Ulaştırma ve Trafik Hizmetleri Bölümü 2020 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2 Yıllık)


  Ulaştırma ve Trafik Hizmetleri Bölümü taban puanları 2020 , Ulaştırma ve Trafik Hizmetleri Bölümü başarı sıralamaları 2020. Üniversite sınavına girecek olan adaylardan bazıları 4 yıllık fakülte hayali kurarken bazılarının idealinde ise 2 yıllık eğitim ve öğretim süresi olan bölümler yer almaktadır. TYT yani YKS olan öğrenci seçme sınavına giren adaylar arasında başarılı puanları alanların bu bölümlerde öğrenim görme durumlarının söz konusu olduğunu da belirtmek istiyoruz. Bu yüzden de 2 Yıllık Bölümlerin Taban Puanları hakkında merak ettiğiniz tüm detaylara sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.


  Ulaştırma ve Trafik Hizmetleri Bölümü Bölümlerin Taban Puanları


  Yukarıda belirttiğimiz bölümde öğrenim görmek istediğiniz zaman almanız gereken ortalama bir taban puan bulunmaktadır. Meslek yüksekokulu olarak geçen bu bölümün özelikle ülkemizde yer alan hemen hemen her üniversitede yer aldığını ve bu bölümü kazanmak için biraz çaba sarf etmeniz yeterli olacaktır.Ulaştırma ve Trafik Hizmetleri Bölümü Bölümünde öğrenim görmek istediğiniz zaman ortalama olarak almanız gereken taban puanın aşağıda yer alan tablodaki gibi olduğunu belirtelim. Özelikle de bu bölümün iş imkânı açısından sizlere en uygun olduğunu düşünüyorsanız bu alanda kendinizi geliştirmeye başlayarak eğitim alma şansınız bulunmaktadır.


  Örgün Eğitim Veren Üniversiteler


  Ulaştırma ve Trafik Hizmetleri Bölümü Bölümü ile alakalı olarak örgün olarak eğitim veren üniversitelerden sizlere en yakın ilde olanları tercih etmeniz sizin büyük bir avantaj olacaktır. Bunun nedeni ise 2 yıllık eğitim alacağınız süre içerisinde bölümünüz ile alakalı olarak farklı türden kursları ve eğitimleri de alarak bu bölüm ile kendinizi geliştirme fırsatınız bulunmaktadır. Özellikle günümüzde çok fazla tercih edilen Ulaştırma ve Trafik Hizmetleri Bölümü Bölümü ile alakalı olarak alacağınız eğitimlerin mutlaka sertifika bazında elinizde bulundurulması gereken belgelerini alarak iş hayatınız da sizlere yardımcı olacağını bilmeniz fayda vardır. MEB onaylı olarak bölümünüz ile alakalı olan eğitimleri yakından takip etmeniz sizlere büyük kolaylıklar sağlayacaktır.


  Açıktan öğrenim veren üniversiteler


  Ulaştırma ve Trafik Hizmetleri Bölümü bölümün de öğrenim görmek istediğiniz zaman bu bölüm ile alakalı olarak açıktan eğitim veren üniversiteler varsa bu şekilde eğitim ve öğrenim görme şansınızda bulunmaktadır. Hem iş hayatında yer alan hem de eğitim ve öğrenim görmek isteyen adaylar için son derece önemli olan açıktan eğitim veren üniversitelerin, tamamında bazı bölümlerin olmadığını da siz değerli okurlarımıza belirtmek istiyoruz. Ancak bu konuda bir araştırma yaparak Ulaştırma ve Trafik Hizmetleri Bölümü Bölümünün diğer açıktan eğitim veren hangi üniversitelerde olduğunu öğrenme şansınız bulunmaktadır.


  Taban ve Tavan Puanları

  Ulaştırma ve Trafik Hizmetleri Bölümü bölümünde eğitim ve öğrenim görmek istediğiniz zaman taban puanları birçok öğrenci tarafından merak edilmektedir. Özellikle bir önceki yıla ait olan Ulaştırma ve Trafik Hizmetleri Bölümü bölümünün taban puanlarına sitemiz üzerinden bakarak net bilgi sahibi olabilirsiniz. Ancak bu taban puanların yıllar arasında değişkenlik gösterme durumu bulunmaktadır. Özellikle de sınavın zorluk derecesine göre değişkenlik gösterecek olan Ulaştırma ve Trafik Hizmetleri Bölümü bölümünün ortalama taban puanı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Sitemizde yer alan Ulaştırma ve Trafik Hizmetleri Bölümü bölümüne ait taban puanlarının son sene de (2019-2020) yerleşen adaylardan baz alınarak sizlere sunulduğunu ve gerçek taban puanlar olduğunu unutmayınız.


  Özel üniversiteleri de tercih edebilirsiniz


  Ulaştırma ve Trafik Hizmetleri Bölümü bölümü ile alakalı olarak bazı özel üniversitelerin de bu bölüm ile eğitim ve öğrenim verdiğini belirtelim. Eğer sizlerde Ulaştırma ve Trafik Hizmetleri Bölümü Bölümü ile alakalı olarak eğitim ve öğrenim almak istediğiniz zaman bu alanda ücretli bir şekilde eğitim veren üniversiteleri de bulabilirsiniz. Özel üniversitelerin Ulaştırma ve Trafik Hizmetleri Bölümü Bölümlerinin taban puanlarının devlet üniversitelerine göre daha düşük olduğunu unutmayınız. Yani 2 yıllık Ulaştırma ve Trafik Hizmetleri Bölümü bölümünde eğitim görmek istediğiniz zaman puanınızın yeterli olmaması durumunda 2. Plan olarak özel üniversiteleri de düşünebilirsiniz.

  Ulaştırma ve Trafik Hizmetleri Bölümü 2020 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2 Yıllık)

  Üniversite AdıBölümPuan YılıPuan TürüKont.Taban PuanıTahmini Sıralama
  ESKİŞEHİR TEKNİK ÜNİVERSİTESİUlaştırma ve Trafik Hizmetleri2019TYT60228,615061157725
  ESKİŞEHİR TEKNİK ÜNİVERSİTESİUlaştırma ve Trafik Hizmetleri (KKTC Uyruklu)2019TYT1228,191211163753
  MERSİN ÜNİVERSİTESİUlaştırma ve Trafik Hizmetleri2019TYT55215,663371341923
  HARRAN ÜNİVERSİTESİ (ŞANLIURFA)Ulaştırma ve Trafik Hizmetleri2019TYT40207,968941451282
  ISPARTA UYGULAMALI BİLİMLER ÜNİVERSİTESİUlaştırma ve Trafik Hizmetleri2019TYT50197,87831594442
  BALIKESİR ÜNİVERSİTESİUlaştırma ve Trafik Hizmetleri2019TYT65195,715461625127
  KARABÜK ÜNİVERSİTESİUlaştırma ve Trafik Hizmetleri2019TYT55189,353281707963
  BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİUlaştırma ve Trafik Hizmetleri2019TYT30171,515931756183
  AMASYA ÜNİVERSİTESİUlaştırma ve Trafik Hizmetleri2019TYT40OluşmadıOluşmadı
  BALIKESİR ÜNİVERSİTESİUlaştırma ve Trafik Hizmetleri (İÖ)2019TYT50OluşmadıOluşmadı
  ISPARTA UYGULAMALI BİLİMLER ÜNİVERSİTESİUlaştırma ve Trafik Hizmetleri (İÖ)2019TYT40OluşmadıOluşmadı
  MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİUlaştırma ve Trafik Hizmetleri2019TYT35OluşmadıOluşmadı
  PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ (DENİZLİ)Ulaştırma ve Trafik Hizmetleri2019TYT40OluşmadıOluşmadı
  SELÇUK ÜNİVERSİTESİ (KONYA)Ulaştırma ve Trafik Hizmetleri2019TYT40OluşmadıOluşmadı


  Bilgilendirme: Asagida yer alan tabloda puanlari ve basari siralamalarini bulacaksiniz. "Olusmadi" yazilan yerde kontenjaninin dolmadigini ifade etmek için yazdik. Örnek vermek gerekirse 50 kisilik kontenjan dolmadigi için ÖSYM herhangi bir siralama ve/veya taban puan tahmini olusturmadi. Isteyen herkes baraj puani yoksa bu bölümü tercih edip yerlesebilme sansina sahip. Tabloda (--) seklinde olan yerleri ise hiçbir adayin tercih etmedigi seklinde yorumlayabiliriz.

  NOT: LÜTFEN TERCIH YAPMADAN ÖNCE KILAVUZU DIKKATLICE KONTROL EDINIZ. SITEMIZDEKI VERILER BILGILENDIRME AMAÇLIDIR. TERCIHLERINIZI KESINLESTIRMEDEN ÖNCE LÜTFEN ÖSYM VERILERINI KONTROL EDINIZ.

  reklam

  Kimler Neler Demiş?

  avatar
  Fotoğraf ve Resim Dosyası
   
   
   
    Abone ol  
  Bildir