Uçak ve Uzay Mühendisliği Atama Puanları

Uçak ve Uzay Mühendisliği Atama Puanları

Üniversiteyi başarı ile bitiren Uçak ve Uzay Mühendisliği mezun memur adayları ile, bu bölümünde okuyan memur adayları için 2021 yılı ÖSYM tarafından yapılan 2020/2 KPSS Uçak ve Uzay Mühendisliği Atama Puanları listesini hazırladık.

Hazırladığımız bu listede Uçak ve Uzay Mühendisliği mezunları kaç puanla atanır, KPSS'den en az kaç puan almalıdır, en son Uçak ve Uzay Mühendisliği atamaları ne zaman yapıldı, en düşük Uçak ve Uzay Mühendisliği Atama Puanları kaç oldu sorularının cevaplarını aşağıda gösterilen tabloda bulabilirsiniz.


Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Uçak ve Uzay Mühendisliği Atama Puanları 2021 yılında kaça puana düştü herkes tarafından merak edilmektedir. KPSS'de yalnızca ilk oturum olan genel kültür genel yetenek testleri üzerinden sıralanmaktadır. Bu bölümün mezunları için KPSS alan sorulmamakta genel yetenek kısmı ise oldukça basit olduğundan tarih ve coğrafya çalışan bir adayın KPSS P3’ten yüksek alması zor değildir. Dolayısıyla Uçak ve Uzay Mühendisliği KPSS atama puanları bayağı yüksektir.


Uçak ve Uzay Mühendisliği Atama Puanları

KURUM ADIÖĞRENİM KOŞULUKADRO UNVANIİLADETEN KÜÇÜK PUAN
TÜRKİYE UZAY AJANSIHavacılık Mühendisliği, Havacılık ve Uzay Mühendisliği, Uçak ve Uzay Mühendisliği lisans programlarının birinden mezun olmak.MÜHENDİSANKARA387,14887

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.