Sitemize Hoşgeldiniz, Tarih : 07 Aralık 2018 Site İstatistikleri: Kategori sayısı: 37 Yazı sayısı: 1775 Yorum sayısı :71

En Çok Tercih Edilen Üniversite Bölümleri

En Çok Tercih Edilen Üniversite Bölümleri

2018 yılı YKS verilerine göre üniversite adaylarının en çok tercih ettiği ilk 20 program yayınlandı. Tercih listeleri incelendiğinde adayların hangi kriterlere önem verdikleri bir kez daha gözler önüne seriliyor.

En çok Tercih Edilen 20 Bölüm

Adaylar tercihlerini yaparken en çok kullandıkları kriter ise mezun olduklarında iş garantisi olan bölümleri tercih ediyorlar.

Listenin ilk sırasına baktığımız zaman geçen yılda da olduğu gibi Hukuk Fakültesi tercihler arasında 1. Sırada, Hukuk fakültesini ise Tıp fakülteleri takip ediyor. Bu yıl yaptığımız araştırma sonucunda bizi biraz şaşırtan veri ise Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümünün 3. sıraya oturması. Aşağıda yer alan tabloda en çok tercih edilen ilk 5 bölüm yer almaktadır.

Peki bu ilk 20 bölümün puanları nedir? 2018 yılı için kaç puanla kapattı ve başarı sıralamaları neler? Bu konuya cevap verelim. Aşağıda yer alan linke tıklayarak tüm bölümlerin taban puanları ve başarı sıralamalarına ulaşabilirsiniz.

4 Yıllık Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları (2018 2019)

2019 en cok tercih edilen bolumler,kpss tercih edilen bölümleri,tercih edilmeyen üniversiteler,

 2019 ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI için TIKLAYINIZ

2019 YKS Konuları için TIKLAYINIZ

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz