Astronomi Atama Puanları


Üniversiteyi başarı ile bitiren Astronomi mezun memur adayları ile, bu bölümünde okuyan memur adayları için 2021 yılı ÖSYM tarafından yapılan 2020/2 KPSS Astronomi Atama Puanları listesini hazırladık.

Hazırladığımız bu listede Astronomi mezunları kaç puanla atanır, KPSS'den en az kaç puan almalıdır, en son Astronomi atamaları ne zaman yapıldı, en düşük Astronomi Atama Puanları kaç oldu sorularının cevaplarını aşağıda gösterilen tabloda bulabilirsiniz.


Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Astronomi Atama Puanları 2021 yılında kaça puana düştü herkes tarafından merak edilmektedir. KPSS'de yalnızca ilk oturum olan genel kültür genel yetenek testleri üzerinden sıralanmaktadır. Bu bölümün mezunları için KPSS alan sorulmamakta genel yetenek kısmı ise oldukça basit olduğundan tarih ve coğrafya çalışan bir adayın KPSS P3’ten yüksek alması zor değildir. Dolayısıyla Astronomi KPSS atama puanları bayağı yüksektir.


Astronomi Atama Puanları

KURUM ADI ÖĞRENİM KOŞULU KADRO UNVANI İL ADET EN KÜÇÜK PUAN
TÜRKİYE UZAY AJANSI Astronomi ve Uzay Bilimleri, Astronomi, Astronomi ve Astrofizik, Fizik ve Astronomi lisans programlarının birinden mezun olmak. ASTRONOM ANKARA 6 72,54102

2021 Yılının En Çok Satılan KPSS Kitapları

   
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.