2020 LGS Matematik Konuları ve Soru Dağılımı

2020 LGS Matematik Konuları ve Soru Dağılımı

MEB ( Milli Eğitim Bakanlığı )’nın, 2019 – 2020 Eğitim Öğretim yılı 8. Sınıf Matematik Ders kazanımlarının çalışma takvimine göre hazırlanmıştır. LGS Matematik sınavında hangi konuların çıkacağı aşağıdaki yazımızda sizlere sunuyoruz. LGS‘de sayısal ve sözel olmak üzere iki bölüm bulunacak ve toplam olarak 90 soru sorulacaktır. Adaylara bu 90 soruyu çözmeleri için toplam 135 dakika süre verilecektir. Peki sorular hangi sınıf müfredatından çıkacak? Sorular 8. sınıf müfredatından çıkacaktır. LGS Matematik dersinden 20 soru gelecektir. Bu açıklayıcı bilgilerden sonra 2020 LGS Matematik Konuları şu şekilde olacaktır:

2020 LGS Matematik Konuları, 8. SINIF Matematik ÜNİTELENDİRME TABLOSU

8. Sınıf LGS Merkezi Sınavda Çıkacak Üniteler (Matematik)

Çarpanlar ve Katlar
Üslü İfadeler
Kareköklü İfadeler
Basit Olayların Olma Olasılığı
Üçgenler
Dik Üçgen ve Pisagor Bağıntısı
Dönüşüm Geometrisi
Cebirsel İfadeler ve Özdeşlikler
Eşlik ve Benzerlik
Doğrusal Denklemler
Denklem Sistemleri
Eşitsizlikler
Geometrik Cisimler
Veri Analizi
2020 LGS KONULARI VE SORU DAĞILIMI

MEB ( Milli Eğitim Bakanlığı )'nın, 2019 - 2020 Eğitim Öğretim yılı 8. Sınıf Matematik Ders kazanımlarının çalışma takvimine göre hazırlanmıştır. LGS Matematik sınavında hangi konuların çıkacağı aşağıdaki yazımızda sizlere sunuyoruz. LGS‘de sayısal ve sözel olmak üzere iki bölüm bulunacak ve toplam olarak 90 soru sorulacaktır. Adaylara bu 90 soruyu çözmeleri için toplam 135 dakika süre verilecektir. Peki sorular hangi sınıf müfredatından çıkacak? Sorular 8. sınıf müfredatından çıkacaktır. LGS Matematik dersinden 20 soru gelecektir. Bu açıklayıcı bilgilerden sonra 2020 LGS Matematik Konuları şu şekilde olacaktır: 2019 Lise Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri LGS-MEB İçin Tıklayınız 2020 LGS Matematik Konuları, 8. SINIF Matematik ÜNİTELENDİRME TABLOSU 8. Sınıf LGS Merkezi…
2019 LGS Matematik konuları ve soru dağılımları hakkında inceleme yaptık. Sizde değerlendirmenizi aşağıdan yapabilirsiniz.

LGS Matematik Konuları ve Soru Dağılımı Değerlendirmesi

Konular Faydalı mı? - 9.3
2018 LGS Matematik soruları zorluğu - 6.9

8.1

Genel Puan

2019 LGS Matematik konuları ve soru dağılımları hakkında inceleme yaptık. Sizde değerlendirmenizi aşağıdan yapabilirsiniz.

Kullanıcı Oyu: 3.38 ( 3 oy)
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz