Puanlar.net Hoşgeldiniz, 23 Haziran 2018

TYT ve AYT de daha çok soru çıkacak konulara çalışın

TYT ve AYT de daha çok soru çıkacak konulara çalışın

Sınav sisteminde yapılan değişiklikler, katsayı uygulamasındaki kararsızlıklar, AOBP derken, yüzbinlerce öğrencinin gerilim dolu günlerinin ardından nihayet yeni sistem YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) hayatımıza girdi. İstediği kadar sınav sistemi değişsin, şimdi artık TYT ve AYT ye tamamen konsantre olması, TYT ve AYT de başarılı olmak için ne tür bir çalışma yapması gerektiği ve TYT-AYT yle ilgili her ayrıntıyı bilmesi gerekiyor.

Yanıtlanması gereken en ciddi sorunun “TYT-AYT de başarıyı nasıl yakalarım” sorusu olduğunu düşünen uzmanlara göre, yeni sınav sisteminde üniversiteye yerleşme açısından en kolay yıl, bu yıl olacak. Zira sınav sisteminin değiştirildiği yıllar, adayların başarısının en düşük olduğu yıllar.

Bu sene sınava girecek olan adayların, “sınavım kötü geçti” diyerek umutsuzluğa kapılmamaları ve şanslarını seneye tekrar deneme niyetinden vazgeçmeleri gerekiyor. Çünkü bu yıl ki sınav sonunda sürpriz bir gelişme yaşanabilir. Mesela hiç beklemediğiniz bölümlere bile girebilirsiniz. Dolayısıyla ders çalışma programınızı uygulamaya, son ana kadar çalışmaya devam etmelisiniz. Yapılmasına üç ay kalan TYT-AYT ye hazırlanırken, bu sürede bitirebileceğiniz en fazla konu sayısını ve isimlerini belirleyerek bunu önce haftalara, sonra da günlere bölün. Rehberlik uzmanları, hangi gün, hangi konuya çalışılacağı ve kaç soru çözüleceğinin bir tabloyla belirlenmesi gerektiğini ve adayın bu tabloya sadık kalmasının önemli olduğunu söylüyor. Aksi halde, kalan az sürede bazı konuların üzerinde gereğinden fazla durduğunuz için önemli olan birçok konuya zaman kalmayacak. Ders çalışırken soru sayısının daha fazla geleceği konuları daha fazla tercih edin…


Sınav Kaygıları ve Rehberlik Bölümü için TIKLAYIN!

2018 YKS Konuları ve Soru Dağılımı için Tıklayın!

YENİ - 4 Yıllık Bölümlerin Başarı Sıralamaları ve Puanları GÜNCELLENDİ. Tıkla!

YENİ - 2 Yıllık Bölümlerin Başarı Sıralamaları ve Puanları GÜNCELLENDİ. Tıkla!


Bu Yazı Hakkında Görüşlerinizi Bizlerle Hemen Paylaşabilirsiniz. Aşağıdaki Yorum Kutucuğunu Kullanarak yorumlarınızı hemen yazın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
WhatsApp
Taban Puanları için tıklayınız.