KPSS Atamaları 2020 (Taban Puanları)

  KPSS bazında devlet kadrolarına atama puanlarının yıllar arasında değişkenlik gösterdiğini siz değerli okurlarımıza belirtmek istiyoruz. Özellikle de KPSS Atamaları 2020 (Taban Puanları) hakkında merak ettiğiniz bilgileri buradan açıklamak istiyoruz.

  KPSS ile atanacağınız durumlarda almanız gereken puanları meslek bazında açıklayarak en azından bu konu bilgi sahibi olmanıza yardımcı olacağız.

  2020 yılı içerisinde KPSS puanı ile yerleşen adayların ve ortaya çıkan kontenjanlar hakkında merak ettiğiniz bilgileri siz değerli okurlarımıza buradan açıklamak istiyoruz.

  ORTAÖĞRETİM KPSS

  Ortaöğretim bazlı olarak tercih yapan aday sayısının 14,801 olduğunu belirtelim. Kontenjan sayısının ise 130 olduğunu açıklayalım. 130 olarak açılan kadro içerisinde adayların tamamı yerleşmiştir. Herhangi bir şekilde boş bir kadro kalmadığını da belirtelim.

  Ön Lisans KPSS

  Ön Lisans alanından mezun olan adaylar arasından toplamda 18,564 kişi tercih yaparak devlet kadrolarına yerleşme heyecanını beklemiştir. Bu adaylar arasından ise açılan 254 kişilik kadroya 254 kişi yerleşerek herhangi bir boş kadro kalmadığını belirtelim.

  Lisans KPSS

  KPSS bazlı olarak Lisans mezunu olan adaylar arasında yapılan yerleştirme sonuçlarına dair bilgiler. Tercih yapan aday sayısı olarak 61.645 puan dikkat çekmektedir. Kontenjan olarak ise açılan 630 kadronun tamamına atama yapılarak herhangi bir boş kadro kalmamıştır.

  Bu belirttiğimiz yerleşme sayılarının 2019/1 sayılı atama için olduğunu da belirtmek istiyoruz.

  Sağlık Bakanlığı KPSS puanları

  Lise mezun puanları

  Lise mezunu olarak KPSS’ye giren adaylar arasında en yüksek puan ile yerleşen aday Üsküdar Devlet Hastanesine 95,13268 puan ile yerleşmiştir.

  Ön Lisans Mezun Puanları

  Ön lisans olarak mezun olan ve KPSS’ye giren adaylar arasında ise en yüksek puan ile yerleşen adayın Diyarbakır’da bulunan Sağlık Teknikerliği kadrosuna 92,87645 puan ile yerleştiğini belirtmek istiyoruz.

  Lisans Mezun Puanları

  Lisans bölümünden mezun olan kişinin ise en yüksek puan ile 94,87667 puan ile yerleştiğini belirtmek istiyoruz. Kocaeli’nde bulunan Gebze Sağlık Müdürlüğü kadrosuna.

  Taban puan sıralamaları

  Taban puan olarak ise bazında en düşük puan ile yerleşen adayın ise Sağlık Teknikerliği alanında yer alan Eczane bölümü olduğunu ve bölüme toplamda 75 adayın yerleştiğini belirtelim. Bu adaylar arasında en düşük puanı alan kişinin ise 70,486 puan ile bu kadroya yerleşmiştir.

  Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayınlanan kadrolar ÖSYM tarafından KPSS puan üstünlüğüne göre Devlet kadrolarına atama yapılmaktadır. KPSS atamalarını aşağıda bulunan linklerden öğrenebilirsiniz.

  KPSS atamaları 2020, yılından itibaren şuana kadar yapılan tüm atamaları kapsamaktadır. Kaynak ÖSYM sitesidir.

  Subscribe
  Bildir
  guest
  1 Yorum
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Oguzhan

  Yalan aq