Tıp Fakültesi 2020 Taban Puanları Başarı Sıralaması


  Tıp Fakültesi taban puanları 2020 , Tıp Fakültesi başarı sıralamaları 2020. Üniversitelerin 4 yıllık bölümlerin de öğrenim görmek isteyen adayların en çok merak ettiği konuların başında gelen 4 Yıllık Bölümlerin Taban Puanlarını siz değerli okurlarımıza buradan açıklamak istiyoruz. Özelikle fakülte bazında eğitim alan adayların diğer adaylara göre iş hayatına girme durumlarının daha çok olmasından dolayı buradan araştırma yaparak istediğiniz 4 yıllık bölümün taban puanlarını öğrenebilirsiniz.


  Tıp Fakültesi Bölümü Taban Puanı


  En çok tercih edilen bölüm arasında yer alan Tıp Fakültesi Bölümünde öğrenim görmek istediğiniz zaman ortalama olarak almanız gereken puan aşağıda yer alan tablodadır. Özelikle üniversitelerin başarı sıralamasına göre değişkenlik gösterecek olan bu puanı almak için gerçekten ciddi bir çalışma yapmanız gerekmektedir. Özellikle de günümüzde üniversitelerin her geçen gün artmasına rağmen bazı üniversitelerde Tıp Fakültesi Bölümlerinin taban puanlarının düşük olmasına rağmen eğitiminizi daha iyi bir üniversitede alarak sizlerde gelecek kaygısı taşımadan üniversiteyi bitirme şansını yakalamış olursunuz.


  Tıp Fakültesi Bölümü Açıktan öğretim veren Üniversiteler


  Açık öğretim olarak da bilinen öğrenim şeklinde sizlerde 4 yıllık olarak geçen bazı bölümler açıktan bitirme şansına sahipsiniz. Hem iş hayatınız hem de öğrenim hayatınızın aynı anda gitmesini istiyorsanız, öğrenim görmek istediğiniz bölümün açıktan eğitimi varsa bu üniversitelerden bir tanesini seçerek eğitim ve öğrenim hayatınıza devam edebilirsiniz. Tıp Fakültesi 4 yıllık bölümünün taban puanı olarak ise baraj olarak tabir edilen aşağıda yer alan tablodaki en düşük puanı geçmeniz yeterli olacaktır. Barajı geçtikten sonra istediğiniz bölüm hangi üniversite de var ise onu seçerek oradan eğitim ve öğretim hayatınıza devam etme şansınız bulunmaktadır.


  Tıp Fakültesi bölümü özel üniversite taban puanları


  Tıp Fakültesi bölümünde öğrenim görmek istediğiniz zaman devlet üniversiteleri için yeterli puanı alamadığınız zaman bu sefer istediğiniz Tıp Fakültesi bölümün özel üniversitelerinin taban puanlarına bakabilirsiniz. Tıp Fakültesi Bölümü için taban puan ise ortalama olarak aşağıda yer alan tablodaki puanlardır. bu puanı almanız durumunda arzu ettiğiniz 4 yıllık eğitimi alarak kariyerinize kaldığınız yerden devam edebilir ve 4 yıllık eğitim veren bu bölümün mezunu olabilirsiniz. Hatta Tıp Fakültesi bölümü ile alakalı yüksek puan alarak da istediğiniz özel üniversitenin burslu bölümünde eğitim alma durumunuz da bulunmaktadır.


  Tıp Fakültesi Bölümü taban puanları


  Tıp Fakültesi Bölümünde eğitim almak istediğiniz zaman ortalama olarak almanız gereken puanın tabloda belirtildiği gibi olduğunu söyleyelim. Sitemizde bulunan taban puanların özellikle de bir önceki yıl verileri (2019-2020) baz alınarak sizlere sunulmuştur. Ancak son yıllarda sınava giren aday sayısının her geçen gün artmasından dolayı sizlerde Tıp Fakültesi bölümünde öğrenim görmek istediğiniz zaman bir önceki yılın biraz üzerine çıkarak işinizi garantiye alabilirsiniz. Tabi sınavların zorluk derecesine göre değişkenlik gösteren puan türlerinin yine de bir önceki yılının üzerinize çıkmanız arzu ettiğiniz bölümde öğrenim görmeniz konusunda sizlere büyük kolaylıklar sunacaktır.


