2021 YDT Sınavına Nasıl Çalışılır?

2021 YDT Sınavına Nasıl Çalışılır?
23.01.2021
0
A+
A-

YKS üzerinde internette bolca kaynak bulunsa da YDT konusunda durum ne yazık ki aynı değil. YDT sınavına nasıl çalışılır sorusunu merak eden öğrenciler yabancı dillerini sınava göre nasıl geliştirebileceklerini ve sınavdan nasıl iyi puanlar alabileceklerini merak ediyorlar.

ÖSYM’nin son zamanlarda TOEFL tarzına yönelerek tamamen İngilizce bilgisinin test edildiği sınavlar hazırladığını biliyoruz. Yani bu durum, TYT’nin aksine, öğrencilerin bilgi yoğunluğundan daha çok İngilizcenin kendisine çalışmaları gerektiğine işaret ediyor.

Adım Adım 2021 YDT Sınavına Nasıl Çalışılır

Peki 1 senelik çalışma dilimi içerisinde YDT sınavına yeterli gelecek kadar İngilizce öğrenilebilir mi? Bunun cevabı tabii ki de evet. İyi bir plan ve programlamayla sizler de İngilizcenizi bir sene içerisinde çok iyi seviyelere getirebilirsiniz. 2021 YDT sınavına nasıl çalışılır yazımızla gelin bu süreçte yapmanız gereken birkaç ufak noktaya hep beraber göz gezdirelim.

Kelime Defteri Hazırlayın

Her dil kelimelerden oluşmaktadır. Eğer kelimelerin manasını bilmiyorsanız o dili de anlayamazsınız demektir. Dolayısıyla bol bol kelime öğrenmeli ve bu kelimeleri asla unutmamalısınız. Bize göre YDT’ye çalışan her öğrenci kendisine bir kelime defteri hazırlamalı. Filmlerden, internetten, çevresinden ya da telefonlarına kurduğu özel kelime öğrenme uygulamalarından edindiği kelimeleri bu deftere not etmeli ve sık sık tekrar etmeli. Bu yöntemi uygulayarak siz de kelime haznenizi bir sene içerisinde çok fazla geliştirebilirsiniz.

Okuma Yapın

İngilizcenin hayat akışı içerisinde nasıl kullanıldığını bilmenin tek yolu İngilizce materyal tüketmektir. Film izlemek, dizi izlemek ve müzik dinlemek gibi aktiviteler elbette bu kapsamın içerisine girer, ancak okuma yapmak bu yöntemlerden çok daha etkilidir. Siz de başlangıç seviyesindeki bazı içerikleri okuyarak dilinizi geliştirebilir, sınava hazırlanabilirsiniz.

Gramer Çalışın

2021 YDT sınavına nasıl çalışılır sorusunun bir diğer cevabı da gramer olacaktır. Bol bol gramer çalışmalı ve sürekli not almalısınız. Böylelikle aldığınız notlara yeri geldiğinde geri dönerek tekrar yapabilir, gramer bilginizi her zaman en üst seviyede tutabilirsiniz.

Soru Çözün

İşin bir diğer püf noktası soru çözmeyi zaten yapmanız gerekiyor. Çalıştığınız gramer konularına göre test çözmeli, bu testleri dikkatle incelemeli ve yanlış yaptığınız noktaları teker teker tespit ederek bu yanlışlarla alakalı olarak konu tekrarı yapmalısınız.

2021 YDT Sınavına Nasıl Çalışılır: Son Sözler

2021 YDT sınavına nasıl çalışılır yazımızın sonuna geldik. Daha fazlası için bizi takipte kalabilir, YKS için de hazırladığımız içeriklere göz atabilirsiniz. Her zaman başarılı olmanız temennisiyle, herkese iyi çalışmalar diliyoruz!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.