YKS ve TYT Sınavında Açık Uçlu Sorular var mı?

  778
  A+
  A-

  Herkesin merak ettiği bir konu da YKS ve TYT sınavında açık uçlu soruların sorulup sorulmayacağına açıklık getiriyoruz. YÖK’ün açıklamalarınızı sizler için derledik.

  YÖK’ün açıklamalarında, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda, geçen yıl yapılan sınavda olduğu gibi aynı nitelikte, aynı sayıda açık uçlu soru sorulacağı ve açık uçlu soruların kelime bazlı olacağı bildirildi.

  YÖK, 2018 YKS ile ilgili olarak merak edilen sorulara cevap verilmeye devam ediyor. YÖK Başkanı Saraç, 2018 YKS‘de açık uçlu soru sorulup sorulmayacağına da açıklık getirdi. Önümüzdeki günlerde açık uçlu soruların yayımlanacağını ve 2018 YKS‘de az da olsa açık uçlu soruların yer alacağını belirtti.

  İkinci oturumda açık uçlu soru olmayacak!

  Saraç, 2018 YKS’de ilk oturumda açık uçlu soruların yer alacağını belirtti. Çok az da olsa birinci sınavda uygulanacak. Fakat ikinci oturumda açık uçlu soru yer almayacak. Açık uçlu soruların neden birinci sınavda uygulanacağı konusunda da sınav kalitesi ve öğrenci niteliğini ölçmede açık uçlu soruların pek katkı sağlamadığını belirtti.

  reklam

  Kimler Neler Demiş?

  avatar
  Fotoğraf ve Resim Dosyası
   
   
   
    Abone ol  
  Bildir