi ki:

    Teşekkür ederim. Bu arada 300 bininci barajı değil 800 bininci başarı sıralamasına sahip olmamız gerekiyor.

   2. blank alper dedi ki:

    300 bin değil 800 bin yanlış bilgi vermeyelim lütfen