2021 En İyi KPSS Kitap Önerileri

2021 En İyi KPSS Kitap Önerileri

Kaynak tavsiyeleri serimizde 2021 KPSS kitap önerileriyle beraber sizlerleyiz. KPSS sınavına hazırlanan öğrenciler genellikle çalışmalara nereden başlayacaklarını bilemiyorlar, üniversite sınavının aksine daha büyük bir yaşta imtihana girmenin de haliyle bu konudaki etkisi çok fazla oluyor. Piyasaya çıktıklarında birçok alternatif kaynak gören öğrenciler hangilerini çalışmalarında kullanabileceklerini şaşırabiliyorlar.

2021 KPSS Kitap Önerileri

Hal böyle olunca da, sınav zamanına çok az bir süre kala, hem konu anlatımlı hem de soru bankası kaynak tavsiyelerimizle beraber sizlere yardımcı olmaya karar verdik. 2021 KPSS kitap önerileri listemizde bulunan bütün kaynakların piyasada bulunan en iyi içerikler olduğunu iddia etmiyoruz, ancak bu kaynakların üzerine zaman harcarsanız ciddi manada ilerleme kat edeceğinize emin olabilirsiniz. Ayrıca konu ve soru dağılımlarıyla alakalı olarak hazırladığımız rehberlere de buradan ulaşabilirsiniz. İşte karşınızda 2021 KPSS kitap önerileri.

Pegem Yayınları

2021 KPSS kitap önerileri listemizin ilk yayınevi Pegem Yayınları oluyor. Pegem’in tamamen orijinal testlerden oluşan geniş soru havuzu, kaynaklarının en iyi özelliklerinden bir tanesi. Soru bankalarında hem zor hem de kolay soruları mükemmel bir dengede sunan Pegem, aynı şekilde konu anlatımlı kaynaklarında da iyi bir işçilik çıkartmış.

Her dala ve konuya özel olarak hazırlanan konu anlatımlı kaynaklarıyla beraber sınav sürecinde güzel bir hazırlık geçirebilirsiniz, Pegem Yayınları’nın soru bankası ve konu anlatımlı kaynaklarını tavsiye ediyoruz.

Benim Hocam Yayınları

Benim Hocam Yayınları ‘da, tıpkı Pegem gibi, her alan ve her konudan içeriğe sahip bir yayınevi. Kendilerinin soru bankalarıyla ÖSYM tipindeki sorularla hazırlanabilir ve konu anlatımlı kaynakları aracılığıyla da bilgi birikiminizi geliştirebilirsiniz, Benim Hocam Yayınları’nı her adaya tavsiye ediyoruz.

Paragraf Soruları Üzerine

Sınavın Türkçe bölümünün yüzde altmışından fazlasını genellikle paragraf soruları oluşturur, bazen yarı sayfayı bile kaplayan bu paragraf sorularını okumak ve anlamak çok zahmetlidir. Bu tip soruların amacı hem okuduğunuzu anlama yeteneğinizi ölçmek hem de sabrınızı sınamaktır.

Üniversite sınavında olduğu gibi KPSS‘de de paragraf sorularına karşı özel bir hazırlık yapmanız gerekir. Bunun için biz, üniversite sınavı adaylarına da önerdiğimiz gibi, Yayın Denizi ve Limit Yayınları’nın paragraf kaynaklarını öneriyoruz. Paragraf el kitabı ve paragraf soru bankası adı altında çıkan bu kaynaklar sayesinde sınava en iyi şekilde hazırlanabilirsiniz.

Çap Yayınları

2021 KPSS kitap önerileri listemizin son tavsiyesi Çap Yayınları’nın Dil Bilgisi ve Muhteşem 3’lü kaynakları oluyor. Çap Yayınları, Türkçe bölümündeki dil bilgisi sorularını rahatlıkla yapmak ve dil bilgisini iyi anlamak adına başvuracağınız çok iyi bir kaynak oluşturmuş. Türkçe sorularından daha çok net yapmak ve kendinizi daha çok geliştirmek istiyorsanız Çap Yayınları’nın Dil Bilgisi ve Muhteşem 3’lüsü güzel bir seçenek.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.