  Tıp Fakültesi bölümü son yıllarda binlerce öğrenci tarafından tercih edildiğinden dolayı ortalama olarak her sene artış göstermektedir. Bu bölümünün her ne kadar taban puanı aşağıda yer alan tablolardaki gibi olsa da sizlerin bunun biraz daha üzerine çıkmanız son derece önemlidir. Bunun için unutmamınız gereken daha sıkı bir çalışma yaparak kaldığınız yerden devam etmek olacaktır.


  4 Yıllık Bölümlerin Taban puanları arasında en çok tercih edilen 1. sırada yer alan Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi Puanı (EA) 526.000 ve Başarı Sıralaması 89'dur. 2. sırada yer alan İstanbul Medipol Üniversitesi Tıp Fakültesi (Burslu) Puanı (SAY) 547.600 ve Başarı Sıralaması 96'dır. 3. sırayı ise Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi (EA) takip etmektedir. Puanı 523 ve Başarı Sıralaması ise 110'dur. Özel üniversitelerde burslu bir şekilde eğitim ve öğrenim görmek istediğiniz zaman ortalama puanında yüksek olduğunu da açıklamak istiyoruz. Ancak yarı burslu veya ücretli şekilde eğitim görmek istediğiniz zaman ise Tıp Fakültesi bölümü için puanın daha da düşük olacağını belirtelim.  Tıp Fakültesi 2020 Taban Puanları Başarı Sıralaması

  Üniversitelerin 4 yıllık bölümlerin de öğrenim görmek isteyen adayların en çok merak ettiği konuların başında gelen 4 Yıllık Bölümlerin Taban Puanlarını siz değerli okurlarımıza buradan açıklamak istiyoruz. Özelikle fakülte bazında eğitim alan adayların diğer adaylara göre iş hayatına girme durumlarının daha çok olmasından dolayı buradan araştırma yaparak istediğiniz 4 yıllık bölümün taban puanlarını öğrenebilirsiniz.  Tıp Fakültesi Bölümü Taban Puanı

  En çok tercih edilen bölüm arasında yer alan Tıp Fakültesi Bölümünde öğrenim görmek istediğiniz zaman ortalama olarak almanız gereken puan 475-550 puan’dır. Özelikle üniversitelerin başarı sıralamasına göre değişkenlik gösterecek olan bu puanı almak için gerçekten ciddi bir çalışma yapmanız gerekmektedir. Özellikle de günümüzde üniversitelerin her geçen gün artmasına rağmen bazı üniversitelerde Tıp Fakültesi Bölümlerinin taban puanlarının düşük olmasına rağmen eğitiminizi daha iyi bir üniversitede alarak sizlerde gelecek kaygısı taşımadan üniversiteyi bitirme şansını yakalamış olursunuz.

  Tıp Fakültesi bölümü özel üniversite taban puanları

  Tıp Fakültesi bölümünde öğrenim görmek istediğiniz zaman devlet üniversiteleri için yeterli puanı alamadığınız zaman bu sefer istediğiniz Tıp Fakültesi bölümün özel üniversitelerinin taban puanlarına bakabilirsiniz. Tıp Fakültesi Bölümü için taban puan ise ortalama olarak 440-500 puan’dır. bu puanı almanız durumunda arzu ettiğiniz 4 yıllık eğitimi alarak kariyerinize kaldığınız yerden devam edebilir ve 4 yıllık eğitim veren Tıp Fakültesi Bu bölümün mezunu olabilirsiniz. Hatta Tıp Fakültesi bölümü ile alakalı yüksek puan alarak da istediğiniz özel üniversitenin burslu bölümünde eğitim alma durumunuz da bulunmaktadır.

  Tıp Fakültesi Bölümü taban puanları

  Tıp Fakültesi Bölümünde eğitim almak istediğiniz zaman ortalama olarak almanız gereken puanın en az 420-550 puan olduğunu belirtelim. Sitemizde bulunan taban puanların özellikle de bir önceki yıl verileri baz alınarak sizlere sunulduğunu belirtelim. Ancak son yıllarda sınava giren aday sayısının her geçen gün artmasından dolayı sizlerde Tıp Fakültesi bölümünde öğrenim görmek istediğiniz zaman bir önceki yılın biraz üzerine çıkarak işinizi garantiye alabilirsiniz. Tabi sınavların zorluk derecesine göre değişkenlik gösteren puan türlerinin yine de bir önceki yılının üzerinize çıkmanız arzu ettiğiniz bölümde öğrenim görmeniz konusunda sizlere büyük kolaylıklar sunacaktır.

  Ülkemizde öğrencilerin en çok merak ettiği soruların başında gelen Tıp Fakültesi 2020 Taban Puanları Başarı Sıralaması ile ilgili aklınıza takılan bütün soruların cevaplarını siz değerli okurlarımıza bu yazımızda açıklık getirmek istiyoruz.

  Tıp fakültesi kazanmak isteyen öğrencilerin son derece uzun ve zorlu bir maratondan geçmesi gerektiğini bilmeyen yoktur. Bu yüzden de Tıp Fakültesi 2020 Taban Puanları Başarı Sıralaması hakkında aklınıza takılan sorulara buradan bakarak detayları öğrenebilirsiniz.

  2020 yılı içerisinde yapılacak olan üniversite sınavında Tıp Fakültesine girmek isteyen öğrencilerin azami olarak almaları gereken puanlara ve yüzde kaçlık dilime girmelerine kadar gereken detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

  Özellikle öğrencilerin tıp fakültesinde okumak için iyi bir üniversiteye yerleşmeleri için ortalama olarak alması gereken puan türünün 500 üzerinden 500 ile 475 puan arasında olması gerekmektedir. Sıralama olarak ise ilk 10 Bine giren öğrencilerin çok rahat bir şekilde Tıp Fakültesine yerleşme durumu bulunmaktadır. Ancak burada öğrencinin istediği Tıp Fakültesinin puanlarının sene bazında değişkenlik gösterdiğini de unutmamak gerekiyor. Sınavların zorluk ve kolaylık derecesine göre değişkenlik gösteren bu puanların 2019 yılı verilerinden esinlenerek yapıldığını da ayrıca belirtmek istiyoruz.

  2019 yılı içerisinde Tıp Fakültesi bazında en başarılı olan ve en çok tercih edilen üniversiteler hakkında bilgi verelim.

  En yüksek puan ile öğrenci alan ÜNİVERSİTELER

  • İstanbul Medipol Üniversitesi Tıp (İngilizce) Burslu alanında 10 kişi alındı ve Taban Puan 547,56 olarak belirlendi. Başarı sıralaması ise 77.
  • Koç üniversitesi Tıp (İngilizce) Burslu alanında toplamda 14 kişi alındı. Başarı taban puanı olarak ise 546,37 puan en son alınan puan alarak dikkat çekmektedir. Başarı sırası 108’de olan öğrenciler burayı tercih etti.
  • İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi ise kontenjan olarak 50 kişi aldı. Taban puan olarak ise 541,008 ve başarı sırası 313 olan öğrenciler bu fakülteyi tercih etti.

  Ancak özellikle Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde yer alan üniversitelerin Tıp Fakültelerini kazanmak için bu kadar yüksek puanlara ihtiyacınız yoktur. Ortalama olarak 470 ile 430 arasında puan alarak da diğer üniversitelerin Tıp Fakültelerini okuma şansınız bulunmaktadır. ancak dediğimiz gibi taban puanların yıllık sınav durumuna göre değişkenlik gösterdiğini de unutmamak gerekmektedir.

  2019 yılı içerisinde Tıp Fakültesine giren en son başarı sırasının ise 49 Bin 577’inci kişi olduğunu da sizlerle paylaşmak istiyoruz. Ancak bu üniversitenin Lokman Hekim Üniversitesi Ücretli olduğunu da ayrıca belirtelim.

  ÜNİVERSİTEFAKÜLTEBÖLÜMPUAN TÜRÜGENEL YERL.GENEL KONT.TABAN PUANTAVAN PUANSIRALAMA
  İSTANBUL MEDİPOL ÜNİVERSİTESİUluslararası Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (Burslu)SAY1010547,6561,896
  KOÇ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (Burslu)SAY1414546,4569142
  ACIBADEM MEHMET ALİ AYDINLAR ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (Burslu)SAY2020540,9554318
  İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ-CERRAHPAŞACerrahpaşa Tıp FakültesiCerrahpaşa Tıp (İngilizce)SAY5050541563318
  İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ-CERRAHPAŞACerrahpaşa Tıp FakültesiCerrahpaşa Tıp (İngilizce)SAY5050541563318
  ACIBADEM MEHMET ALİ AYDINLAR ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (%50 İndirimli)SAY2020537,2540,6564
  HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)Tıp FakültesiTıp (İngilizce)SAY160160532,2555,8929
  İSTANBUL MEDİPOL ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp Fakültesi (Burslu)SAY1111531,8546,8929
  HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)Tıp FakültesiTıpSAY200200526,4547,61559
  İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ-CERRAHPAŞACerrahpaşa Tıp FakültesiCerrahpaşa TıpSAY270270525544,31711
  İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ-CERRAHPAŞACerrahpaşa Tıp FakültesiCerrahpaşa TıpSAY270270525544,31711
  YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (Burslu)SAY88525,2535,11711
  İSTANBUL ÜNİVERSİTESİİstanbul Tıp Fakültesiİstanbul Tıp (İngilizce)SAY6060524542,61858
  TOBB EKONOMİ VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (Burslu)SAY1010523537,12005
  ANKARA ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce)SAY4040520,7529,42299
  HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)Tıp FakültesiTıp (İngilizce) (KKTC Uyruklu)SAY21519,1519,12593
  İSTANBUL ÜNİVERSİTESİİstanbul Tıp Fakültesiİstanbul TıpSAY300300519539,32593
  BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (Burslu)SAY88517,8532,52798
  BEZM-İ ÂLEM VAKIF ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (Burslu)SAY1111516,6538,92971
  ANKARA ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp FakültesiSAY320320515,1528,63358
  BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (Burslu)SAY44515517,23358
  BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (Burslu)SAY88513,85203542
  EGE ÜNİVERSİTESİ (İZMİR)Tıp FakültesiTıp FakültesiSAY340340513544,93726
  İSTİNYE ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (Burslu)SAY55512,7540,93726
  MARMARA ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce)SAY190190512,2524,43910
  GAZİ ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)Tıp FakültesiTıp FakültesiSAY290290509,4520,24602
  DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ (İZMİR)Tıp FakültesiTıp FakültesiSAY250250507,6524,64811
  GAZİ ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce)SAY100100506,7519,15121
  BEZM-İ ÂLEM VAKIF ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (%75 İndirimli)SAY2020505,5514,45358
  İSTİNYE ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (Burslu)SAY99505,95195358
  KOÇ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (%50 İndirimli)SAY4646505,7541,55358
  BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (%75 İndirimli)SAY1010505,5511,35570
  SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiHamidiye Tıp FakültesiSAY8080504,7518,85570
  AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (ANTALYA)Tıp FakültesiTıp FakültesiSAY270270504536,25848
  ANKARA YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp FakültesiSAY150150502,1509,36406
  İSTANBUL ÜNİVERSİTESİİstanbul Tıp Fakültesiİstanbul Tıp (İngilizce) (KKTC Uyruklu)SAY21502,5502,56406
  BİRUNİ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (Burslu)SAY88501,2508,66685
  ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp FakültesiSAY230230499,6545,36964
  İSTANBUL MEDENİYET ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp FakültesiSAY140140499,9511,96964
  BURSA ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp FakültesiSAY270270499,5524,86964
  İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (Burslu)SAY1010499,1505,97243
  MALTEPE ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (Burslu)SAY55498,8511,97243
  BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (%50 İndirimli)SAY1010497,6505,37522
  İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp Fakültesi (Burslu)SAY88497,65247522
  DEMİROĞLU BİLİM ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (Burslu)SAY99497,9505,37522
  MALTEPE ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (Burslu)SAY66497,8512,17522
  SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiHamidiye Uluslararası Tıp FakültesiSAY3030497,8503,57522
  YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (%50 İndirimli)SAY1616498,1517,67522
  İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp Fakültesi (%50 İndirimli)SAY11496,6496,67559
  ANKARA YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce)SAY120120495,8506,67980
  BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (%50 İndirimli)SAY66494,9505,18390
  İZMİR KATİP ÇELEBİ ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp FakültesiSAY180180495,3507,18390
  KOCAELİ ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp FakültesiSAY250250494,7511,68390
  ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ (ADANA)Tıp FakültesiTıp FakültesiSAY275275494,3537,68800
  SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Gülhane Tıp FakültesiGülhane Tıp (Ankara)SAY150150494538,88800
  BİRUNİ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (Burslu)SAY44492,1509,79585
  İZMİR BAKIRÇAY ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp FakültesiSAY3030492,4505,99585
  ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ (SAMSUN)Tıp FakültesiTıp FakültesiSAY170170492,5528,49585
  UFUK ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (Burslu)SAY88492,3501,79585
  LOKMAN HEKİM ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (Burslu)SAY1010491,4508,69875
  SELÇUK ÜNİVERSİTESİ (KONYA)Tıp FakültesiTıp FakültesiSAY190190490,4531,610294
  İSTANBUL YENİ YÜZYIL ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp Fakültesi (Burslu)SAY9949049810294
  ERCİYES ÜNİVERSİTESİ (KAYSERİ)Tıp FakültesiTıp FakültesiSAY270270489,1516,810669
  İSTANBUL OKAN ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (Burslu)SAY88488,7499,510669
  ATILIM ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (Burslu)SAY66488,4491,811072
  BEYKENT ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (Burslu)SAY66488,1492,711072
  MANİSA CELÂL BAYAR ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp FakültesiSAY200200488,5508,511072
  HALİÇ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (Burslu)SAY88487,6492,611072
  MERSİN ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp FakültesiSAY210210488,3506,511072
  İSTANBUL OKAN ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp Fakültesi (Burslu)SAY88488,3498,411072
  PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ (DENİZLİ)Tıp FakültesiTıp FakültesiSAY210210487,9533,411072
  TOBB EKONOMİ VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (%50 İndirimli)SAY1010487,8515,311072
  YÜKSEK İHTİSAS ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (Burslu)SAY88487,9492,111072
  ALTINBAŞ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (Burslu)SAY44487,4495,911475
  ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ (SAMSUN)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce)SAY6060486,8495,611475
  ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (Burslu)SAY1515487,1497,711475
  KTO KARATAY ÜNİVERSİTESİ (KONYA)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (Burslu)SAY66486,3535,111878
  ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp FakültesiSAY150150485496,412281
  GAZİ ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (KKTC Uyruklu)SAY11485,4485,412281
  NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ (KONYA)Meram Tıp FakültesiMeram Tıp FakültesiSAY210210485,4513,412281
  SAKARYA ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp FakültesiSAY140140485,2500,912281
  TRAKYA ÜNİVERSİTESİ (EDİRNE)Tıp FakültesiTıp FakültesiSAY210210484,9511,412281
  AYDIN ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp FakültesiSAY220220484,1508,812684
  İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ (MALATYA)Tıp FakültesiTıp FakültesiSAY165165483,652412684
  GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp FakültesiSAY160160482,9528,913087
  MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp FakültesiSAY140140482,8502,713087
  İZMİR DEMOKRASİ ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp FakültesiSAY8080482496,113490
  SANKO ÜNİVERSİTESİ (GAZİANTEP)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (Burslu)SAY88481,7515,813490
  SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ (ISPARTA)Tıp FakültesiTıp FakültesiSAY210210482,1503,813490
  BOLU ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp FakültesiSAY150150481,1493,913926
  MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce)SAY4040480,7486,113926
  KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (TRABZON)Tıp FakültesiTıp FakültesiSAY200200480,2533,814357
  TEKİRDAĞ NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp FakültesiSAY120120479,6487,314357
  BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (%50 İndirimli)SAY7474478,9521,214788
  BALIKESİR ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp FakültesiSAY140140479,1514,514788
  BEZM-İ ÂLEM VAKIF ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (%50 İndirimli)SAY7979478,7505,114788
  KASTAMONU ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp FakültesiSAY7070479,449314788
  KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp FakültesiSAY150150478,6499,814788
  ALANYA ALAADDİN KEYKUBAT ÜNİVERSİTESİ (ANTALYA)Tıp FakültesiTıp FakültesiSAY100100477,9491,715219
  ANKARA YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp Fakültesi (KKTC Uyruklu)SAY1147847815219
  DİCLE ÜNİVERSİTESİ (DİYARBAKIR)Tıp FakültesiTıp FakültesiSAY220220478,4512,615219
  İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (%50 İndirimli)SAY1010477,6488,415219
  AMASYA ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp FakültesiSAY4040477,1487,815650
  ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ (ERZURUM)Tıp FakültesiTıp FakültesiSAY180180477,2526,615650
  İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ (MALATYA)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce)SAY6060477,4483,515650
  İSTİNYE ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (%50 İndirimli)SAY66477,3491,715650
  KARAMANOĞLU MEHMETBEY ÜNİVERSİTESİ (KARAMAN)Tıp FakültesiTıp FakültesiSAY3030476,8484,915650
  KTO KARATAY ÜNİVERSİTESİ (KONYA)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (%75 İndirimli)SAY33476,6482,215650
  DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (KKTC-GAZİMAĞUSA)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (UOLP-Marmara Üniversitesi) (T.C. Vatandaşları) (Burslu)SAY55477,1490,915650
  DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (KKTC-GAZİMAĞUSA)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (UOLP-Marmara Üniversitesi) (T.C. Vatandaşları) (Burslu)SAY55477,1490,915650
  AFYONKARAHİSAR SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp FakültesiSAY180180476,5517,616081
  AKSARAY ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp FakültesiSAY4040475,7485,316081
  DÜZCE ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp FakültesiSAY120120476,2484,416081
  YÜKSEK İHTİSAS ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (%50 İndirimli)SAY77476,1486,216081
  ZONGULDAK BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp FakültesiSAY160160475,1494,316473
  GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce)SAY5050474,8482,716473
  İZMİR KATİP ÇELEBİ ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp Fakültesi (KKTC Uyruklu)SAY11474,7474,716473
  KÜTAHYA SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp FakültesiSAY120120474,648816473
  SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp FakültesiSAY200200474530,816979
  FIRAT ÜNİVERSİTESİ (ELAZIĞ)Tıp FakültesiTıp FakültesiSAY180180473,751516979
  KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp FakültesiSAY3030473,9479,216979
  KTO KARATAY ÜNİVERSİTESİ (KONYA)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (%50 İndirimli)SAY33473,7475,516979
  HATAY MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTESİTayfur Ata Sökmen Tıp FakültesiTayfur Ata Sökmen Tıp FakültesiSAY175175473,9496,116979
  ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ (ERZURUM)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce)SAY6060473497,117485
  İSTİNYE ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (%50 İndirimli)SAY99473,2490,417485
  KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp FakültesiSAY140140473,4487,317485
  KARABÜK ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp FakültesiSAY100100472,6479,317485
  UŞAK ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp FakültesiSAY9090473,1479,117485
  ORDU ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp FakültesiSAY9090472,4487,817991
  RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ (RİZE)Tıp FakültesiTıp FakültesiSAY110110471,7507,717991
  BURSA ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp Fakültesi (KKTC Uyruklu)SAY11472,3472,317991
  KIRŞEHİR AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp FakültesiSAY100100471509,818497
  GİRESUN ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp FakültesiSAY9090470,7475,918497
  HARRAN ÜNİVERSİTESİ (ŞANLIURFA)Tıp FakültesiTıp FakültesiSAY140140470,549818497
  MALTEPE ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (%50 İndirimli)SAY1010470,7479,918497
  NİĞDE ÖMER HALİSDEMİR ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp FakültesiSAY8080470,6513,218497
  ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (%75 İndirimli)SAY1515470,8482,718497
  VAN YÜZÜNCÜ YIL ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp FakültesiSAY140140471,2503,518497
  ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp FakültesiSAY130130469,5506,819003
  AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp FakültesiSAY2020470,2475,219003
  YOZGAT BOZOK ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp FakültesiSAY100100469,7474,619003
  TOKAT GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp FakültesiSAY120120470,5506,419003
  HİTİT ÜNİVERSİTESİ (ÇORUM)Tıp FakültesiTıp FakültesiSAY9090470,3484,819003
  ERZİNCAN BİNALİ YILDIRIM ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp FakültesiSAY120120469,1493,519706
  İSTANBUL MEDİPOL ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp Fakültesi (%50 İndirimli)SAY9191468,6495,119706
  KAFKAS ÜNİVERSİTESİ (KARS)Tıp FakültesiTıp FakültesiSAY9090468,747119706
  LOKMAN HEKİM ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (%50 İndirimli)SAY1010468,647619706
  MALTEPE ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (%50 İndirimli)SAY88468,8479,519706
  SİİRT ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp FakültesiSAY3030469470,819706
  İSTANBUL MEDİPOL ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp Fakültesi (%25 İndirimli)SAY55467,9468,520207
  İSTANBUL MEDİPOL ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp Fakültesi (Ücretli)SAY33468,2468,520207
  YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ (KKTC-LEFKOŞA)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (Burslu)SAY1515468470,320207
  GİRNE ÜNİVERSİTESİ (KKTC-GİRNE)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (Burslu)SAY99467,6468,420207
  SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Gülhane Tıp FakültesiGülhane Tıp (Ankara) (Kız) (Milli Savunma Bakanlığı Adına)SAY1010468,3491,220207
  SANKO ÜNİVERSİTESİ (GAZİANTEP)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (%50 İndirimli)SAY1010468,3474,520207
  BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (Ücretli)SAY5252466,9495,620708
  İSTANBUL OKAN ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp Fakültesi (%50 İndirimli)SAY88467,2469,620708
  YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ (KKTC-LEFKOŞA)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (Burslu)SAY1212467,346920708
  HALİÇ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (%50 İndirimli)SAY2424466478,721209
  İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (Ücretli)SAY1010465,7477,321209
  DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (KKTC-GAZİMAĞUSA)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (UOLP-Marmara Üniversitesi) (T.C. Vatandaşları) (%50 İndirimli)SAY55466,4472,421209
  DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (KKTC-GAZİMAĞUSA)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (UOLP-Marmara Üniversitesi) (T.C. Vatandaşları) (%50 İndirimli)SAY55466,4472,421209
  MALTEPE ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (%25 İndirimli)SAY1010463,846822242
  SANKO ÜNİVERSİTESİ (GAZİANTEP)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (%25 İndirimli)SAY1515464,1467,622242
  BİRUNİ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (%50 İndirimli)SAY3636463,3477,622758
  İSTANBUL OKAN ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (%50 İndirimli)SAY88463,4468,522758
  BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (Ücretli)SAY2020462,1493,223274
  BEYKENT ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (%50 İndirimli)SAY3434462,2476,623274
  MALTEPE ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (%25 İndirimli)SAY1010461,1468,723790
  ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (%50 İndirimli)SAY3030460,9466,523790
  BİRUNİ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (%50 İndirimli)SAY1818458,4467,925474
  DEMİROĞLU BİLİM ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (%50 İndirimli)SAY8181456,8487,326067
  SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Gülhane Tıp FakültesiGülhane Tıp (Ankara) (Erkek) (İçişleri Bakanlığı Adına)SAY3030457,1468,326067
  YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (Ücretli)SAY6060456,849826067
  MANİSA CELÂL BAYAR ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp Fakültesi (KKTC Uyruklu)SAY11455,9455,926660
  ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ (ADANA)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (KKTC Uyruklu)SAY11455,3455,327253
  TOBB EKONOMİ VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (Ücretli)SAY2525455486,327253
  İSTANBUL MEDENİYET ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp Fakültesi (KKTC Uyruklu)SAY11454,3454,327695
  İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp Fakültesi (%25 İndirimli)SAY3535453,2496,128367
  İSTİNYE ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (%25 İndirimli)SAY4545452,8470,828367
  UFUK ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (Ücretli)SAY7272451,8468,928989
  ATILIM ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (%25 İndirimli)SAY1414450,6473,929611
  İSTİNYE ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (%25 İndirimli)SAY2424449,8463,630233
  AZERBAYCAN TIP ÜNİVERSİTESİ (BAKÜ-AZERBAYCAN)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (Ücretli)SAY4040449,5465,430846
  KTO KARATAY ÜNİVERSİTESİ (KONYA)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (Ücretli)SAY4848447,9467,731467
  YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ (KKTC-LEFKOŞA)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (%50 İndirimli)SAY1717448,2461,331467
  BİRUNİ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (%25 İndirimli)SAY3636446461,932709
  SANKO ÜNİVERSİTESİ (GAZİANTEP)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (Ücretli)SAY4747446,3463,232709
  HALİÇ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (%25 İndirimli)SAY4848445,345933330
  PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ (DENİZLİ)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (KKTC Uyruklu)SAY11444,3444,333767
  KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp Fakültesi (KKTC Uyruklu)SAY11443,2443,234192
  İSTANBUL YENİ YÜZYIL ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp Fakültesi (Ücretli)SAY8181442,6466,334192
  BEYKENT ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (%25 İndirimli)SAY2020442,1454,734617
  SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Gülhane Tıp FakültesiGülhane Tıp (Ankara) (Erkek) (Milli Savunma Bakanlığı Adına)SAY110112442,1476,634617
  ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ (ERZURUM)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (KKTC Uyruklu)SAY11441,4441,435042
  MALTEPE ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (Ücretli)SAY3434441,3461,735042
  İSTİNYE ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (Ücretli)SAY2727440,3452,135764
  BİRUNİ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (%25 İndirimli)SAY1818439456,836486
  YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ (KKTC-LEFKOŞA)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (%50 İndirimli)SAY2020439455,936486
  YÜKSEK İHTİSAS ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (Ücretli)SAY6565439,5463,236486
  İSTİNYE ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (Ücretli)SAY1515437,7448,637208
  DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (KKTC-GAZİMAĞUSA)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (UOLP-Marmara Üniversitesi) (T.C. Vatandaşları) (Ücretli)SAY1010437453,237930
  DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (KKTC-GAZİMAĞUSA)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (UOLP-Marmara Üniversitesi) (T.C. Vatandaşları) (Ücretli)SAY1010437453,237930
  MALTEPE ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (Ücretli)SAY2727435,7456,538652
  SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiHamidiye Tıp Fakültesi (İstanbul) (Erkek) (Milli Savunma Bakanlığı Adına)SAY100103435,7467,838652
  İSTANBUL OKAN ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp Fakültesi (Ücretli)SAY646443145442262
  İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp Fakültesi (Ücretli)SAY3636430445,542984
  ATILIM ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (Ücretli)SAY4040428,3450,544263
  İSTANBUL OKAN ÜNİVERSİTESİTıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (Ücretli)SAY6464425,7456,545537
  ALTINBAŞ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (%25 İndirimli)SAY1717425435,346174
  LOKMAN HEKİM ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (Ücretli)SAY6060423460,947545
  YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ (KKTC-LEFKOŞA)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (%25 İndirimli)SAY3838423,2442,947545
  GİRNE ÜNİVERSİTESİ (KKTC-GİRNE)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (Ücretli)SAY241423,1423,147545
  YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ (KKTC-LEFKOŞA)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (Ücretli)SAY215420,642549011
  ALTINBAŞ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (Ücretli)SAY1919420,3424,949744
  YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ (KKTC-LEFKOŞA)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce) (%25 İndirimli)SAY2713419,9435,949744
  YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ (KKTC-LEFKOŞA)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (Ücretli)SAY308419,9447,549744
  GİRNE ÜNİVERSİTESİ (KKTC-GİRNE)Tıp FakültesiTıp Fakültesi (%25 İndirimli)SAY2715420,2441,449744


  Bilgilendirme: Asagida yer alan tabloda puanlari ve basari siralamalarini bulacaksiniz. "Olusmadi" yazilan yerde kontenjaninin dolmadigini ifade etmek için yazdik. Örnek vermek gerekirse 50 kisilik kontenjan dolmadigi için ÖSYM herhangi bir siralama ve/veya taban puan tahmini olusturmadi. Isteyen herkes baraj puani yoksa bu bölümü tercih edip yerlesebilme sansina sahip. Tabloda (--) seklinde olan yerleri ise hiçbir adayin tercih etmedigi seklinde yorumlayabiliriz.

  NOT: LÜTFEN TERCIH YAPMADAN ÖNCE KILAVUZU DIKKATLICE KONTROL EDINIZ. SITEMIZDEKI VERILER BILGILENDIRME AMAÇLIDIR. TERCIHLERINIZI KESINLESTIRMEDEN ÖNCE LÜTFEN ÖSYM VERILERINI KONTROL EDINIZ.


  Tıp Fakültesi taban puanları, Tıp Fakültesi başarı sıralaması, 2020 Tıp Fakültesi puanları, 2020 Tıp Fakültesi sıralamaları, Tıp Fakültesi için kaç puan gerekir?, Tıp Fakültesi hangi üniversitelerde var?, Tıp Fakültesi başarı sırası, Tıp Fakültesi 2019 2020 başarı sıralaması ve taban puanları, Tıp Fakültesi YKS TYT-AYT Taban ve Tavan Puanları 2019 2020

  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
  1. Han dedi ki:

   Bekle beni tıp ben geliyorum.

   1. tıp dedi ki:

    gel bekliyorum

  2. Ebru dedi ki:

   Bekle beni tıp ben geliyorum

  3. Buse dedi ki:

   Teșekkurler, bu sene tıptayım. Kimse tutamaz

   1. mervenur dedi ki:

    nasıl progamların oldu kaç gün çalıştın temelin nasıldı lüten detaylı bilgi verir misiniz? çok önemlii