Tıp Fakültesi 2020 Taban Puanları Başarı Sıralaması

Tıp Fakültesi 2020 Taban Puanları Başarı Sıralaması

Tıp Fakültesi taban puanları 2020 , Tıp Fakültesi başarı sıralamaları 2020. Üniversitelerin 4 yıllık bölümlerin de öğrenim görmek isteyen adayların en çok merak ettiği konuların başında gelen 4 Yıllık Bölümlerin Taban Puanlarını siz değerli okurlarımıza buradan açıklamak istiyoruz. Özelikle fakülte bazında eğitim alan adayların diğer adaylara göre iş hayatına girme durumlarının daha çok olmasından dolayı buradan araştırma yaparak istediğiniz 4 yıllık bölümün taban puanlarını öğrenebilirsiniz.


Tıp Fakültesi Bölümü Taban Puanı


En çok tercih edilen bölüm arasında yer alan Tıp Fakültesi Bölümünde öğrenim görmek istediğiniz zaman ortalama olarak almanız gereken puan aşağıda yer alan tablodadır. Özelikle üniversitelerin başarı sıralamasına göre değişkenlik gösterecek olan bu puanı almak için gerçekten ciddi bir çalışma yapmanız gerekmektedir. Özellikle de günümüzde üniversitelerin her geçen gün artmasına rağmen bazı üniversitelerde Tıp Fakültesi Bölümlerinin taban puanlarının düşük olmasına rağmen eğitiminizi daha iyi bir üniversitede alarak sizlerde gelecek kaygısı taşımadan üniversiteyi bitirme şansını yakalamış olursunuz.


Tıp Fakültesi Bölümü Açıktan öğretim veren Üniversiteler


Açık öğretim olarak da bilinen öğrenim şeklinde sizlerde 4 yıllık olarak geçen bazı bölümler açıktan bitirme şansına sahipsiniz. Hem iş hayatınız hem de öğrenim hayatınızın aynı anda gitmesini istiyorsanız, öğrenim görmek istediğiniz bölümün açıktan eğitimi varsa bu üniversitelerden bir tanesini seçerek eğitim ve öğrenim hayatınıza devam edebilirsiniz. Tıp Fakültesi 4 yıllık bölümünün taban puanı olarak ise baraj olarak tabir edilen aşağıda yer alan tablodaki en düşük puanı geçmeniz yeterli olacaktır. Barajı geçtikten sonra istediğiniz bölüm hangi üniversite de var ise onu seçerek oradan eğitim ve öğretim hayatınıza devam etme şansınız bulunmaktadır.


Tıp Fakültesi bölümü özel üniversite taban puanları


Tıp Fakültesi bölümünde öğrenim görmek istediğiniz zaman devlet üniversiteleri için yeterli puanı alamadığınız zaman bu sefer istediğiniz Tıp Fakültesi bölümün özel üniversitelerinin taban puanlarına bakabilirsiniz. Tıp Fakültesi Bölümü için taban puan ise ortalama olarak aşağıda yer alan tablodaki puanlardır. bu puanı almanız durumunda arzu ettiğiniz 4 yıllık eğitimi alarak kariyerinize kaldığınız yerden devam edebilir ve 4 yıllık eğitim veren bu bölümün mezunu olabilirsiniz. Hatta Tıp Fakültesi bölümü ile alakalı yüksek puan alarak da istediğiniz özel üniversitenin burslu bölümünde eğitim alma durumunuz da bulunmaktadır.


Tıp Fakültesi Bölümü taban puanları


Tıp Fakültesi Bölümünde eğitim almak istediğiniz zaman ortalama olarak almanız gereken puanın tabloda belirtildiği gibi olduğunu söyleyelim. Sitemizde bulunan taban puanların özellikle de bir önceki yıl verileri (2019-2020) baz alınarak sizlere sunulmuştur. Ancak son yıllarda sınava giren aday sayısının her geçen gün artmasından dolayı sizlerde Tıp Fakültesi bölümünde öğrenim görmek istediğiniz zaman bir önceki yılın biraz üzerine çıkarak işinizi garantiye alabilirsiniz. Tabi sınavların zorluk derecesine göre değişkenlik gösteren puan türlerinin yine de bir önceki yılının üzerinize çıkmanız arzu ettiğiniz bölümde öğrenim görmeniz konusunda sizlere büyük kolaylıklar sunacaktır.


Tıp Fakültesi bölümü son yıllarda binlerce öğrenci tarafından tercih edildiğinden dolayı ortalama olarak her sene artış göstermektedir. Bu bölümünün her ne kadar taban puanı aşağıda yer alan tablolardaki gibi olsa da sizlerin bunun biraz daha üzerine çıkmanız son derece önemlidir. Bunun için unutmamınız gereken daha sıkı bir çalışma yaparak kaldığınız yerden devam etmek olacaktır.


4 Yıllık Bölümlerin Taban puanları arasında en çok tercih edilen 1. sırada yer alan Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi Puanı (EA) 526.000 ve Başarı Sıralaması 89'dur. 2. sırada yer alan İstanbul Medipol Üniversitesi Tıp Fakültesi (Burslu) Puanı (SAY) 547.600 ve Başarı Sıralaması 96'dır. 3. sırayı ise Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi (EA) takip etmektedir. Puanı 523 ve Başarı Sıralaması ise 110'dur. Özel üniversitelerde burslu bir şekilde eğitim ve öğrenim görmek istediğiniz zaman ortalama puanında yüksek olduğunu da açıklamak istiyoruz. Ancak yarı burslu veya ücretli şekilde eğitim görmek istediğiniz zaman ise Tıp Fakültesi bölümü için puanın daha da düşük olacağını belirtelim.Tıp Fakültesi 2020 Taban Puanları Başarı Sıralaması

Üniversitelerin 4 yıllık bölümlerin de öğrenim görmek isteyen adayların en çok merak ettiği konuların başında gelen 4 Yıllık Bölümlerin Taban Puanlarını siz değerli okurlarımıza buradan açıklamak istiyoruz. Özelikle fakülte bazında eğitim alan adayların diğer adaylara göre iş hayatına girme durumlarının daha çok olmasından dolayı buradan araştırma yaparak istediğiniz 4 yıllık bölümün taban puanlarını öğrenebilirsiniz.

Tıp Fakültesi Bölümü Taban Puanı

En çok tercih edilen bölüm arasında yer alan Tıp Fakültesi Bölümünde öğrenim görmek istediğiniz zaman ortalama olarak almanız gereken puan 475-550 puan’dır. Özelikle üniversitelerin başarı sıralamasına göre değişkenlik gösterecek olan bu puanı almak için gerçekten ciddi bir çalışma yapmanız gerekmektedir. Özellikle de günümüzde üniversitelerin her geçen gün artmasına rağmen bazı üniversitelerde Tıp Fakültesi Bölümlerinin taban puanlarının düşük olmasına rağmen eğitiminizi daha iyi bir üniversitede alarak sizlerde gelecek kaygısı taşımadan üniversiteyi bitirme şansını yakalamış olursunuz.

Tıp Fakültesi bölümü özel üniversite taban puanları

Tıp Fakültesi bölümünde öğrenim görmek istediğiniz zaman devlet üniversiteleri için yeterli puanı alamadığınız zaman bu sefer istediğiniz Tıp Fakültesi bölümün özel üniversitelerinin taban puanlarına bakabilirsiniz. Tıp Fakültesi Bölümü için taban puan ise ortalama olarak 440-500 puan’dır. bu puanı almanız durumunda arzu ettiğiniz 4 yıllık eğitimi alarak kariyerinize kaldığınız yerden devam edebilir ve 4 yıllık eğitim veren Tıp Fakültesi Bu bölümün mezunu olabilirsiniz. Hatta Tıp Fakültesi bölümü ile alakalı yüksek puan alarak da istediğiniz özel üniversitenin burslu bölümünde eğitim alma durumunuz da bulunmaktadır.

Tıp Fakültesi Bölümü taban puanları

Tıp Fakültesi Bölümünde eğitim almak istediğiniz zaman ortalama olarak almanız gereken puanın en az 420-550 puan olduğunu belirtelim. Sitemizde bulunan taban puanların özellikle de bir önceki yıl verileri baz alınarak sizlere sunulduğunu belirtelim. Ancak son yıllarda sınava giren aday sayısının her geçen gün artmasından dolayı sizlerde Tıp Fakültesi bölümünde öğrenim görmek istediğiniz zaman bir önceki yılın biraz üzerine çıkarak işinizi garantiye alabilirsiniz. Tabi sınavların zorluk derecesine göre değişkenlik gösteren puan türlerinin yine de bir önceki yılının üzerinize çıkmanız arzu ettiğiniz bölümde öğrenim görmeniz konusunda sizlere büyük kolaylıklar sunacaktır.

Ülkemizde öğrencilerin en çok merak ettiği soruların başında gelen Tıp Fakültesi 2020 Taban Puanları Başarı Sıralaması ile ilgili aklınıza takılan bütün soruların cevaplarını siz değerli okurlarımıza bu yazımızda açıklık getirmek istiyoruz.

Tıp fakültesi kazanmak isteyen öğrencilerin son derece uzun ve zorlu bir maratondan geçmesi gerektiğini bilmeyen yoktur. Bu yüzden de Tıp Fakültesi 2020 Taban Puanları Başarı Sıralaması hakkında aklınıza takılan sorulara buradan bakarak detayları öğrenebilirsiniz.

2020 yılı içerisinde yapılacak olan üniversite sınavında Tıp Fakültesine girmek isteyen öğrencilerin azami olarak almaları gereken puanlara ve yüzde kaçlık dilime girmelerine kadar gereken detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Özellikle öğrencilerin tıp fakültesinde okumak için iyi bir üniversiteye yerleşmeleri için ortalama olarak alması gereken puan türünün 500 üzerinden 500 ile 475 puan arasında olması gerekmektedir. Sıralama olarak ise ilk 10 Bine giren öğrencilerin çok rahat bir şekilde Tıp Fakültesine yerleşme durumu bulunmaktadır. Ancak burada öğrencinin istediği Tıp Fakültesinin puanlarının sene bazında değişkenlik gösterdiğini de unutmamak gerekiyor. Sınavların zorluk ve kolaylık derecesine göre değişkenlik gösteren bu puanların 2019 yılı verilerinden esinlenerek yapıldığını da ayrıca belirtmek istiyoruz.

2019 yılı içerisinde Tıp Fakültesi bazında en başarılı olan ve en çok tercih edilen üniversiteler hakkında bilgi verelim.

En yüksek puan ile öğrenci alan ÜNİVERSİTELER

 • İstanbul Medipol Üniversitesi Tıp (İngilizce) Burslu alanında 10 kişi alındı ve Taban Puan 547,56 olarak belirlendi. Başarı sıralaması ise 77.
 • Koç üniversitesi Tıp (İngilizce) Burslu alanında toplamda 14 kişi alındı. Başarı taban puanı olarak ise 546,37 puan en son alınan puan alarak dikkat çekmektedir. Başarı sırası 108’de olan öğrenciler burayı tercih etti.
 • İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi ise kontenjan olarak 50 kişi aldı. Taban puan olarak ise 541,008 ve başarı sırası 313 olan öğrenciler bu fakülteyi tercih etti.

Ancak özellikle Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde yer alan üniversitelerin Tıp Fakültelerini kazanmak için bu kadar yüksek puanlara ihtiyacınız yoktur. Ortalama olarak 470 ile 430 arasında puan alarak da diğer üniversitelerin Tıp Fakültelerini okuma şansınız bulunmaktadır. ancak dediğimiz gibi taban puanların yıllık sınav durumuna göre değişkenlik gösterdiğini de unutmamak gerekmektedir.

2019 yılı içerisinde Tıp Fakültesine giren en son başarı sırasının ise 49 Bin 577’inci kişi olduğunu da sizlerle paylaşmak istiyoruz. Ancak bu üniversitenin Lokman Hekim Üniversitesi Ücretli olduğunu da ayrıca belirtelim.

ÜNİVERSİTEFAKÜLTEBÖLÜMPUAN TÜRÜGENEL YERL.GENEL KONT.TABAN PUANTAVAN PUANSIRALAMA
İSTANBUL MEDİPOL ÜNİVERSİTESİUluslararası Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (Burslu)SAY1010547,6561,896
KOÇ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (Burslu)SAY1414546,4569142
ACIBADEM MEHMET ALİ AYDINLAR ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (Burslu)SAY2020540,9554318
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ-CERRAHPAŞACerrahpaşa Tıp FakültesiCerrahpaşa Tıp (İngilizce)SAY5050541563318
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ-CERRAHPAŞACerrahpaşa Tıp FakültesiCerrahpaşa Tıp (İngilizce)SAY5050541563318
ACIBADEM MEHMET ALİ AYDINLAR ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (%50 İndirimli)SAY2020537,2540,6564
HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)Tıp FakültesiTıp (İngilizce)SAY160160532,2555,8929
İSTANBUL MEDİPOL ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp Fakültesi (Burslu)SAY1111531,8546,8929
HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)Tıp FakültesiTıpSAY200200526,4547,61559
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ-CERRAHPAŞACerrahpaşa Tıp FakültesiCerrahpaşa TıpSAY270270525544,31711
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ-CERRAHPAŞACerrahpaşa Tıp FakültesiCerrahpaşa TıpSAY270270525544,31711
YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (Burslu)SAY88525,2535,11711
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİİstanbul Tıp Fakültesiİstanbul Tıp (İngilizce)SAY6060524542,61858
TOBB EKONOMİ VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (Burslu)SAY1010523537,12005
ANKARA ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce)SAY4040520,7529,42299
HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)Tıp FakültesiTıp (İngilizce) (KKTC Uyruklu)SAY21519,1519,12593
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİİstanbul Tıp Fakültesiİstanbul TıpSAY300300519539,32593
BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (Burslu)SAY88517,8532,52798
BEZM-İ ÂLEM VAKIF ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (Burslu)SAY1111516,6538,92971
ANKARA ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp FakültesiSAY320320515,1528,63358
BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (Burslu)SAY44515517,23358
BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (Burslu)SAY88513,85203542
EGE ÜNİVERSİTESİ (İZMİR)Tıp FakültesiTıp FakültesiSAY340340513544,93726
İSTİNYE ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (Burslu)SAY55512,7540,93726
MARMARA ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce)SAY190190512,2524,43910
GAZİ ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)Tıp FakültesiTıp FakültesiSAY290290509,4520,24602
DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ (İZMİR)Tıp FakültesiTıp FakültesiSAY250250507,6524,64811
GAZİ ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce)SAY100100506,7519,15121
BEZM-İ ÂLEM VAKIF ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (%75 İndirimli)SAY2020505,5514,45358
İSTİNYE ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (Burslu)SAY99505,95195358
KOÇ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (%50 İndirimli)SAY4646505,7541,55358
BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (%75 İndirimli)SAY1010505,5511,35570
SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiHamidiye Tıp FakültesiSAY8080504,7518,85570
AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (ANTALYA)Tıp FakültesiTıp FakültesiSAY270270504536,25848
ANKARA YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp FakültesiSAY150150502,1509,36406
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİİstanbul Tıp Fakültesiİstanbul Tıp (İngilizce) (KKTC Uyruklu)SAY21502,5502,56406
BİRUNİ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (Burslu)SAY88501,2508,66685
ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp FakültesiSAY230230499,6545,36964
İSTANBUL MEDENİYET ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp FakültesiSAY140140499,9511,96964
BURSA ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp FakültesiSAY270270499,5524,86964
İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (Burslu)SAY1010499,1505,97243
MALTEPE ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (Burslu)SAY55498,8511,97243
BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (%50 İndirimli)SAY1010497,6505,37522
İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp Fakültesi (Burslu)SAY88497,65247522
DEMİROĞLU BİLİM ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (Burslu)SAY99497,9505,37522
MALTEPE ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (Burslu)SAY66497,8512,17522
SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiHamidiye Uluslararası Tıp FakültesiSAY3030497,8503,57522
YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (%50 İndirimli)SAY1616498,1517,67522
İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp Fakültesi (%50 İndirimli)SAY11496,6496,67559
ANKARA YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce)SAY120120495,8506,67980
BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (%50 İndirimli)SAY66494,9505,18390
İZMİR KATİP ÇELEBİ ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp FakültesiSAY180180495,3507,18390
KOCAELİ ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp FakültesiSAY250250494,7511,68390
ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ (ADANA)Tıp FakültesiTıp FakültesiSAY275275494,3537,68800
SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Gülhane Tıp FakültesiGülhane Tıp (Ankara)SAY150150494538,88800
BİRUNİ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (Burslu)SAY44492,1509,79585
İZMİR BAKIRÇAY ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp FakültesiSAY3030492,4505,99585
ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ (SAMSUN)Tıp FakültesiTıp FakültesiSAY170170492,5528,49585
UFUK ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (Burslu)SAY88492,3501,79585
LOKMAN HEKİM ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (Burslu)SAY1010491,4508,69875
SELÇUK ÜNİVERSİTESİ (KONYA)Tıp FakültesiTıp FakültesiSAY190190490,4531,610294
İSTANBUL YENİ YÜZYIL ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp Fakültesi (Burslu)SAY9949049810294
ERCİYES ÜNİVERSİTESİ (KAYSERİ)Tıp FakültesiTıp FakültesiSAY270270489,1516,810669
İSTANBUL OKAN ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (Burslu)SAY88488,7499,510669
ATILIM ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (Burslu)SAY66488,4491,811072
BEYKENT ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (Burslu)SAY66488,1492,711072
MANİSA CELÂL BAYAR ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp FakültesiSAY200200488,5508,511072
HALİÇ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (Burslu)SAY88487,6492,611072
MERSİN ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp FakültesiSAY210210488,3506,511072
İSTANBUL OKAN ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp Fakültesi (Burslu)SAY88488,3498,411072
PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ (DENİZLİ)Tıp FakültesiTıp FakültesiSAY210210487,9533,411072
TOBB EKONOMİ VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (%50 İndirimli)SAY1010487,8515,311072
YÜKSEK İHTİSAS ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (Burslu)SAY88487,9492,111072
ALTINBAŞ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (Burslu)SAY44487,4495,911475
ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ (SAMSUN)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce)SAY6060486,8495,611475
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (Burslu)SAY1515487,1497,711475
KTO KARATAY ÜNİVERSİTESİ (KONYA)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (Burslu)SAY66486,3535,111878
ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp FakültesiSAY150150485496,412281
GAZİ ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (KKTC Uyruklu)SAY11485,4485,412281
NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ (KONYA)Meram Tıp FakültesiMeram Tıp FakültesiSAY210210485,4513,412281
SAKARYA ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp FakültesiSAY140140485,2500,912281
TRAKYA ÜNİVERSİTESİ (EDİRNE)Tıp FakültesiTıp FakültesiSAY210210484,9511,412281
AYDIN ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp FakültesiSAY220220484,1508,812684
İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ (MALATYA)Tıp FakültesiTıp FakültesiSAY165165483,652412684
GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp FakültesiSAY160160482,9528,913087
MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp FakültesiSAY140140482,8502,713087
İZMİR DEMOKRASİ ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp FakültesiSAY8080482496,113490
SANKO ÜNİVERSİTESİ (GAZİANTEP)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (Burslu)SAY88481,7515,813490
SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ (ISPARTA)Tıp FakültesiTıp FakültesiSAY210210482,1503,813490
BOLU ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp FakültesiSAY150150481,1493,913926
MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce)SAY4040480,7486,113926
KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (TRABZON)Tıp FakültesiTıp FakültesiSAY200200480,2533,814357
TEKİRDAĞ NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp FakültesiSAY120120479,6487,314357
BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (%50 İndirimli)SAY7474478,9521,214788
BALIKESİR ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp FakültesiSAY140140479,1514,514788
BEZM-İ ÂLEM VAKIF ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (%50 İndirimli)SAY7979478,7505,114788
KASTAMONU ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp FakültesiSAY7070479,449314788
KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp FakültesiSAY150150478,6499,814788
ALANYA ALAADDİN KEYKUBAT ÜNİVERSİTESİ (ANTALYA)Tıp FakültesiTıp FakültesiSAY100100477,9491,715219
ANKARA YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp Fakültesi (KKTC Uyruklu)SAY1147847815219
DİCLE ÜNİVERSİTESİ (DİYARBAKIR)Tıp FakültesiTıp FakültesiSAY220220478,4512,615219
İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (%50 İndirimli)SAY1010477,6488,415219
AMASYA ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp FakültesiSAY4040477,1487,815650
ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ (ERZURUM)Tıp FakültesiTıp FakültesiSAY180180477,2526,615650
İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ (MALATYA)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce)SAY6060477,4483,515650
İSTİNYE ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (%50 İndirimli)SAY66477,3491,715650
KARAMANOĞLU MEHMETBEY ÜNİVERSİTESİ (KARAMAN)Tıp FakültesiTıp FakültesiSAY3030476,8484,915650
KTO KARATAY ÜNİVERSİTESİ (KONYA)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (%75 İndirimli)SAY33476,6482,215650
DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (KKTC-GAZİMAĞUSA)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (UOLP-Marmara Üniversitesi) (T.C. Vatandaşları) (Burslu)SAY55477,1490,915650
DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (KKTC-GAZİMAĞUSA)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (UOLP-Marmara Üniversitesi) (T.C. Vatandaşları) (Burslu)SAY55477,1490,915650
AFYONKARAHİSAR SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp FakültesiSAY180180476,5517,616081
AKSARAY ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp FakültesiSAY4040475,7485,316081
DÜZCE ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp FakültesiSAY120120476,2484,416081
YÜKSEK İHTİSAS ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (%50 İndirimli)SAY77476,1486,216081
