1. Ana Sayfa
 2. Haberler
 3. MSÜ Taban Puanları 2021

MSÜ Taban Puanları 2021


msü taban puanları 2021, msü taban puanları 2021 bayan, msü taban puanları net, msü taban puanları 2021 tyt, msü taban puanları 2021 erkek gibi sorularınızın cevabını bu yazımızda veremeye çalışacağız.

ÖSYM tarafından 2020 MSÜ sınavı için başvuru kılavuzu yayınlandı. Kılavuzla birlikte başvuru işlemleri, başvuru şartları, sınav ücreti, 1. ve 2. seçim aşamalarına dair tüm detaylar netleşti.2020-Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (2020-MSÜ), 14 Haziran 2020 tarihinde uygulandı.

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) askeri öğrenci temini ön başvuru sonuçlarının açıklandığını duyurdu. Yapılan yazılı duyuruda 2020 MSÜ taban puanlarına yer yer verildi. MSB Milli Savunma Üniversitesi 2020 Yılı Askeri Öğrenci Temini Seçim Aşaması Faaliyetleri 20 Temmuz – 04 Eylül 2020 tarihleri arasında yapılacak. Adayların www.personeltemin.msb.gov.tr adresinden duyuruları incelemeleri gerekiyor.

Sizlere referans olması açısından 2020 yılı MSÜ Taban Puanlarını aşağıda bulabilirsiniz.

2021 MSÜ Başvuru Nasıl Yapılır?

MSÜ Puan Hesaplaması yapmak için TIKLAYIN

2020-MSÜ Temel Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı (% 10) 

2020 MSÜ Taban Puanları (MSÜ ASKERİ ÖĞRENCİ TEMİNİ TABAN PUANLARI)

HARP OKULLARI ERKEK ADAYLAR (2020 MSÜ)
OKUL PUAN TÜRÜ TABAN PUANI ŞEHİT / GAZİ YAKINI TABAN PUANI
HHO SAYISAL 326,09110 293,48199
KHO,DHO,SG SAYISAL 276,91794 249,22615
KHO EŞİT A. 275,41420 247,87278

2020 MSÜ Harp Okulları erkek aday okul ve puan türlerine ait taban puanları yukarıdaki tabloda bulabilirsiniz.

HARP OKULLARI BAYAN ADAYLAR (2020 MSÜ)
OKUL PUAN TÜRÜ TABAN PUANI ŞEHİT / GAZİ YAKINI TABAN PUANI
HHO SAYISAL 357,93000 322,13700
KHO,DHO,SG SAYISAL 349,45152 314,50637
KHO EŞİT A. 348,28242 313,45418

2020 MSÜ Harp Okulları bayan aday okul ve puan türlerine ait taban puanları yukarıdaki tabloda bulabilirsiniz.

ASTSUBAY MYO ADAYLARI (2020 MSÜ)
OKUL PUAN TÜRÜ TABAN PUANI ŞEHİT / GAZİ YAKINI TABAN PUANI
KMYO, HMYO, DMYO, SG MYO SAYISAL 233,74273 210,36846
KMYO VE HMYO EŞİT A. 256,45575 230,81018

2020 MSÜ Astsubay Meslek Yüksek Okulu aday okul ve puan türlerine ait taban puanları yukarıdaki tabloda bulabilirsiniz.

BANDO ASTSUBAY MYO ADAYLARI (2020 MSÜ)
OKUL PUAN TÜRÜ TABAN PUANI ŞEHİT / GAZİ YAKINI TABAN PUANI
BANDO MYO
(Güzel Sanatlar ve Konservatuar)
EN YÜKSEK PUAN TÜRÜ 120 120
BANDO MYO
(İlk Tercihi Bando Olan)
EN YÜKSEK PUAN TÜRÜ 164,02766 150

2020 MSÜ Bando Astsubay Meslek Yüksek Okulu aday okul ve puan türlerine ait taban puanları yukarıdaki tabloda mevcuttur

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI  MİLLİ SAVUNMA ÜNİVERSİTESİ 2020 YILI ASKERİ ÖĞRENCİ TEMİNİ

Milli Savunma Bakanlığı’ndan son dakika yapılan açıklamada şöyle denildi:

1. MSB Milli Savunma Üniversitesi 2020 Yılı Askeri Öğrenci Temini Seçim Aşaması Faaliyetleri 20 Temmuz – 04 Eylül 2020 tarihleri arasında yapılacaktır.
2. MSÜ Harp Okulları ve Meslek Yüksek Okullarına başvuran adaylar, tercih ettikleri okullar ve MSÜ-2020 puan türleri göz önüne alınarak en yüksek puandan başlayarak sıralanmıştır.
3. Hava Harp Okulu adayları “Psikomotor Testi” ve “Öğrenci Seçme Uçuşuna” katılacakları için birinci tercihi HHO olan adaylar arasından MSÜ-2020 sayısal puanına göre en yüksek puandan başlayarak sıralanmıştır.
4. Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu Çağrı Esasları:
a. MSÜ-2020 sınavında herhangi bir puan türünden, belirlenen taban puanı geçen adayların tercihleri arasında Bando Astsubay MYO olanlar, Müzik Yeteneği ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavına gireceklerdir. Adaylar bu haklarından feragat edebilir. Bu durum adayların diğer tercihlerini etkilemeyecektir.
b. MSÜ-2020 sınavında herhangi bir puan türünden, belirlenen taban puanı geçemeyen adaylardan, Güzel Sanatlar veya Konservatuar Liselerinin Müzik bölümü kaynaklı olan adaylar ile birinci tercihi Bando Astsubay MYO olan adaylardan en yüksek puan türüne göre sıralanarak belirlenen adaylar sadece Bando Astsubay MYO adayı olarak sınavlara çağrılmıştır. Bu adayların diğer tercihleri dikkate alınmayacaktır.
c. Müzik Yeteneği ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavına girecek adaylar enstrümanlarını da yanlarında getirebileceklerdir. (Piyano ve bateri hariç)
5. Şehit / Gazi yakını olan adaylardan; taban puanın %90’ı ve fazlası olan adaylara da Şehit-Gazi Kontenjanından çağrı yapılmıştır. Gerekli belgeleri getirmeyen adayların işlemlerine Şehit/Gazi kontenjanından devam edilmeyecektir.
6. İkinci seçim aşamalarına aday çağrısı için okul ve puan türüne göre belirlenen taban puanları görmek için tıklayınız…
7. Seçim Aşaması Faaliyetlerine çağrılan adaylar, sorgulama sayfasında belirtilen tarih ve saatte Kara Harp Okulu Komutanlığı (Bakanlıklar/Ankara) adresinde hazır bulunacaklardır.
8. Seçim Aşaması Faaliyetleri
a. Hava Harp Okulu adayları için;
1’inci gün : Evrak Kontrolü, Fiziki Değerlendirme, Kişilik Değerlendirme Testi ve Fiziki Yeterlilik Testi (FYT),
2’nci gün : Psikomotor Testi,
3’üncü gün : Mülakat, Müzik Yeteneği ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu tercihi olan adaylar için) ve Hastane Sevk aşamalarından oluşmaktadır.
b. Diğer Harp Okulu ve Meslek Yüksek Okulu tercihi olan adaylar için;
1’inci gün : Evrak Kontrolü, Fiziki Değerlendirme, Kişilik Değerlendirme Testi ve Fiziki Yeterlilik Testi (FYT),
2’nci gün : Mülakat, Müzik Yeteneği ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu tercihi olan adaylar için).
c. Fiziki Yeterlilik Testi için tüm adayların gelirken spor kıyafeti (Eşofman, spor şortu, spor fanilası, spor ayakkabısı vb.) giyinmiş olarak gelmeleri gerekmektedir.
ç. Pazar günlerine sınav planlanmamıştır.
9. Sınavlara gelirken getirmeniz gereken belgeleri görmek için tıklayınız…
10. Adayların başvuru şartlarını taşıyıp taşımadıkları, getirecekleri belgeler üzerinden kontrol edilecektir. Adayların başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşıldığında veya evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edildiğinde, temin sürecinin hangi aşamasında olursa olsun işlemleri iptal edilecektir.
11. Seçim aşaması faaliyetlerine gelmeden önce ilgili açıklamaları ve başvuru kılavuzunu tekrar okuyunuz ve çağrıldığınız tarihi mutlaka bir kez daha kontrol ediniz.
12. Kara Harp Okulu Komutanlığında sınavlar süresince adaylara su ve kumanya verilecektir.
13. Bu duyuru tebliğ niteliğinde olup adaylara ayrıca posta veya telefon ile sınav tarihi tebliğ edilmeyecektir.
14. Başvuru sonucunuzu görmek için tıklayınız…

UYARI:

i) Her yıl yapılan temin faaliyetlerimizde siz değerli velilerimizi Kara Harp Okulunda ağırlamaktan duyduğumuz mutluluğu bu yıl yaşayamayacağımızı üzüntüyle sizlere bildirmekteyiz.
Bilindiği üzere neredeyse tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de pandemi ile yoğun bir şekilde mücadele edilmektedir. Bizler de evlatlarımızın sağlıklı bir gelecekte yaşamaları adına bu mücadeledeki sorumluluğumuzu biliyor ve onlar için en güvenli koşullarda faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.
Bu bağlamda, Kara Harp Okulunda düzenleyeceğimiz 2020-MSÜ Askeri Öğrenci Temin Faaliyetinde siz değerli velilerimizi Kovid-19 ile mücadele tedbirleri nedeniyle Kara Harp Okulunda misafir edemeyeceğimizi üzüntüyle bildirir, en kısa zamanda güven ve huzurla sizleri ağırlayacağımız sağlıklı günlere kavuşmayı ümit ederiz.
ii) Adayların sınavın icra edileceği yere maske ile gelmeleri gerekmektedir.
iii) Adayların, Kovid-19 ile mücadele tedbirleri kapsamında sınavın icra edileceği yerin nizamiyesinden itibaren yapılan uyarılara uyarak belirli bir disiplin içinde hareket etmeleri, sosyal mesafeyi korumaları ve maskelerini usulüne uygun şekilde takmaları önem arz etmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (23)

Popüler Yorumlar
 1. editor_avatar

  Bunlar gecen seneki degilmi

 2. editor_avatar

  Bu seneki taban puanlar acıklandı mı

Yapılan Yorumlar
 1. editor_avatar

  2021 msü sinavim kötü gecti bekledigim gibi değildi. Netlerimin düşük çıkacağını düşünüyorum. Bu yukardaki puanlar yks taban puanlari mi yoksa msüden bu puani alanlar mi mülakatlara çağırılıyor?

 2. editor_avatar
  9 ay önce

  Sayin bakanimdAn ricada bulunuyorum benim cocugum kiz yuksek puan aldi fakat bu pandemi yuzunden sinavdan sonra basvuru yapiliyor saniyorduk basvuru yapamadik insanlarin maduriyetlerini gidermek icin bisanns vermelerini arz ediyorum sinav ertelenince tercihte ertelenmistir demistik maduruz

 3. editor_avatar

  Sosyal bilimlerdeyim şu an Kara harp okuluna girebilir miyim?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir