Harita Mühendisliği 2021 Taban Puanları Başarı Sıralamaları

Harita Mühendisliği 2021 Taban Puanları Başarı Sıralamaları

Harita Mühendisliği taban puanları 2021 , Harita Mühendisliği başarı sıralamaları 2021. Üniversitelerin 4 yıllık bölümlerin de öğrenim görmek isteyen adayların en çok merak ettiği konuların başında gelen Harita Mühendisliği 2021 Taban Puanları Başarı Sıralamaları siz değerli okurlarımıza buradan açıklamak istiyoruz.

Harita Mühendisliği Taban Puanları 2021 ve Harita Mühendisliği Başarı Sıralamaları 2021,Harita Mühendisliği Bölümü Başarı Sırası,Harita Mühendisliği Hangi Üniversitelerde Var,Harita Mühendisliği İçin Kaç Puan Gerekir gibi soruların cevaplarını bu yazımız içerisinde bulacaksınız.


Özelikle fakülte bazında eğitim alan adayların diğer adaylara göre iş hayatına girme durumlarının daha çok olmasından dolayı buradan araştırma yaparak 4 yıllık Harita Mühendisliği taban puanları,başarı sıralamalarını öğrenebilirsiniz.


Aşağıda yer alan tablodaki puanlar 2020 yılına ait Üniversite Taban Puanlarıdır. Sayfamızdaki verilerin tamamı ÖSYM ve YÖK tarafından yayınlanmış olan en son güncel puanlardır. Başarı sıralamaları henüz YÖK tarafından açıklanmamıştır. Tabloda yer alan başarı sıralamaları ÖSYM'nin yayınladığı Yığınsal Puan Sıralamalarına göre tahmini olarak oluşturulmuştur.blankHarita Mühendisliği 2021 Taban Puanları Başarı Sıralamaları

Üniversite AdıBölümPuan TürüKont.Taban PuanSıralama
Yıldız Teknik Üniversitesi (İstanbul) (Devlet)Harita Mühendisliği (Örgün)SAY103355,2833151,526
Kocaeli Üniversitesi (Kocaeli) (Devlet)Harita Mühendisliği (Örgün)SAY62290,6058278,970
İzmir Katip Çelebi Üniversitesi (İzmir) (Devlet)Harita Mühendisliği (Örgün İng.)SAY72289,4806282,047
Gebze Teknik Üniversitesi (Kocaeli) (Devlet)Harita Mühendisliği (Örgün)SAY62288,3094285,337
Karadeniz Teknik Üniversitesi (Trabzon) (Devlet)Harita Mühendisliği (Örgün)SAY82283,226299,930
Avrasya Üniversitesi (Trabzon) (Vakıf)Harita Mühendisliği (Burslu)SAY2Yer.Olmadı
Avrasya Üniversitesi (Trabzon) (Vakıf)Harita Mühendisliği (%50 İnd.)SAY13Yer.Olmadı
Afyon Kocatepe Üniversitesi (Devlet)Harita Mühendisliği (Örgün)SAY31Dolmadı
Aksaray Üniversitesi (Devlet)Harita Mühendisliği (Örgün)SAY21Dolmadı
Artvin Çoruh Üniversitesi (Devlet)Harita Mühendisliği (Örgün)SAY21Dolmadı
Erciyes Üniversitesi (Kayseri) (Devlet)Harita Mühendisliği (Örgün)SAY67Dolmadı
Harran Üniversitesi (Şanlıurfa) (Devlet)Harita Mühendisliği (Örgün)SAY21Dolmadı
Konya Teknik Üniversitesi (Konya) (Devlet)Harita Mühendisliği (Örgün)SAY72Dolmadı
Mersin Üniversitesi (Mersin) (Devlet)Harita Mühendisliği (Örgün)SAY31Dolmadı
Necmettin Erbakan Üniversitesi (Konya) (Devlet)Harita Mühendisliği (Örgün)SAY26Dolmadı
Ondokuz Mayıs Üniversitesi (Samsun) (Devlet)Harita Mühendisliği (Örgün)SAY52Dolmadı
Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (Osmaniye) (Devlet)Harita Mühendisliği (Örgün)SAY26Dolmadı
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (Sivas) (Devlet)Harita Mühendisliği (Örgün)SAY21Dolmadı
Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi (Tokat) (Devlet)Harita Mühendisliği (Örgün)SAY21DolmadıBilgilendirme: Yukarıda yer alan tabloda puanları ve başarı sıralamalarını bulacaksınız. "Oluşmadı" veya Tercih Edilmedi yazılan yerde kontenjanının dolmadığını ifade etmek için yazdık. Örnek vermek gerekirse 50 kişilik kontenjan dolmadığı için ÖSYM herhangi bir sıralama ve/veya taban puan tahmini oluşturmadı. İsteyen herkes baraj puanı yoksa bu bölümü tercih edip yerleşebilme şansına sahip. Tabloda (--) şeklinde olan yerleri ise hiçbir adayın tercih etmediği şeklinde yorumlayabiliriz.

NOT: LÜTFEN TERCİH YAPMADAN ÖNCE KILAVUZU DİKKATLİCE KONTROL EDİNİZ. SİTEMİZDEKİ VERİLER BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR. TERCİHLERİNİZİ KESİNLEŞTİRMEDEN ÖNCE LÜTFEN ÖSYM VERİLERİNİ KONTROL EDİNİZ.


Harita Mühendisliği taban puanları, Harita Mühendisliği başarı sıralaması, 2021 Harita Mühendisliği puanları, 2021 Harita Mühendisliği sıralamaları, Harita Mühendisliği için kaç puan gerekir?, Harita Mühendisliği hangi üniversitelerde var?, Harita Mühendisliği başarı sırası, Harita Mühendisliği 2020 2021 başarı sıralaması ve taban puanları, Harita Mühendisliği YKS TYT-AYT Taban ve Tavan Puanları 2020 2021


Yorumlar
  1. blank ali dedi ki:

    yukarıda da gördüğünüz gibi kontejanlarını bile dolduramayan bir bölüm haline geldi…geçmişten gelen çok sayıda mezun işsizi olan bir bölüm…ayrıca mühendis olmanııza rağmen yaptığınız hiçbir somut proje yoktur..siz yaparsanız diğer mühendislikler sahiplenir…tasarım imkanı olmayan enteresan bir mühendisliktir ayrıca…