2 Yıllık Bölümlerin Taban Puanları 2021 ve Başarı Sıralamaları

2 Yıllık Bölümlerin Taban Puanları 2021 ve Başarı Sıralamaları

2 Yıllık Bölümlerin Taban Puanları 2021 ve Başarı Sıralamaları ve kontenjanlarını inceleyeceğiz. Bu sayfada yer alan verilerin tamamı ÖSYM ve YÖK tarafından yayınlanmış olan en son güncel puanlardır. Tabloda yer alan puanlar 2020 Üniversite yerleştirme puanlarına göre elde edilmiş veriler olup 2021 TYT ve AYT girip tercih yapacak olan üniversite adayları bu başarı sıralamalarını ve taban puanlarını göz önünde bulundurmalılar. Aşağıda yer alan tabloda Üniversite adı, bölüm adı, kontenjan, taban puan yılı, başarı sıralaması, başarı sıralamaları ve taban puanlar yer almaktadır.2 Yıllık Bölümlerin Taban Puanları 2021 ve Başarı Sıralamaları

TYT ve YKS sınavlarına girecek veya girmiş olan üniversite adayları için  2020 2021 2 yıllık üniversite taban puanları başarı sıralamaları hakkında aşağıda bir liste hazırladık. 2 Yıllık Üniversite Bölümlerin Taban Puanları için hazırlanmış bu liste, ÖSYM tarafından yayınlanan en son verilere dayanarak tüm bilgiler güncel olarak hazırlandı.

2 yıllık bölümlerin taban puanları için tek yapmanız gereken aşağıda yer alan listeden istediğiniz bölüme tıklamak. Eğer aradığınız bölümü aşağıdaki listede bulamıyorsanız arama butonunu kullanarak ulaşmak istediğiniz bölüm hakkında bilgi alabilirsiniz.  2021 yılı YKS sınavına girecek üniversite adayları için destek olacak bir sistem hazırladık.

YKS sınavının ilk oturumu olan TYT puanı ile tercih edebileceğiniz önlisans programları diğer bir deyişle 2 yıllık üniversite taban puanları paylaşacağız.

TYT ve YKS sınavlarına girecek veya girmiş olan üniversite adayları için  2021 2 yıllık üniversite taban puanları başarı sıralamaları hakkında aşağıda bir liste hazırladık. 2 Yıllık Üniversite Bölümlerin Taban Puanları için hazırlanmış bu liste, ÖSYM tarafından yayınlanan en son verilere dayanarak tüm bilgiler güncel olarak hazırlandı.

2 yıllık bölümlerin taban puanları için tek yapmanız gereken aşağıda yer alan listeden istediğiniz bölüme tıklamak. Eğer aradığınız bölümü aşağıdaki listede bulamıyorsanız arama butonunu kullanarak ulaşmak istediğiniz bölüm hakkında bilgi alabilirsiniz.  2021 yılı YKS sınavına girecek üniversite adayları için destek olacak bir sistem hazırladık.

 Bilgilendirme: Asagida yer alan tabloda puanlari ve basari siralamalarini bulacaksiniz. "Olusmadi" yazilan yerde kontenjaninin dolmadigini ifade etmek için yazdik. Örnek vermek gerekirse 50 kisilik kontenjan dolmadigi için ÖSYM herhangi bir siralama ve/veya taban puan tahmini olusturmadi. Isteyen herkes baraj puani yoksa bu bölümü tercih edip yerlesebilme sansina sahip. Tabloda (--) seklinde olan yerleri ise hiçbir adayin tercih etmedigi seklinde yorumlayabiliriz.

NOT: LÜTFEN TERCIH YAPMADAN ÖNCE KILAVUZU DIKKATLICE KONTROL EDINIZ. SITEMIZDEKI VERILER BILGILENDIRME AMAÇLIDIR. TERCIHLERINIZI KESINLESTIRMEDEN ÖNCE LÜTFEN ÖSYM VERILERINI KONTROL EDINIZ.

Yorumlar
 1. blank Kübra dedi ki:

  Veteriner hekimliği için puanları bulamadım link gönderirmisiniz

  1. blank editor dedi ki:

   Veteriner Hekimliği 4 yıllık bir bölümdür, linki bırakıyorum
   https://www.puanlar.net/veteriner-fakultesi-2021-taban-puanlari-basari-siralamalari/

 2. blank Turkan dedi ki:

  Slm ben Guzellık bölümünü okumak ıstıyorum ama taban puanı goremedım bılgı verırsenız sevınırrm

  1. blank editor dedi ki:

   Merhaba, istediğiniz bölümünün ası Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölümü, linki aşağıya bırakıyorum.

   https://www.puanlar.net/sac-bakimi-ve-guzellik-hizmetleri-2021-taban-puanlari-basari-siralamalari-2-yillik/