Öğretmenlik Bölümleri 2020 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları


  Öğretmenlik Bölümleri taban puanları 2020 , Öğretmenlik Bölümleri başarı sıralamaları 2020. Üniversitelerin 4 yıllık bölümlerin de öğrenim görmek isteyen adayların en çok merak ettiği konuların başında gelen 4 Yıllık Bölümlerin Taban Puanlarını siz değerli okurlarımıza buradan açıklamak istiyoruz. Özelikle fakülte bazında eğitim alan adayların diğer adaylara göre iş hayatına girme durumlarının daha çok olmasından dolayı buradan araştırma yaparak istediğiniz 4 yıllık bölümün taban puanlarını öğrenebilirsiniz.


  Öğretmenlik Bölümleri Bölümü Taban Puanı


  En çok tercih edilen bölüm arasında yer alan Öğretmenlik Bölümleri Bölümünde öğrenim görmek istediğiniz zaman ortalama olarak almanız gereken puan aşağıda yer alan tablodadır. Özelikle üniversitelerin başarı sıralamasına göre değişkenlik gösterecek olan bu puanı almak için gerçekten ciddi bir çalışma yapmanız gerekmektedir. Özellikle de günümüzde üniversitelerin her geçen gün artmasına rağmen bazı üniversitelerde Öğretmenlik Bölümleri Bölümlerinin taban puanlarının düşük olmasına rağmen eğitiminizi daha iyi bir üniversitede alarak sizlerde gelecek kaygısı taşımadan üniversiteyi bitirme şansını yakalamış olursunuz.


  Öğretmenlik Bölümleri Bölümü Açıktan öğretim veren Üniversiteler


  Açık öğretim olarak da bilinen öğrenim şeklinde sizlerde 4 yıllık olarak geçen bazı bölümler açıktan bitirme şansına sahipsiniz. Hem iş hayatınız hem de öğrenim hayatınızın aynı anda gitmesini istiyorsanız, öğrenim görmek istediğiniz bölümün açıktan eğitimi varsa bu üniversitelerden bir tanesini seçerek eğitim ve öğrenim hayatınıza devam edebilirsiniz. Öğretmenlik Bölümleri 4 yıllık bölümünün taban puanı olarak ise baraj olarak tabir edilen aşağıda yer alan tablodaki en düşük puanı geçmeniz yeterli olacaktır. Barajı geçtikten sonra istediğiniz bölüm hangi üniversite de var ise onu seçerek oradan eğitim ve öğretim hayatınıza devam etme şansınız bulunmaktadır.


  Öğretmenlik Bölümleri bölümü özel üniversite taban puanları


  Öğretmenlik Bölümleri bölümünde öğrenim görmek istediğiniz zaman devlet üniversiteleri için yeterli puanı alamadığınız zaman bu sefer istediğiniz Öğretmenlik Bölümleri bölümün özel üniversitelerinin taban puanlarına bakabilirsiniz. Öğretmenlik Bölümleri Bölümü için taban puan ise ortalama olarak aşağıda yer alan tablodaki puanlardır. bu puanı almanız durumunda arzu ettiğiniz 4 yıllık eğitimi alarak kariyerinize kaldığınız yerden devam edebilir ve 4 yıllık eğitim veren bu bölümün mezunu olabilirsiniz. Hatta Öğretmenlik Bölümleri bölümü ile alakalı yüksek puan alarak da istediğiniz özel üniversitenin burslu bölümünde eğitim alma durumunuz da bulunmaktadır.


  Öğretmenlik Bölümleri Bölümü taban puanları


  Öğretmenlik Bölümleri Bölümünde eğitim almak istediğiniz zaman ortalama olarak almanız gereken puanın tabloda belirtildiği gibi olduğunu söyleyelim. Sitemizde bulunan taban puanların özellikle de bir önceki yıl verileri (2019-2020) baz alınarak sizlere sunulmuştur. Ancak son yıllarda sınava giren aday sayısının her geçen gün artmasından dolayı sizlerde Öğretmenlik Bölümleri bölümünde öğrenim görmek istediğiniz zaman bir önceki yılın biraz üzerine çıkarak işinizi garantiye alabilirsiniz. Tabi sınavların zorluk derecesine göre değişkenlik gösteren puan türlerinin yine de bir önceki yılının üzerinize çıkmanız arzu ettiğiniz bölümde öğrenim görmeniz konusunda sizlere büyük kolaylıklar sunacaktır.


  Öğretmenlik Bölümleri bölümü son yıllarda binlerce öğrenci tarafından tercih edildiğinden dolayı ortalama olarak her sene artış göstermektedir. Bu bölümünün her ne kadar taban puanı aşağıda yer alan tablolardaki gibi olsa da sizlerin bunun biraz daha üzerine çıkmanız son derece önemlidir. Bunun için unutmamınız gereken daha sıkı bir çalışma yaparak kaldığınız yerden devam etmek olacaktır.


  4 Yıllık Bölümlerin Taban puanları arasında en çok tercih edilen 1. sırada yer alan Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi Puanı (EA) 526.000 ve Başarı Sıralaması 89'dur. 2. sırada yer alan İstanbul Medipol Üniversitesi Tıp Fakültesi (Burslu) Puanı (SAY) 547.600 ve Başarı Sıralaması 96'dır. 3. sırayı ise Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi (EA) takip etmektedir. Puanı 523 ve Başarı Sıralaması ise 110'dur. Özel üniversitelerde burslu bir şekilde eğitim ve öğrenim görmek istediğiniz zaman ortalama puanında yüksek olduğunu da açıklamak istiyoruz. Ancak yarı burslu veya ücretli şekilde eğitim görmek istediğiniz zaman ise Öğretmenlik Bölümleri bölümü için puanın daha da düşük olacağını belirtelim.  Öğretmenlik Bölümleri 2020 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

  2019 2020 Tüm Öğretmenlik Bölümlerinin Taban Puanları ve Başarı Sıralamalarına aşağıdaki linklerden tıklayarak ulaşabilirsiniz.  Almanca Öğretmenliği Bölümü Taban Puanları 2019 2020
  Arapça Öğretmenliği Bölümü Taban Puanları 2019 2020 
  Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü Taban Puanları 2019 2020
  Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Bölümü Taban Puanları 2019 2020
  Biyoloji Öğretmenliği Bölümü Taban Puanları 2019 2020
  Coğrafya Öğretmenliği Bölümü Taban Puanları 2019 2020
  Felsefe Grubu Öğretmenliği Bölümü Taban Puanları 2019 2020
  Fen Bilgisi Öğretmenliği Bölümü Taban Puanları 2019 2020
  Fizik Öğretmenliği Bölümü Taban Puanları 2019 2020
  Fransızca Öğretmenliği Bölümü Taban Puanları 2019 2020
  Görme Engelliler Öğretmenliği Bölümü Taban Puanları 2019 2020
  İlköğretim Matematik Öğretmenliği Taban Puanları 2019 2020
  İngilizce Öğretmenliği Taban Puanları 2019 2020
  İşitme Engelliler Öğretmenliği Bölümü Taban Puanları 2019 2020
  Japonca Öğretmenliği Bölümü Taban Puanları 2019 2020
  Kimya Öğretmenliği Bölümü Taban Puanları 2019 2020
  Matematik Öğretmenliği Bölümü Taban Puanları 2019 2020
  Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü Taban Puanları 2019 2020
  Özel Eğitim Öğretmenliği Bölümü Taban Puanları 2019 2020
  Rus Dili Öğretmenliği Bölümü Taban Puanları 2019 2020
  Sınıf Öğretmenliği Bölümü Taban Puanları 2019 2020
  Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü Taban Puanları 2019 2020
  Tarih Öğretmenliği Bölümü Taban Puanları 2019 2020
  Türkçe Öğretmenliği Bölümü Taban Puanları 2019 2020
  Zihin Engelliler Öğretmenliği Bölümü Taban Puanları 2019 2020


  Bilgilendirme: Asagida yer alan tabloda puanlari ve basari siralamalarini bulacaksiniz. "Olusmadi" yazilan yerde kontenjaninin dolmadigini ifade etmek için yazdik. Örnek vermek gerekirse 50 kisilik kontenjan dolmadigi için ÖSYM herhangi bir siralama ve/veya taban puan tahmini olusturmadi. Isteyen herkes baraj puani yoksa bu bölümü tercih edip yerlesebilme sansina sahip. Tabloda (--) seklinde olan yerleri ise hiçbir adayin tercih etmedigi seklinde yorumlayabiliriz.

  NOT: LÜTFEN TERCIH YAPMADAN ÖNCE KILAVUZU DIKKATLICE KONTROL EDINIZ. SITEMIZDEKI VERILER BILGILENDIRME AMAÇLIDIR. TERCIHLERINIZI KESINLESTIRMEDEN ÖNCE LÜTFEN ÖSYM VERILERINI KONTROL EDINIZ.


  Öğretmenlik Bölümleri taban puanları, Öğretmenlik Bölümleri başarı sıralaması, 2020 Öğretmenlik Bölümleri puanları, 2020 Öğretmenlik Bölümleri sıralamaları, Öğretmenlik Bölümleri için kaç puan gerekir?, Öğretmenlik Bölümleri hangi üniversitelerde var?, Öğretmenlik Bölümleri başarı sırası, Öğretmenlik Bölümleri 2019 2020 başarı sıralaması ve taban puanları, Öğretmenlik Bölümleri YKS TYT-AYT Taban ve Tavan Puanları 2019 2020  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

  Henüz yorum yapılmamış.