Puanlar.net Hoşgeldiniz, 16 Ekim 2018

YKS de kaç birinci çıkacak?

YKS de kaç birinci çıkacak?

Bizlerde bu sorunun cevabını bekliyoruz ancak öngörümüz birden çok birinci çıkacağı yönünde… Bunun en önemli sebebi ise artan üniversite aday sayısı azalan soru sayısı.

Gelen bir çok yorumda YKS Puan Hesaplama motorunun başarı sıralamasının az ve/veya çok olduğu yönünde yorumlar gelmekte. TIKLA

Öncelikle şunu belirtmek istiyoruz, ilk defa yapılacak olan bir sınav ve yeni bir sistem, tabi ki sıralamalarda farklılık olacaktır. Bizler başarı sıralamalarını yaparken 2017 yılında oluşan YOKATLAS başarı sıralamalarını baz aldık ve sıralamaları oluşturduk.

YKS Puan hesaplama motorunda diploma notu: 100, diğer sınavları da tam yapan bir öğrenci 1. değil 527. diye verdik, bunun esas sebebi 1. olacak kişi sayısında gördüğümüz artış ve yığılmalardan kaynaklanmaktadır.

YKS’de soru sayısının azalmış olması birinci sayılarını arttıracaktır. Sınavda tabiki seçici sorular olacaktır, ancak şu unutulmamalıdır… Rehberlik servisinden gelen bilgilere göre üniversite adayları yeni sistemde başarılı olmak için son gücüyle derslerine ve sınava adapte olmuş durumdalar. Eski dil tabiriyle “zehir gibi” çocuklarımız var…

Sınava az bir süre kaldı, asla gevşemeyin eğer ders çalışmaktan sıkıldıysanız sık sık mola verin, biraz temiz havada dolaşın ve güzel hayaller kurun.

Puanlar.net ailesi olarak sizlere en son güncel üniversite puanları, 4 yıllık bölümler ve 2 yıllık bölümlerin başarı sıralamalarını yayınladık. Bu puanlara ulaşmak için sitede gezinmeniz yeterli.

Bu zorlu sınav sürecinde tüm üniversite adaylarına başarılar dileriz.

 

 

 


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
WhatsApp

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz