YKS Başvurusu Nasıl Yapılır 2020? Başvuru Tarihleri Ne Zaman?

YKS Başvurusu Nasıl Yapılır 2020? Başvuru Tarihleri Ne Zaman?
03.02.2020
0
A+
A-

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından uygulanacak 2020 Yükseköğretim Kurumları Sınavı başvuru kılavuzu yayınlandı. 2020 yılının gelmesiyle milyonlarca öğrenci için sınav maratonu başladı. Yaz aylarında yapılacak sınavlar için geri sayım sürüyor. Milyonlarca üniversite sınavına hazırlanan öğrenci nefesini tutmuştu. ÖSYM’den gelecek açıklamaları beklemeye başlamıştı. Son olarak milyonların beklediği haber geldi. Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) başvuruları 2020 yılı için başladı. Peki YKS başvurusu 2020 nasıl yapılır? YKS başvuruları başladı mı? YKS tarihleri 2020 ne zaman? TYT 2020 ne zaman? AYT 2020 ne zaman ? YDT 2020 ne zaman? YKS başvuru son gün ne zaman 2020?

YKS Başvurusu Nasıl Yapılır? (Resimli Anlatım) 

ÖSYM tarafından YKS başvuru kılavuzu yayınlandığı an sizlere görsel olarak aşama aşama başvurunuzun nasıl yapılacağını anlatacağız.

blank

YKS Başvurusu Nasıl Yapılır 2020?

2020 yılında üniversiteye geçiş sınavı olan YKS’ye girecek binlerce kişi başvuru tarihlerini bekliyor. ÖSYM tarafından yapılacak sınav için başvuru tarihleri açıklandı. TYT, AYT, YDT sınav tarihleri belli oldu. ÖSYM’nin aday işlemleri sayfasından başvuru işlemleri gerçekleştirilebilecek. Ancak pek çok kişi “YKS başvurusu nasıl yapılır 2020?” sorusunu sormaya devam ediyor.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezinin (ÖSYM) resmi internet sitesi olan ais.osym.gov.tr adresi üzerinden sınav başvuruları yapılabilecek. YKS’ye girecek adayların bu adrese T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile girmeleri yeterli olacak. Ardından başvuru tarihleri içerisinde sınav başvuruları tamamlanabilecek.

YKS Başvuru Tarihleri 2020 Ne Zaman?

2020 yılında yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) başvuru tarihleri ÖSYM tarafından açıklandı. Buna göre YKS’nin 1. oturumu olan TYT için başvurular 6 Şubat-3 Mart 2020 tarihleri arasında yapılabilecek. 2. oturum olan AYT için ise başvurular 6 Şubat-3 Mart 2020 tarihlerinde yapılacak. Üçüncü oturum olan YDT için başvurular da 6 Şubat-3 Mart 2020 tarihleri arasında yapılabilecek. YKS geri sayım için TIKLAYIN

YKS Tarihleri 2020 Ne Zaman?

Milyonlarca üniversite adayı istedikleri üniversite ve bölümlerde okumak için çalışmalarını sürdürüyor. 2020 yılına girilmesiyle birlikte üniversite sınavı için geri sayım da devam ediyor. 2020 yılında yapılacak YKS tarihleri için binlerce kişi araştırma yapmaya başladı. Bu noktada “YKS tarihleri 2020 ne zaman?” sorusu öne çıktı. 2020 yılında yapılacak YKS’nin 1. oturumu olan TYT 20 Haziran 2020 tarihinde yapılacak. 2 . oturum olan AYT ise 21 Haziran 2020 tarihinde sabah yapılacak. 3. oturum olan YDT ise 21 Haziran 2020 tarihinde gerçekleştirilecek.

YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2020?

Aylar süren çalışma sürecinden sonra binlerce aday sınavlarda ter dökecek. Ancak sınavlar bitse bile stres ve heyecan sona ermeyecek. Çünkü binlerce kişi bu kez sabırsızlıkla sınav sonuçlarının açıklanmasını bekleyecek. Bu kapsamda sınav tarihinden aylar önce “YKS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak 2020?” sorusu sorulmaya başlandı. 2020 yılında yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı sınav sonuçları 23 Temmuz 2020 tarihinde açıklanacak. TYT, AYT ve YDT sınav sonuçları 23 Temmuz 2020 tarihinde adaylara duyurulacak. Adaylar ÖSYM’nin resmi internet sitesi olan ais.osym.gov.tr adresi üzerinden işlem yaparak sınav sonuçlarına ulaşabilecek. Sınav sonuçları mektup ya da posta yoluyla adaylara iletilmeyecek.

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN TIKLAYIN

Yorumlar
 1. blank Derya dedi ki:

  Ben birşey soracam, ben lisans mezunuyum, AÖF sınavsız 2. üniversite okumak istiyorum. Sınava girmem gerek mi?

  1. blank editor dedi ki:

   anadolu üniversitesi açıköğretim fakültesinin, üniversite okumakta ya da üniversite mezunu olup da ikinci bir üniversite okumak isteyenler için sunduğu yeni bir imkandır. Sınava girmenize gerek yok

 2. blank Yusuf Baron dedi ki:

  Ben att olmak istiyorum ama tyt ye de ayt ye de başvuru yapsak sorun olur mu?

  1. blank editor dedi ki:

   olmaz tabi ki

 3. blank Ahmetce dedi ki:

  Bende 2 yıllık bir bölüm tercih edecem, hangisine girmem gerek?

  1. blank editor dedi ki:

   ilk sınava, yani TYT sınavına girmeniz yeterli

 4. blank Selenay A. dedi ki:

  Bende ilk defa gireceğim için heyecanlıyım, öneriniz var mı kitap için?

  1. blank editor dedi ki:

   daha önce paylaşımda bulunmuştuk, işinize yararsa https://www.puanlar.net/kategori/kaynak-tavsiyeleri/

 5. blank burcu dedi ki:

  evet heyecanlı bekleyiş gerçekten devam ediyor, kılavuzu beklemedeyiz