KPSS Atamaları 2021 (Taban Puanları)

KPSS Atamaları 2021 (Taban Puanları)

KPSS bazında devlet kadrolarına atama puanlarının yıllar arasında değişkenlik gösterdiğini siz değerli okurlarımıza belirtmek istiyoruz. Özellikle de KPSS Atamaları 2021 (Taban Puanları) hakkında merak ettiğiniz bilgileri buradan açıklamak istiyoruz.

KPSS ile atanacağınız durumlarda almanız gereken puanları meslek bazında açıklayarak en azından bu konu bilgi sahibi olmanıza yardımcı olacağız.

2021 yılı içerisinde KPSS puanı ile yerleşen adayların ve ortaya çıkan kontenjanlar hakkında merak ettiğiniz bilgileri siz değerli okurlarımıza buradan açıklamak istiyoruz.

KPSS atama puanları 2021, yılından itibaren şuana kadar yapılan tüm atamaları kapsamaktadır. Kaynak ÖSYM sitesidir.

KPSS Atama Puanları 2021

2021 yılında yapılan tüm kpss atamalarını bu bölümde bulabilirsiniz.

KPSS Atama Puanları 2020

Yorumlar
 1. blank Hatice dedi ki:

  Merhaba ybs mezunu biri kpss de hangi puan türünden tercih yapabiliyor? ve Yazılım veya bilgisayar mühendisliğine bizde tercih yapabiliyor muyuz? İnternette net bir cevap bulamadım cevap verirseniz çok sevinirim 🙂

  1. blank Mr.King dedi ki:

   YBS kpsslik bölüm değil 2-3 kişi üniversiteye ataması olmuş, bilgisayar ve yazılım mühendisliğinden tercih yapamazsın. İlerde atama gelir mi bilemeyiz ama şuanda ataması pek yok. Bunun bilincinde olup kendini geliştirmen gerekiyordu.

   1. blank Mr.King dedi ki:

    Tabi ki YBS için atama gelirse YBS’ciler için çok iyi olur.

 2. blank burs başvurusu dedi ki:

  Vermiş olduğunuz değerli bilgiler için çok teşekkür ederim.Puan gibi aklıma takılan tüm soruların cevabını sitenizde bulabiliyourum.

 3. blank Kripto dedi ki:

  Bu atamadan pek umudum yok maalesef, puanım düşük, tek isteğim 2021 yılının bol atamalı bir yıl olarak geçmesi, bari bizlerin yüzü gülsün azıcık

 4. blank Cansu dedi ki:

  Atama bekleyen arkadaşlar, inşallah atanırız. Bu kpss 2020/2 sizce ne zaman açıklanır? 1 ay sürer mi acaba

  1. blank Bahadır dedi ki:

   Bence 2 hafta sürer sanırım, aslında tercih süresinin bittiği gün herşey belli, sanırım kontroller yapıldığı için süre uzuyor

 5. blank Oguzhan dedi ki:

  Yalan

  1. blank Kader dedi ki:

   Nerden biliyon