2020 LGS Fen Bilimleri Konuları ve Soru Dağılımı

MEB ( Milli Eğitim Bakanlığı )’nın, 2019 – 2020 Eğitim Öğretim yılı 8. Sınıf Fen Bilimleri Ders kazanımlarının çalışma takvimine göre hazırlanmıştır. LGS Fen Bilimleri sınavında hangi konuların çıkacağı aşağıdaki yazımızda sizlere sunuyoruz. LGS‘de sayısal ve sözel olmak üzere iki bölüm bulunacak ve toplam olarak 90 soru sorulacaktır. Adaylara bu 90 soruyu çözmeleri için toplam 135 dakika süre verilecektir. Peki sorular hangi sınıf müfredatından çıkacak? Sorular 8. sınıf müfredatından çıkacaktır. LGS Fen Bilimleri dersinden 20 soru gelecektir. Bu açıklayıcı bilgilerden sonra 2020 LGS Fen Bilimleri Konuları şu şekilde olacaktır:

2020 LGS Fen Bilimleri Konuları, 8. SINIF Fen Bilimleri ÜNİTELENDİRME TABLOSU

8. Sınıf LGS Merkezi Sınavda Çıkacak Üniteler (Fen Bilimleri)

İnsanda Üreme, Büyüme ve Gelişme
Basit Makineler
Maddenin Yapısı ve Özellikleri
Işık ve Ses
Canlılar ve Enerji İlişkileri
Maddenin Hâlleri ve Isı
Yaşamımızdaki Elektrik
Yaşamımızdaki Elektrik
Deprem ve Hava Olayları
2020 LGS KONULARI VE SORU DAĞILIMI

MEB ( Milli Eğitim Bakanlığı )'nın, 2019 - 2020 Eğitim Öğretim yılı 8. Sınıf Fen Bilimleri Ders kazanımlarının çalışma takvimine göre hazırlanmıştır. LGS Fen Bilimleri sınavında hangi konuların çıkacağı aşağıdaki yazımızda sizlere sunuyoruz. LGS‘de sayısal ve sözel olmak üzere iki bölüm bulunacak ve toplam olarak 90 soru sorulacaktır. Adaylara bu 90 soruyu çözmeleri için toplam 135 dakika süre verilecektir. Peki sorular hangi sınıf müfredatından çıkacak? Sorular 8. sınıf müfredatından çıkacaktır. LGS Fen Bilimleri dersinden 20 soru gelecektir. Bu açıklayıcı bilgilerden sonra 2020 LGS Fen Bilimleri Konuları şu şekilde olacaktır: 2019 Lise Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri LGS-MEB İçin Tıklayınız 2020 LGS Fen Bilimleri Konuları, 8. SINIF Fen Bilimleri…
2019 LGS Fen Bilimleri konuları ve soru dağılımları hakkında inceleme yaptık. Sizde değerlendirmenizi aşağıdan yapabilirsiniz.

LGS Fen Bilimleri Konuları ve Soru Dağılımı Değerlendirmesi

Konular Faydalı mı? - 9.6
2018 LGS Fen Bilimleri soruları zorluğu - 7.1

8.4

Genel Puan

2019 LGS Fen Bilimleri konuları ve soru dağılımları hakkında inceleme yaptık. Sizde değerlendirmenizi aşağıdan yapabilirsiniz.

Kullanıcı Oyu: 0.35 ( 3 oy)