ZONGULDAK BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp FakültesiSAY160160475,1494,316473
GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce)SAY5050474,8482,716473
İZMİR KATİP ÇELEBİ ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp Fakültesi (KKTC Uyruklu)SAY11474,7474,716473
KÜTAHYA SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp FakültesiSAY120120474,648816473
SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp FakültesiSAY200200474530,816979
FIRAT ÜNİVERSİTESİ (ELAZIĞ)Tıp FakültesiTıp FakültesiSAY180180473,751516979
KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp FakültesiSAY3030473,9479,216979
KTO KARATAY ÜNİVERSİTESİ (KONYA)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (%50 İndirimli)SAY33473,7475,516979
HATAY MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTESİTayfur Ata Sökmen Tıp FakültesiTayfur Ata Sökmen Tıp FakültesiSAY175175473,9496,116979
ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ (ERZURUM)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce)SAY6060473497,117485
İSTİNYE ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (%50 İndirimli)SAY99473,2490,417485
KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp FakültesiSAY140140473,4487,317485
KARABÜK ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp FakültesiSAY100100472,6479,317485
UŞAK ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp FakültesiSAY9090473,1479,117485
ORDU ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp FakültesiSAY9090472,4487,817991
RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ (RİZE)Tıp FakültesiTıp FakültesiSAY110110471,7507,717991
BURSA ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp Fakültesi (KKTC Uyruklu)SAY11472,3472,317991
KIRŞEHİR AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp FakültesiSAY100100471509,818497
GİRESUN ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp FakültesiSAY9090470,7475,918497
HARRAN ÜNİVERSİTESİ (ŞANLIURFA)Tıp FakültesiTıp FakültesiSAY140140470,549818497
MALTEPE ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (%50 İndirimli)SAY1010470,7479,918497
NİĞDE ÖMER HALİSDEMİR ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp FakültesiSAY8080470,6513,218497
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (%75 İndirimli)SAY1515470,8482,718497
VAN YÜZÜNCÜ YIL ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp FakültesiSAY140140471,2503,518497
ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp FakültesiSAY130130469,5506,819003
AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp FakültesiSAY2020470,2475,219003
YOZGAT BOZOK ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp FakültesiSAY100100469,7474,619003
TOKAT GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp FakültesiSAY120120470,5506,419003
HİTİT ÜNİVERSİTESİ (ÇORUM)Tıp FakültesiTıp FakültesiSAY9090470,3484,819003
ERZİNCAN BİNALİ YILDIRIM ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp FakültesiSAY120120469,1493,519706
İSTANBUL MEDİPOL ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp Fakültesi (%50 İndirimli)SAY9191468,6495,119706
KAFKAS ÜNİVERSİTESİ (KARS)Tıp FakültesiTıp FakültesiSAY9090468,747119706
LOKMAN HEKİM ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (%50 İndirimli)SAY1010468,647619706
MALTEPE ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (%50 İndirimli)SAY88468,8479,519706
SİİRT ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp FakültesiSAY3030469470,819706
İSTANBUL MEDİPOL ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp Fakültesi (%25 İndirimli)SAY55467,9468,520207
İSTANBUL MEDİPOL ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp Fakültesi (Ücretli)SAY33468,2468,520207
YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ (KKTC-LEFKOŞA)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (Burslu)SAY1515468470,320207
GİRNE ÜNİVERSİTESİ (KKTC-GİRNE)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (Burslu)SAY99467,6468,420207
SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Gülhane Tıp FakültesiGülhane Tıp (Ankara) (Kız) (Milli Savunma Bakanlığı Adına)SAY1010468,3491,220207
SANKO ÜNİVERSİTESİ (GAZİANTEP)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (%50 İndirimli)SAY1010468,3474,520207
BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (Ücretli)SAY5252466,9495,620708
İSTANBUL OKAN ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp Fakültesi (%50 İndirimli)SAY88467,2469,620708
YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ (KKTC-LEFKOŞA)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (Burslu)SAY1212467,346920708
HALİÇ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (%50 İndirimli)SAY2424466478,721209
İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (Ücretli)SAY1010465,7477,321209
DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (KKTC-GAZİMAĞUSA)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (UOLP-Marmara Üniversitesi) (T.C. Vatandaşları) (%50 İndirimli)SAY55466,4472,421209
DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (KKTC-GAZİMAĞUSA)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (UOLP-Marmara Üniversitesi) (T.C. Vatandaşları) (%50 İndirimli)SAY55466,4472,421209
MALTEPE ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (%25 İndirimli)SAY1010463,846822242
SANKO ÜNİVERSİTESİ (GAZİANTEP)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (%25 İndirimli)SAY1515464,1467,622242
BİRUNİ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (%50 İndirimli)SAY3636463,3477,622758
İSTANBUL OKAN ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (%50 İndirimli)SAY88463,4468,522758
BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (Ücretli)SAY2020462,1493,223274
BEYKENT ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (%50 İndirimli)SAY3434462,2476,623274
MALTEPE ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (%25 İndirimli)SAY1010461,1468,723790
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (%50 İndirimli)SAY3030460,9466,523790
BİRUNİ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (%50 İndirimli)SAY1818458,4467,925474
DEMİROĞLU BİLİM ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (%50 İndirimli)SAY8181456,8487,326067
SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Gülhane Tıp FakültesiGülhane Tıp (Ankara) (Erkek) (İçişleri Bakanlığı Adına)SAY3030457,1468,326067
YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (Ücretli)SAY6060456,849826067
MANİSA CELÂL BAYAR ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp Fakültesi (KKTC Uyruklu)SAY11455,9455,926660
ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ (ADANA)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (KKTC Uyruklu)SAY11455,3455,327253
TOBB EKONOMİ VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (Ücretli)SAY2525455486,327253
İSTANBUL MEDENİYET ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp Fakültesi (KKTC Uyruklu)SAY11454,3454,327695
İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp Fakültesi (%25 İndirimli)SAY3535453,2496,128367
İSTİNYE ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (%25 İndirimli)SAY4545452,8470,828367
UFUK ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (Ücretli)SAY7272451,8468,928989
ATILIM ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (%25 İndirimli)SAY1414450,6473,929611
İSTİNYE ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (%25 İndirimli)SAY2424449,8463,630233
AZERBAYCAN TIP ÜNİVERSİTESİ (BAKÜ-AZERBAYCAN)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (Ücretli)SAY4040449,5465,430846
KTO KARATAY ÜNİVERSİTESİ (KONYA)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (Ücretli)SAY4848447,9467,731467
YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ (KKTC-LEFKOŞA)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (%50 İndirimli)SAY1717448,2461,331467
BİRUNİ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (%25 İndirimli)SAY3636446461,932709
SANKO ÜNİVERSİTESİ (GAZİANTEP)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (Ücretli)SAY4747446,3463,232709
HALİÇ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (%25 İndirimli)SAY4848445,345933330
PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ (DENİZLİ)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (KKTC Uyruklu)SAY11444,3444,333767
KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp Fakültesi (KKTC Uyruklu)SAY11443,2443,234192
İSTANBUL YENİ YÜZYIL ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp Fakültesi (Ücretli)SAY8181442,6466,334192
BEYKENT ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (%25 İndirimli)SAY2020442,1454,734617
SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Gülhane Tıp FakültesiGülhane Tıp (Ankara) (Erkek) (Milli Savunma Bakanlığı Adına)SAY110112442,1476,634617
ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ (ERZURUM)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (KKTC Uyruklu)SAY11441,4441,435042
MALTEPE ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (Ücretli)SAY3434441,3461,735042
İSTİNYE ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (Ücretli)SAY2727440,3452,135764
BİRUNİ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (%25 İndirimli)SAY1818439456,836486
YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ (KKTC-LEFKOŞA)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (%50 İndirimli)SAY2020439455,936486
YÜKSEK İHTİSAS ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (Ücretli)SAY6565439,5463,236486
İSTİNYE ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (Ücretli)SAY1515437,7448,637208
DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (KKTC-GAZİMAĞUSA)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (UOLP-Marmara Üniversitesi) (T.C. Vatandaşları) (Ücretli)SAY1010437453,237930
DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (KKTC-GAZİMAĞUSA)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (UOLP-Marmara Üniversitesi) (T.C. Vatandaşları) (Ücretli)SAY1010437453,237930
MALTEPE ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (Ücretli)SAY2727435,7456,538652
SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiHamidiye Tıp Fakültesi (İstanbul) (Erkek) (Milli Savunma Bakanlığı Adına)SAY100103435,7467,838652
İSTANBUL OKAN ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp Fakültesi (Ücretli)SAY646443145442262
İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp Fakültesi (Ücretli)SAY3636430445,542984
ATILIM ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (Ücretli)SAY4040428,3450,544263
İSTANBUL OKAN ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (Ücretli)SAY6464425,7456,545537
ALTINBAŞ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (%25 İndirimli)SAY1717425435,346174
LOKMAN HEKİM ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (Ücretli)SAY6060423460,947545
YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ (KKTC-LEFKOŞA)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (%25 İndirimli)SAY3838423,2442,947545
GİRNE ÜNİVERSİTESİ (KKTC-GİRNE)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (Ücretli)SAY241423,1423,147545
YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ (KKTC-LEFKOŞA)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (Ücretli)SAY215420,642549011
ALTINBAŞ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (Ücretli)SAY1919420,3424,949744
YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ (KKTC-LEFKOŞA)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (%25 İndirimli)SAY2713419,9435,949744
YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ (KKTC-LEFKOŞA)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (Ücretli)SAY308419,9447,549744
GİRNE ÜNİVERSİTESİ (KKTC-GİRNE)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (%25 İndirimli)SAY2715420,2441,449744

Bilgilendirme: Asagida yer alan tabloda puanlari ve basari siralamalarini bulacaksiniz. "Olusmadi" yazilan yerde kontenjaninin dolmadigini ifade etmek için yazdik. Örnek vermek gerekirse 50 kisilik kontenjan dolmadigi için ÖSYM herhangi bir siralama ve/veya taban puan tahmini olusturmadi. Isteyen herkes baraj puani yoksa bu bölümü tercih edip yerlesebilme sansina sahip. Tabloda (--) seklinde olan yerleri ise hiçbir adayin tercih etmedigi seklinde yorumlayabiliriz.

NOT: LÜTFEN TERCIH YAPMADAN ÖNCE KILAVUZU DIKKATLICE KONTROL EDINIZ. SITEMIZDEKI VERILER BILGILENDIRME AMAÇLIDIR. TERCIHLERINIZI KESINLESTIRMEDEN ÖNCE LÜTFEN ÖSYM VERILERINI KONTROL EDINIZ.


Tıp Fakültesi taban puanları, Tıp Fakültesi başarı sıralaması, 2020 Tıp Fakültesi puanları, 2020 Tıp Fakültesi sıralamaları, Tıp Fakültesi için kaç puan gerekir?, Tıp Fakültesi hangi üniversitelerde var?, Tıp Fakültesi başarı sırası, Tıp Fakültesi 2019 2020 başarı sıralaması ve taban puanları, Tıp Fakültesi YKS TYT-AYT Taban ve Tavan Puanları 2019 2020

Yorumlar
 1. blank Han dedi ki:

  Bekle beni tıp ben geliyorum.

  1. blank tıp dedi ki:

   gel bekliyorum

 2. blank Ebru dedi ki:

  Bekle beni tıp ben geliyorum

 3. blank Buse dedi ki:

  Teșekkurler, bu sene tıptayım. Kimse tutamaz

  1. blank mervenur dedi ki:

   nasıl progamların oldu kaç gün çalıştın temelin nasıldı lüten detaylı bilgi verir misiniz? çok önemlii

Tıp Fakültesi 2019 2020 Taban Puanları Başarı Sıralaması

Tıp Fakültesi 2019 2020 Taban Puanları Başarı Sıralaması

Tıp Fakültesi 2019 2020 Taban Puanları Başarı Sıralaması ve kontenjanlarını inceleyeceğiz. Bu sayfada yer alan verilerin tamamı ÖSYM ve YÖK tarafından yayınlanmış olan en son güncel puanlardır. Tabloda yer alan puanlar 2020 Üniversite yerleştirme puanlarına göre elde edilmiş veriler olup 2021 TYT ve AYT girip tercih yapacak olan üniversite adayları bu başarı sıralamalarını ve taban puanlarını göz önünde bulundurmalılar. Aşağıda yer alan tabloda Üniversite adı, bölüm adı, kontenjan, taban puan yılı, başarı sıralaması, başarı sıralamaları ve taban puanlar yer almaktadır.
Tıp Fakültesi 2019 2020 Taban Puanları Başarı Sıralaması

Üniversite AdıBölümPuan YılıPuan TürüKont.Taban PuanıTahmini Sıralama
İSTANBUL MEDİPOL ÜNİVERSİTESİTıp Fakültesi (İngilizce) (Burslu)2019SAY10547,58683168
KOÇ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp Fakültesi (İngilizce) (Burslu)2019SAY14546,37277234
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ-CERRAHPAŞACerrahpaşa Tıp (İngilizce)2019SAY50541,00845523
ACIBADEM MEHMET ALİ AYDINLAR ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp Fakültesi (İngilizce) (Burslu)2019SAY20540,85437531
ACIBADEM MEHMET ALİ AYDINLAR ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp Fakültesi (İngilizce) (%50 İndirimli)2019SAY20537,20398728
HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)Tıp (İngilizce)2019SAY160532,21498996
İSTANBUL MEDİPOL ÜNİVERSİTESİTıp Fakültesi (Burslu)2019SAY11531,798241019
HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)p2019SAY200526,441951699
YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp Fakültesi (İngilizce) (Burslu)2019SAY8525,214351901
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ-CERRAHPAŞACerrahpaşa Tıp2019SAY270525,031441931
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİİstanbul Tıp (İngilizce)2019SAY60524,002232099
TOBB EKONOMİ VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)Tıp Fakültesi (Burslu)2019SAY10522,999372264
ANKARA ÜNİVERSİTESİTıp Fakültesi (İngilizce)2019SAY40520,651962649
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİİstanbul Tıp2019SAY300519,044412913
BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp Fakültesi (İngilizce) (Burslu)2019SAY8517,763183123
BEZM-İ ÂLEM VAKIF ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp Fakültesi (Burslu)2019SAY11516,618483311
ANKARA ÜNİVERSİTESİTıp Fakültesi2019SAY320515,120963556
BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)Tıp Fakültesi (İngilizce) (Burslu)2019SAY4514,982413579
BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)Tıp Fakültesi (Burslu)2019SAY8513,793343774
EGE ÜNİVERSİTESİ (İZMİR)Tıp Fakültesi2019SAY340513,002493904
İSTİNYE ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp Fakültesi (İngilizce) (Burslu)2019SAY5512,723473950
MARMARA ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp Fakültesi (İngilizce)2019SAY190512,159224042
GAZİ ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)Tıp Fakültesi2019SAY290509,362634584
DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ (İZMİR)Tıp Fakültesi2019SAY250507,564685115
GAZİ ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)Tıp Fakültesi (İngilizce)2019SAY100506,735585359
İSTİNYE ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp Fakültesi (Burslu)2019SAY9505,919785600
KOÇ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp Fakültesi (İngilizce) (%50 İndirimli)2019SAY46505,673095673
BEZM-İ ÂLEM VAKIF ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp Fakültesi (%75 İndirimli)2019SAY20505,530185715
BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)Tıp Fakültesi (%75 İndirimli)2019SAY10505,476795730
SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Hamidiye Tıp Fakültesi2019SAY80504,699325960
AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (ANTALYA)Tıp Fakültesi2019SAY270503,971366174
ANKARA YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİTıp Fakültesi2019SAY150502,078646733
BİRUNİ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp Fakültesi (Burslu)2019SAY8501,19956992
İSTANBUL MEDENİYET ÜNİVERSİTESİTıp Fakültesi2019SAY140499,879667381
ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİTıp Fakültesi2019SAY230499,567977473
BURSA ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİTıp Fakültesi2019SAY270499,5377482
İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİTıp Fakültesi (İngilizce) (Burslu)2019SAY10499,106947609
MALTEPE ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp Fakültesi (İngilizce) (Burslu)2019SAY5498,786037703
YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp Fakültesi (İngilizce) (%50 İndirimli)2019SAY16498,073537914
DEMİROĞLU BİLİM ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp Fakültesi (Burslu)2019SAY9497,900067965
SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Hamidiye Uluslararası Tıp Fakültesi2019SAY30497,779978000
MALTEPE ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp Fakültesi (Burslu)2019SAY6497,75778007
İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİTıp Fakültesi (Burslu)2019SAY8497,60068053
BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)Tıp Fakültesi (%50 İndirimli)2019SAY10497,559748065
İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİTıp Fakültesi (%50 İndirimli)2019SAY1496,626028340
ANKARA YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİTıp Fakültesi (İngilizce)2019SAY120495,758958596
İZMİR KATİP ÇELEBİ ÜNİVERSİTESİTıp Fakültesi2019SAY180495,334928721
BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)Tıp Fakültesi (İngilizce) (%50 İndirimli)2019SAY6494,942498837
KOCAELİ ÜNİVERSİTESİTıp Fakültesi2019SAY250494,688358912
ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ (ADANA)Tıp Fakültesi2019SAY275494,254799040
SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Gülhane Tıp (Ankara)2019SAY150494,020069109
ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ (SAMSUN)Tıp Fakültesi2019SAY170492,476659564
İZMİR BAKIRÇAY ÜNİVERSİTESİTıp Fakültesi2019SAY30492,435759576
UFUK ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)Tıp Fakültesi (Burslu)2019SAY8492,251849630
BİRUNİ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp Fakültesi (İngilizce) (Burslu)2019SAY4492,097969676
LOKMAN HEKİM ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)Tıp Fakültesi (Burslu)2019SAY10491,446619868
SELÇUK ÜNİVERSİTESİ (KONYA)Tıp Fakültesi2019SAY190490,4161710172
İSTANBUL YENİ YÜZYIL ÜNİVERSİTESİTıp Fakültesi (Burslu)2019SAY9490,042710282
ERCİYES ÜNİVERSİTESİ (KAYSERİ)Tıp Fakültesi2019SAY270489,1441810667
İSTANBUL OKAN ÜNİVERSİTESİTıp Fakültesi (İngilizce) (Burslu)2019SAY8488,671810873
MANİSA CELÂL BAYAR ÜNİVERSİTESİTıp Fakültesi2019SAY200488,4988210948
ATILIM ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)Tıp Fakültesi (İngilizce) (Burslu)2019SAY6488,3708611004
MERSİN ÜNİVERSİTESİTıp Fakültesi2019SAY210488,3241211024
İSTANBUL OKAN ÜNİVERSİTESİTıp Fakültesi (Burslu)2019SAY8488,2918211038
BEYKENT ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp Fakültesi (Burslu)2019SAY6488,0755511133
YÜKSEK İHTİSAS ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)Tıp Fakültesi (Burslu)2019SAY8487,9306411196
PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ (DENİZLİ)Tıp Fakültesi2019SAY210487,8712711221
TOBB EKONOMİ VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)Tıp Fakültesi (%50 İndirimli)2019SAY10487,8488911231
HALİÇ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp Fakültesi (Burslu)2019SAY8487,6287411327
ALTINBAŞ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp Fakültesi (İngilizce) (Burslu)2019SAY4487,4402711409
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp Fakültesi (Burslu)2019SAY15487,1377311541
ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ (SAMSUN)Tıp Fakültesi (İngilizce)2019SAY60486,7547311708
KTO KARATAY ÜNİVERSİTESİ (KONYA)Tıp Fakültesi (Burslu)2019SAY6486,2655111921
GAZİ ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)Tıp Fakültesi (KKTC Uyruklu)2019SAY1485,4077712294
NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ (KONYA)Meram Tıp Fakültesi2019SAY210485,3588112316
SAKARYA ÜNİVERSİTESİTıp Fakültesi2019SAY140485,2033712383
ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİTıp Fakültesi2019SAY150484,9577612490
TRAKYA ÜNİVERSİTESİ (EDİRNE)Tıp Fakültesi2019SAY210484,8913112519
AYDIN ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİTıp Fakültesi2019SAY220484,0823612871
İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ (MALATYA)Tıp Fakültesi2019SAY165483,5606513099
GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİTıp Fakültesi2019SAY160482,8995213386
MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİTıp Fakültesi2019SAY140482,8033913428
SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ (ISPARTA)Tıp Fakültesi2019SAY210482,0763213745
İZMİR DEMOKRASİ ÜNİVERSİTESİTıp Fakültesi2019SAY80481,9830313785
SANKO ÜNİVERSİTESİ (GAZİANTEP)Tıp Fakültesi (Burslu)2019SAY8481,6646513924
BOLU ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİTıp Fakültesi2019SAY150481,0551814190
MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİTıp Fakültesi (İngilizce)2019SAY40480,7237914334
KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (TRABZON)Tıp Fakültesi2019SAY200480,2380914545
TEKİRDAĞ NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİTıp Fakültesi2019SAY120479,6247114812
KASTAMONU ÜNİVERSİTESİTıp Fakültesi2019SAY70479,4313614897
BALIKESİR ÜNİVERSİTESİTıp Fakültesi2019SAY140479,1041315039
BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp Fakültesi (İngilizce) (%50 İndirimli)2019SAY74478,9085615124
BEZM-İ ÂLEM VAKIF ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp Fakültesi (%50 İndirimli)2019SAY79478,7323415201
KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİTıp Fakültesi2019SAY150478,6150315252
DİCLE ÜNİVERSİTESİ (DİYARBAKIR)Tıp Fakültesi2019SAY220478,4009515345
ANKARA YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİTıp Fakültesi (KKTC Uyruklu)2019SAY1478,0036615518
ALANYA ALAADDİN KEYKUBAT ÜNİVERSİTESİ (ANTALYA)Tıp Fakültesi2019SAY100477,9243915553
İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİTıp Fakültesi (İngilizce) (%50 İndirimli)2019SAY10477,5589715712
İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ (MALATYA)Tıp Fakültesi (İngilizce)2019SAY60477,420915772
İSTİNYE ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp Fakültesi (İngilizce) (%50 İndirimli)2019SAY6477,3390515808
ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ (ERZURUM)Tıp Fakültesi2019SAY180477,1907515872
DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (KKTC-GAZİMAĞUSA)Tıp Fakültesi (İngilizce) (UOLP-Marmara Üniversitesi) (T.C. Vatandaşları) (Burslu)2019SAY5477,0912215916
AMASYA ÜNİVERSİTESİTıp Fakültesi2019SAY40477,0754215923
KARAMANOĞLU MEHMETBEY ÜNİVERSİTESİ (KARAMAN)Tıp Fakültesi2019SAY30476,7687516056
KTO KARATAY ÜNİVERSİTESİ (KONYA)Tıp Fakültesi (%75 İndirimli)2019SAY3476,623416119
AFYONKARAHİSAR SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİTıp Fakültesi2019SAY180476,489816178
DÜZCE ÜNİVERSİTESİTıp Fakültesi2019SAY120476,1949116306
YÜKSEK İHTİSAS ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)Tıp Fakültesi (%50 İndirimli)2019SAY7476,1436716328
AKSARAY ÜNİVERSİTESİTıp Fakültesi2019SAY40475,7395916504
ZONGULDAK BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİTıp Fakültesi2019SAY160475,1152916776
GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİTıp Fakültesi (İngilizce)2019SAY50474,8061516911
İZMİR KATİP ÇELEBİ ÜNİVERSİTESİTıp Fakültesi (KKTC Uyruklu)2019SAY1474,7324416943
KÜTAHYA SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİTıp Fakültesi2019SAY120474,6242916990
SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİTıp Fakültesi2019SAY200474,0120517256
HATAY MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTESİTayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi2019SAY175473,9361117290
KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİTıp Fakültesi2019SAY30473,9119117300
KTO KARATAY ÜNİVERSİTESİ (KONYA)p Fakültesi (%50 İndirimli)2019SAY3473,7255217381
FIRAT ÜNİVERSİTESİ (ELAZIĞ)Tıp Fakültesi2019SAY180473,6728117404
KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİTıp Fakültesi2019SAY140473,428617511
İSTİNYE ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp Fakültesi (%50 İndirimli)2019SAY9473,2276717598
UŞAK ÜNİVERSİTESİTıp Fakültesi2019SAY90473,1121617648
ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ (ERZURUM)Tıp Fakültesi (İngilizce)2019SAY60472,9703617710
KARABÜK ÜNİVERSİTESİTıp Fakültesi2019SAY100472,5732217883
ORDU ÜNİVERSİTESİTıp Fakültesi2019SAY90472,4487117937
BURSA ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİTıp Fakültesi (KKTC Uyruklu)2019SAY1472,2544918022
RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ (RİZE)Tıp Fakültesi2019SAY110471,7041418261
VAN YÜZÜNCÜ YIL ÜNİVERSİTESİTıp Fakültesi2019SAY140471,1517618502
KIRŞEHİR AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİTıp Fakültesi2019SAY100471,0002318568
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp Fakültesi (%75 İndirimli)2019SAY15470,7648818670
MALTEPE ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp Fakültesi (%50 İndirimli)2019SAY10470,6898518703
GİRESUN ÜNİVERSİTESİTıp Fakültesi2019SAY90470,6881418704
NİĞDE ÖMER HALİSDEMİR ÜNİVERSİTESİTıp Fakültesi2019SAY80470,6058518740
HARRAN ÜNİVERSİTESİ (ŞANLIURFA)Tıp Fakültesi2019SAY140470,539618769
TOKAT GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİTıp Fakültesi2019SAY120470,4878618791
HİTİT ÜNİVERSİTESİ (ÇORUM)Tıp Fakültesi2019SAY90470,2883318878
AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİTıp Fakültesi2019SAY20470,188618921
YOZGAT BOZOK ÜNİVERSİTESİTıp Fakültesi2019SAY100469,6669419191
ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİTıp Fakültesi2019SAY130469,5119319278
ERZİNCAN BİNALİ YILDIRIM ÜNİVERSİTESİTıp Fakültesi2019SAY120469,1238119495
SİİRT ÜNİVERSİTESİTıp Fakültesi2019SAY30468,9808919576
MALTEPE ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp Fakültesi (İngilizce) (%50 İndirimli)2019SAY8468,8117519671
KAFKAS ÜNİVERSİTESİ (KARS)Tıp Fakültesi2019SAY90468,6652519753
İSTANBUL MEDİPOL ÜNİVERSİTESİTıp Fakültesi (%50 İndirimli)2019SAY91468,611819783
LOKMAN HEKİM ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)Tıp Fakültesi (%50 İndirimli)2019SAY10468,5736819804
SANKO ÜNİVERSİTESİ (GAZİANTEP)Tıp Fakültesi (%50 İndirimli)2019SAY10468,3378219937
SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Gülhane Tıp (Ankara) (Kız) (Milli Savunma Bakanlığı Adına)2019SAY10468,2634319979
İSTANBUL MEDİPOL ÜNİVERSİTESİTıp Fakültesi (Ücretli)2019SAY3468,2434619990
YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ (KKTC-LEFKOŞA)Tıp Fakültesi (Burslu)2019SAY15467,9817720137
İSTANBUL MEDİPOL ÜNİVERSİTESİTıp Fakültesi (%25 İndirimli)2019SAY5467,9356120163
GİRNE ÜNİVERSİTESİ (KKTC-GİRNE)Tıp Fakültesi (Burslu)2019SAY9467,5804420362
YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ (KKTC-LEFKOŞA)Tıp Fakültesi (İngilizce) (Burslu)2019SAY12467,3376220498
İSTANBUL OKAN ÜNİVERSİTESİTıp Fakültesi (%50 İndirimli)2019SAY8467,214620568
BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)Tıp Fakültesi (Ücretli)2019SAY52466,9404820721
DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (KKTCGAZİMAĞUSA)Tıp Fakültesi (İngilizce) (UOLP-Marmara Üniversitesi) (T.C. Vatandaşları) (%50 İndirimli)2019SAY5466,3708721041
HALİÇ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp Fakültesi (%50 İndirimli)2019SAY24466,0085321245
İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİTıp Fakültesi (İngilizce) (Ücretli)2019SAY10465,7255321404
SANKO ÜNİVERSİTESİ (GAZİANTEP)Tıp Fakültesi (%25 İndirimli)2019SAY15464,0918422321
MALTEPE ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp Fakültesi (%25 İndirimli)2019SAY10463,8232522472
İSTANBUL OKAN ÜNİVERSİTESİTıp Fakültesi (İngilizce) (%50 İndirimli)2019SAY8463,3557922734
BİRUNİ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp Fakültesi (%50 İndirimli)2019SAY36463,3329522747
BEYKENT ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp Fakültesi (%50 İndirimli)2019SAY34462,1706123400
BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)Tıp Fakültesi (İngilizce) (Ücretli)2019SAY20462,0657423459
MALTEPE ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp Fakültesi (İngilizce) (%25 İndirimli)2019SAY10461,0629924022
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp Fakültesi (%50 İndirimli)2019SAY30460,8842524122
BİRUNİ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp Fakültesi (İngilizce) (%50 İndirimli)2019SAY18458,3647225537
SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Gülhane Tıp (Ankara) (Erkek) (İçişleri Bakanlığı Adına)2019SAY30457,0523526274
DEMİROĞLU BİLİM ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp Fakültesi (%50 İndirimli)2019SAY81456,7530526442
YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp Fakültesi (İngilizce) (Ücretli)2019SAY60456,750526443
MANİSA CELÂL BAYAR ÜNİVERSİTESİTıp Fakültesi (KKTC Uyruklu)2019SAY1455,8677226939
ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ (ADANA)Tıp Fakültesi (KKTC Uyruklu)2019SAY1455,2553127283
TOBB EKONOMİ VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)Tıp Fakültesi (Ücretli)2019SAY25455,01327419
İSTANBUL MEDENİYET ÜNİVERSİTESİTıp Fakültesi (KKTC Uyruklu)2019SAY1454,251627846
İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİTıp Fakültesi (%25 İndirimli)2019SAY35453,2450628411
İSTİNYE ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp Fakültesi (%25 İndirimli)2019SAY45452,8298528645
UFUK ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)Tıp Fakültesi (Ücretli)2019SAY72451,7827329232
ATILIM ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)Tıp Fakültesi (İngilizce) (%25 İndirimli)2019SAY14450,6055629893
İSTİNYE ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp Fakültesi (İngilizce) (%25 İndirimli)2019SAY24449,8417330334
AZERBAYCAN TIP ÜNİVERSİTESİ (BAKÜ-AZERBAYCAN)Tıp Fakültesi (Ücretli)2019SAY40449,4563730580
YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ (KKTC-LEFKOŞA)Tıp Fakültesi (%50 İndirimli)2019SAY17448,2305431362
KTO KARATAY ÜNİVERSİTESİ (KONYA)Tıp Fakültesi (Ücretli)2019SAY48447,9280531554
SANKO ÜNİVERSİTESİ (GAZİANTEP)Tıp Fakültesi (Ücretli)2019SAY47446,2567832620
BİRUNİ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp Fakültesi (%25 İndirimli)2019SAY36446,0428632756
HALİÇ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp Fakültesi (%25 İndirimli)2019SAY48445,2677733251
PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ (DENİZLİ)Tıp Fakültesi (KKTC Uyruklu)2019SAY1444,26433890
KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİTıp Fakültesi (KKTC Uyruklu)2019SAY1443,1928634573
İSTANBUL YENİ YÜZYIL ÜNİVERSİTESİTıp Fakültesi (Ücretli)2019SAY81442,6251934935
SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Gülhane Tıp (Ankara) (Erkek) (Milli Savunma Bakanlığı Adına)2019SAY110442,0661335292
BEYKENT ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp Fakültesi (%25 İndirimli)2019SAY20442,0636335293
ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ (ERZURUM)Tıp Fakültesi (KKTC Uyruklu)2019SAY1441,4487135685
MALTEPE ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp Fakültesi (Ücretli)2019SAY34441,3488235749
İSTİNYE ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp Fakültesi (Ücretli)2019SAY27440,3044736415
YÜKSEK İHTİSAS ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)Tıp Fakültesi (Ücretli)2019SAY65439,4887636935
YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ (KKTC-LEFKOŞA)Tıp Fakültesi (İngilizce) (%50 İndirimli)2019SAY20439,0081437241
BİRUNİ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp Fakültesi (İngilizce) (%25 İndirimli)2019SAY18438,9641337269
İSTİNYE ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp Fakültesi (İngilizce) (Ücretli)2019SAY15437,673838092
DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (KKTC-GAZİMAĞUSA)Tıp Fakültesi (İngilizce) (UOLP-Marmara Üniversitesi) (T.C. Vatandaşları) (Ücretli)2019SAY10437,0247538506
MALTEPE ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp Fakültesi (İngilizce) (Ücretli)2019SAY27435,7478339320
SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Hamidiye Tıp Fakültesi (İstanbul) (Erkek) (Milli Savunma Bakanlığı Adına)2019SAY100435,7241539335
İSTANBUL OKAN ÜNİVERSİTESİTıp Fakültesi (Ücretli)2019SAY64431,0420142320
İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİTıp Fakültesi (Ücretli)2019SAY36430,0392342959
ATILIM ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)Tıp Fakültesi (İngilizce) (Ücretli)2019SAY40428,3044444185
İSTANBUL OKAN ÜNİVERSİTESİTıp Fakültesi (İngilizce) (Ücretli)2019SAY64425,6950546032
ALTINBAŞ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp Fakültesi (İngilizce) (%25 İndirimli)2019SAY17424,9574746554
YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ (KKTC-LEFKOŞA)Tıp Fakültesi (%25 İndirimli)2019SAY38423,2045747794
LOKMAN HEKİM ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)Tıp Fakültesi (Ücretli)2019SAY60422,9610247967
ALTINBAŞ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp Fakültesi (İngilizce) (Ücretli)2019SAY19420,2996449850
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİİstanbul Tıp (İngilizce) (KKTC Uyruklu)2019SAY2OluşmadıOluşmadı
HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)Tıp (İngilizce) (KKTC Uyruklu)2019SAY2OluşmadıOluşmadı
GİRNE ÜNİVERSİTESİ (KKTC-GİRNE)Tıp Fakültesi (%25 İndirimli)2019SAY27OluşmadıOluşmadı
YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ (KKTC-LEFKOŞA)Tıp Fakültesi (İngilizce) (%25 İndirimli)2019SAY27OluşmadıOluşmadı
YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ (KKTC-LEFKOŞA)Tıp Fakültesi (İngilizce) (Ücretli)2019SAY21OluşmadıOluşmadı
GİRNE ÜNİVERSİTESİ (KKTC-GİRNE)Tıp Fakültesi (Ücretli)2019SAY24OluşmadıOluşmadı
YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ (KKTC-LEFKOŞA)Tıp Fakültesi (Ücretli)2019SAY30OluşmadıOluşmadı


