Üniversite Taban Puanları 2020 ve Başarı Sıralamaları

  Üniversite Taban Puanları 2020 ve Başarı Sıralamaları

  Üniversite Taban Puanları 2020 ve Başarı Sıralamaları ve kontenjanlarini inceleyecegiz. Bu sayfada yer alan verilerin tamami ÖSYM ve YÖK tarafindan yayinlanmis olan en son güncel puanlardir. Tabloda yer alan puanlar 2019 Üniversite yerlestirme puanlarina göre elde edilmis veriler olup 2020 TYT ve AYT girip tercih yapacak olan üniversite adaylari bu basari siralamalarini ve taban puanlarini göz önünde bulundurmalilar.
  Asagida yer alan tabloda Üniversite adi, bölüm adi, kontenjan, taban puan yili, basari siralamasi, basari siralamalari ve taban puanlar yer almaktadir.
  Üniversite Taban Puanları 2020 ve Başarı Sıralamaları

  YÖKATLAS 2019 2020 güncel sıralamaları yayınladı. Aşağıda yer alan bu liste, ÖSYM ve YÖK tarafından yayınlanan en son verilere uygun olarak hazırlandı.

  2020 Üniversite taban puanları için tek yapmanız gereken aşağıda yer alan listeden istediğiniz üniversiteye tıklamak. Eğer aradığınız üniversiteyi aşağıdaki listede bulamıyorsanız arama butonunu kullanarak istediğiniz bilgiye ulaşabilirsiniz. 2020 yılı üniversite tercihi yapacak olan adayların aşağıda yer alan tablolardaki üniversitelerin taban puanları ve başarı sıralamalarına bakabilirler.

   


  Bilgilendirme: Asagida yer alan tabloda puanlari ve basari siralamalarini bulacaksiniz. "Olusmadi" yazilan yerde kontenjaninin dolmadigini ifade etmek için yazdik. Örnek vermek gerekirse 50 kisilik kontenjan dolmadigi için ÖSYM herhangi bir siralama ve/veya taban puan tahmini olusturmadi. Isteyen herkes baraj puani yoksa bu bölümü tercih edip yerlesebilme sansina sahip. Tabloda (--) seklinde olan yerleri ise hiçbir adayin tercih etmedigi seklinde yorumlayabiliriz.

  NOT: LÜTFEN TERCIH YAPMADAN ÖNCE KILAVUZU DIKKATLICE KONTROL EDINIZ. SITEMIZDEKI VERILER BILGILENDIRME AMAÇLIDIR. TERCIHLERINIZI KESINLESTIRMEDEN ÖNCE LÜTFEN ÖSYM VERILERINI KONTROL EDINIZ.

  16
  Kimler Neler Demiş?

  avatar
  10 Comment threads
  6 Thread replies
  0 Followers
   
  Most reacted comment
  Hottest comment thread
  13 Comment authors
  Bahtsız üniliDeryaAhmeddenBuseciftci_0508 Recent comment authors
    Subscribe  
  Bildir
  Bahtsız ünili
  Ziyaretçi
  Bahtsız ünili

  Deneme sınavlarında herkes çok iyi net yapıyor ya, bi tek benmi yapamıyorum diye düşünüyorum, etüt sınavında 600 kişiden 240. Oldum ve ayt den 66 negle, ne yapıyorsunuzda bu kadar net geliyor ya

  Buse
  Ziyaretçi
  Buse

  2020 yks nasıl olacak sizce? Zor kolay?

  ciftci_0508
  Ziyaretçi
  ciftci_0508

  ee kazandın mı Çukurova yı

  Hakan
  Ziyaretçi
  Hakan

  başlık neden 2019-2020 yılı yazıyor 🙁

  Aykut Değirmenci
  Ziyaretçi
  Aykut Değirmenci

  Puanım 197
  4 yıllık Açıktan İktisat Ve İdari Bilimler fakültelerine puanım yetermi

  Derya
  Ziyaretçi
  Derya

  Sizce bu seneki üniversite puanları ve sıralamaları nasıl olur? Ben daha çok kişininin asıldığını görüyorum, bana göre sıralamalar düşer gibi

  irem
  Ziyaretçi
  irem

  merhaba yks den 237.41 aldım ek puanlı hali 256.94 sağlık meslek lisesi mezunuyum bu durumda iki yıllık sağlık bölümlerini tercih ederken bana ekstra gelen puan ile puanım kaç olacak ve yerleştirme sıralamam ne olacak yardımcı olurmusunuz ona göre tercih yapıcam ayrıca diploma puanım 65.07 simdiden cok tesekkur ederim

  BuseNaz
  Ziyaretçi
  BuseNaz

  Umarım emeklerimin karşılığını alırım, bu sene YKS ye çok çalıştım ve şükürler olsun ki çok iyi geçti. Bekle beni Çukurova Tıp sana geliyorum.

  Tıpçı bir genç
  Ziyaretçi
  Tıpçı bir genç

  Gülhane Askeri Tıp Fakültesinin taban puanı ve sıralaması nedir acaba

  Vera
  Ziyaretçi
  Vera

  Buradaki taban puanlar ucretli universite taban puanlari mi ?

  Üniversite Taban Puanları
  Ziyaretçi
  Üniversite Taban Puanları

  Burada verilen taban puanları bu seneye mi ait?