Puanlar.net Hoşgeldiniz, 22 Haziran 2018

YKS ye bir hafta kala bol bol tekrar yapın

YKS ye bir hafta kala bol bol tekrar yapın

YKS ye yüzbinlerce üniversite adayı için geri sayım başladı. Adaylar bu kısa süre içinde ders çalışmayı yavaşlatmamalı, aksine daha çok asılmalı. Rehberlik uzmanları, YKS sınavına kadar adaylara bol bol tekrar yapmalarını, çalışma tempolarını mutlaka arttırmalarını öneriyor.

Yeni sınav sistemi Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) 23 Haziran 2018 tarihlerinde, 2 oturumda gerçekleştirilecek. Bu büyük sınavın tarihi yaklaştıkça, adayların kaygıları da artıyor. En az öğrenciler kadar veliler de heyecanlı ve endişeli. Rehberlik uzmanları bu dönemde yapılması gereken en doğru şeyin, hava sıcaklığının da iyice arttığı bugünlerde, zamanı en doğru şekilde değerlendirip, diğer yandan da stratejik  çalışma yapmak olduğunu söylüyor.

Uzmanlar bu kritik dönemi en verimli şekilde geçirme konusunda adaylara ve velilere şu önerilerde bulunuyor :  Sınav kaygısının azaltılmasının en etkileyici yöntemi, sizi hedefe ulaştıracak gerekli planlamayı yapıp, uygulamaya  sokmak. Konu eksiği olmayanlar bol bol test çözüp,  konu  tekrarı yapabilir. Ders çalışmayı bırakanlar  dikkat! Dersi ve sosyal hayatınızı dengelemeye çalışın. Yeniden çalışmanıza hız verin. Bu dönemde ailelere de büyük görev düşüyor. YKS ‘ye girecek olan çocuğunuzla kurduğunuz iletişime dikkat edin. Onunla konuşurken, uyarırken yapıcı dil kullanın ki ders çalışma motivasyonu artsın. Kesinlikle başka öğrencilerle kıyaslamayın. Kısacası yavrularınızı rahat bırakın.


Sınav Kaygıları ve Rehberlik Bölümü için TIKLAYIN!

2018 YKS Konuları ve Soru Dağılımı için Tıklayın!

YENİ - 4 Yıllık Bölümlerin Başarı Sıralamaları ve Puanları GÜNCELLENDİ. Tıkla!

YENİ - 2 Yıllık Bölümlerin Başarı Sıralamaları ve Puanları GÜNCELLENDİ. Tıkla!


Bu Yazı Hakkında Görüşlerinizi Bizlerle Hemen Paylaşabilirsiniz. Aşağıdaki Yorum Kutucuğunu Kullanarak yorumlarınızı hemen yazın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
WhatsApp
Taban Puanları için tıklayınız.