Bilgilendirme: Asagida yer alan tabloda puanlari ve basari siralamalarini bulacaksiniz. "Olusmadi" yazilan yerde kontenjaninin dolmadigini ifade etmek için yazdik. Örnek vermek gerekirse 50 kisilik kontenjan dolmadigi için ÖSYM herhangi bir siralama ve/veya taban puan tahmini olusturmadi. Isteyen herkes baraj puani yoksa bu bölümü tercih edip yerlesebilme sansina sahip. Tabloda (--) seklinde olan yerleri ise hiçbir adayin tercih etmedigi seklinde yorumlayabiliriz.

NOT: LÜTFEN TERCIH YAPMADAN ÖNCE KILAVUZU DIKKATLICE KONTROL EDINIZ. SITEMIZDEKI VERILER BILGILENDIRME AMAÇLIDIR. TERCIHLERINIZI KESINLESTIRMEDEN ÖNCE LÜTFEN ÖSYM VERILERINI KONTROL EDINIZ.

Yorumlar
 1. blank Nafiz dedi ki:

  Sıralamalarınız 2019 sıralaması ile tutmuyor Örneğin Akdeniz tıp en sonuncu yerleşen 5881 olduğu halde sizin sıralamanızda 6174 yazıyor.

 2. blank Ebru dedi ki:

  Bekle beni tıp ben geliyorum

 3. blank Buse dedi ki:

  Teșekkurler, bu sene tıptayım. Kimse tutamaz