DGS’de en çok tercih edilen ilk 6 Bölüm

DGS’de en çok tercih edilen ilk 6 Bölüm
22.05.2021
0
A+
A-

ÖSYM, 2021 yılında yapılacak plan DGS sınavı için başvuru kılavuzunu yayınlandı. Başvuru kılavuzuna ulaşmak için TIKLAYINIZ. DGS’nin açılımı dikey geçiş sınavıdır. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı’nın meslek yüksekokulları ile açık öğretim ön lisans programları mezunlarının lisans öğrenimine geçişi için düzenlenir. Dikey geçiş sınavıyla ön lisans programlarından mezun olan kişilerin örgün öğretim lisans programlarına geçiş yapma olasılığı vardır.

Yüzbinlerce adayın girdiği ve kıyasıya bir rekabet ortamı oluşan bu sınavda en çok hangi bölümler tercih ediliyor peki? İşte sizler için DGS’de en çok tercih edilen ilk 6 bölümü incelemeye karar verdik. Bu bölümler sırasıyla şu şekilde, Hemşirelik, Hukuk Fakültesi, Bilgisayar Mühendisliği, Çocuk Gelişimi, Okul Öncesi ve Yazılım Mühendisliği bölümleridir.

Aşağıda yer alan linklere tıklatarak DGS’de en çok tercih edilen ilk 6 bölümün taban puanlarına ulaşabilirsiniz.

Bu bölümler sizin tercih edeceğiniz bölümler arasında değilse o zaman sizi 180 branşın yer aldığı DGS taban puanları bölümüne görmek isteriz. Tüm Bölümlerin DGS Taban puanlarına ulaşmak için TIKLAYINIZ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.