Öğretmenlik Bölümleri 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Öğretmenlik Bölümleri 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Öğretmenlik Bölümleri 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları taban puanları 2020 , Öğretmenlik Bölümleri 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları başarı sıralamaları 2020. Üniversitelerin 4 yıllık bölümlerin de öğrenim görmek isteyen adayların en çok merak ettiği konuların başında gelen 4 Yıllık Bölümlerin Taban Puanlarını siz değerli okurlarımıza buradan açıklamak istiyoruz. Özelikle fakülte bazında eğitim alan adayların diğer adaylara göre iş hayatına girme durumlarının daha çok olmasından dolayı buradan araştırma yaparak istediğiniz 4 yıllık bölümün taban puanlarını öğrenebilirsiniz.


Öğretmenlik Bölümleri 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları Bölümü Taban Puanı


En çok tercih edilen bölüm arasında yer alan Öğretmenlik Bölümleri 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları Bölümünde öğrenim görmek istediğiniz zaman ortalama olarak almanız gereken puan aşağıda yer alan tablodadır. Özelikle üniversitelerin başarı sıralamasına göre değişkenlik gösterecek olan bu puanı almak için gerçekten ciddi bir çalışma yapmanız gerekmektedir. Özellikle de günümüzde üniversitelerin her geçen gün artmasına rağmen bazı üniversitelerde Öğretmenlik Bölümleri 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları Bölümlerinin taban puanlarının düşük olmasına rağmen eğitiminizi daha iyi bir üniversitede alarak sizlerde gelecek kaygısı taşımadan üniversiteyi bitirme şansını yakalamış olursunuz.


Öğretmenlik Bölümleri 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları Bölümü Açıktan öğretim veren Üniversiteler


Açık öğretim olarak da bilinen öğrenim şeklinde sizlerde 4 yıllık olarak geçen bazı bölümler açıktan bitirme şansına sahipsiniz. Hem iş hayatınız hem de öğrenim hayatınızın aynı anda gitmesini istiyorsanız, öğrenim görmek istediğiniz bölümün açıktan eğitimi varsa bu üniversitelerden bir tanesini seçerek eğitim ve öğrenim hayatınıza devam edebilirsiniz. Öğretmenlik Bölümleri 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 4 yıllık bölümünün taban puanı olarak ise baraj olarak tabir edilen aşağıda yer alan tablodaki en düşük puanı geçmeniz yeterli olacaktır. Barajı geçtikten sonra istediğiniz bölüm hangi üniversite de var ise onu seçerek oradan eğitim ve öğretim hayatınıza devam etme şansınız bulunmaktadır.


Öğretmenlik Bölümleri 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları bölümü özel üniversite taban puanları


Öğretmenlik Bölümleri 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları bölümünde öğrenim görmek istediğiniz zaman devlet üniversiteleri için yeterli puanı alamadığınız zaman bu sefer istediğiniz Öğretmenlik Bölümleri 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları bölümün özel üniversitelerinin taban puanlarına bakabilirsiniz. Öğretmenlik Bölümleri 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları Bölümü için taban puan ise ortalama olarak aşağıda yer alan tablodaki puanlardır. bu puanı almanız durumunda arzu ettiğiniz 4 yıllık eğitimi alarak kariyerinize kaldığınız yerden devam edebilir ve 4 yıllık eğitim veren bu bölümün mezunu olabilirsiniz. Hatta Öğretmenlik Bölümleri 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları bölümü ile alakalı yüksek puan alarak da istediğiniz özel üniversitenin burslu bölümünde eğitim alma durumunuz da bulunmaktadır.


Öğretmenlik Bölümleri 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları Bölümü taban puanları


Öğretmenlik Bölümleri 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları Bölümünde eğitim almak istediğiniz zaman ortalama olarak almanız gereken puanın tabloda belirtildiği gibi olduğunu söyleyelim. Sitemizde bulunan taban puanların özellikle de bir önceki yıl verileri (2019-2020) baz alınarak sizlere sunulmuştur. Ancak son yıllarda sınava giren aday sayısının her geçen gün artmasından dolayı sizlerde Öğretmenlik Bölümleri 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları bölümünde öğrenim görmek istediğiniz zaman bir önceki yılın biraz üzerine çıkarak işinizi garantiye alabilirsiniz. Tabi sınavların zorluk derecesine göre değişkenlik gösteren puan türlerinin yine de bir önceki yılının üzerinize çıkmanız arzu ettiğiniz bölümde öğrenim görmeniz konusunda sizlere büyük kolaylıklar sunacaktır.


Öğretmenlik Bölümleri 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları bölümü son yıllarda binlerce öğrenci tarafından tercih edildiğinden dolayı ortalama olarak her sene artış göstermektedir. Bu bölümünün her ne kadar taban puanı aşağıda yer alan tablolardaki gibi olsa da sizlerin bunun biraz daha üzerine çıkmanız son derece önemlidir. Bunun için unutmamınız gereken daha sıkı bir çalışma yaparak kaldığınız yerden devam etmek olacaktır.


4 Yıllık Bölümlerin Taban puanları arasında en çok tercih edilen 1. sırada yer alan Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi Puanı (EA) 526.000 ve Başarı Sıralaması 89'dur. 2. sırada yer alan İstanbul Medipol Üniversitesi Tıp Fakültesi (Burslu) Puanı (SAY) 547.600 ve Başarı Sıralaması 96'dır. 3. sırayı ise Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi (EA) takip etmektedir. Puanı 523 ve Başarı Sıralaması ise 110'dur. Özel üniversitelerde burslu bir şekilde eğitim ve öğrenim görmek istediğiniz zaman ortalama puanında yüksek olduğunu da açıklamak istiyoruz. Ancak yarı burslu veya ücretli şekilde eğitim görmek istediğiniz zaman ise Öğretmenlik Bölümleri 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları bölümü için puanın daha da düşük olacağını belirtelim.Öğretmenlik Bölümleri 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

2020 2021 yılı Tüm Öğretmenlik Bölümlerinin Taban Puanları ve Başarı Sıralamalarına aşağıdaki linklerden tıklayarak ulaşabilirsiniz. Aşağıda yer alan tablodaki puanlar 2020 yılına ait Öğretmenlik Bölümlerinin Taban Puanlarıdır. Sayfamızdaki verilerin tamamı ÖSYM ve YÖK tarafından yayınlanmış olan en son güncel puanlardır. Başarı sıralamaları YÖK tarafından açıklanarak tablolara eklenmiştir. Tabloda yer alan başarı sıralamaları YÖK’ün yayınladığı sıralamalar alınarak oluşturulmuştur.

Almanca Öğretmenliği 2021 Taban Puanları Başarı Sıralamaları

Arapça Öğretmenliği 2021 Taban Puanları Başarı Sıralamaları

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği 2021 Taban Puanları Başarı Sıralamaları

Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği 2021 Taban Puanları Başarı Sıralamaları

Biyoloji Öğretmenliği 2021 Taban Puanları Başarı Sıralamaları

Coğrafya Öğretmenliği 2021 Taban Puanları Başarı Sıralamaları

Felsefe Grubu Öğretmenliği 2021 Taban Puanları Başarı Sıralamaları

Fen Bilgisi Öğretmenliği 2021 Taban Puanları Başarı Sıralamaları

Fizik Öğretmenliği 2021 Taban Puanları Başarı Sıralamaları

Fransızca Öğretmenliği 2021 Taban Puanları Başarı Sıralamaları

İlköğretim Matematik Öğretmenliği 2021 Taban Puanları Başarı Sıralamaları

İngilizce Öğretmenliği 2021 Taban Puanları Başarı Sıralamaları

Japonca Öğretmenliği 2021 Taban Puanları Başarı Sıralamaları

Kimya Öğretmenliği 2021 Taban Puanları Başarı Sıralamaları

Matematik Öğretmenliği 2021 Taban Puanları Başarı Sıralamaları

Okul Öncesi Öğretmenliği 2021 Taban Puanları Başarı Sıralamaları

Özel Eğitim Öğretmenliği 2021 Taban Puanları Başarı Sıralamaları

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Öğretmenliği 2021 Taban Puanları Başarı Sıralamaları

Rus Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği 2021 Taban Puanları Başarı Sıralamaları

Sınıf Öğretmenliği 2021 Taban Puanları Başarı Sıralamaları

Sosyal Bilgiler Öğretmenliği 2021 Taban Puanları Başarı Sıralamaları

Tarih Öğretmenliği 2021 Taban Puanları Başarı Sıralamaları

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği 2021 Taban Puanları Başarı Sıralamaları

Türkçe Öğretmenliği 2021 Taban Puanları Başarı Sıralamaları


Bilgilendirme: Asagida yer alan tabloda puanlari ve basari siralamalarini bulacaksiniz. "Olusmadi" yazilan yerde kontenjaninin dolmadigini ifade etmek için yazdik. Örnek vermek gerekirse 50 kisilik kontenjan dolmadigi için ÖSYM herhangi bir siralama ve/veya taban puan tahmini olusturmadi. Isteyen herkes baraj puani yoksa bu bölümü tercih edip yerlesebilme sansina sahip. Tabloda (--) seklinde olan yerleri ise hiçbir adayin tercih etmedigi seklinde yorumlayabiliriz.

NOT: LÜTFEN TERCIH YAPMADAN ÖNCE KILAVUZU DIKKATLICE KONTROL EDINIZ. SITEMIZDEKI VERILER BILGILENDIRME AMAÇLIDIR. TERCIHLERINIZI KESINLESTIRMEDEN ÖNCE LÜTFEN ÖSYM VERILERINI KONTROL EDINIZ.


Öğretmenlik Bölümleri 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları taban puanları, Öğretmenlik Bölümleri 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları başarı sıralaması, 2020 Öğretmenlik Bölümleri 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları puanları, 2020 Öğretmenlik Bölümleri 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları sıralamaları, Öğretmenlik Bölümleri 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları için kaç puan gerekir?, Öğretmenlik Bölümleri 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları hangi üniversitelerde var?, Öğretmenlik Bölümleri 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları başarı sırası, Öğretmenlik Bölümleri 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2019 2020 başarı sıralaması ve taban puanları, Öğretmenlik Bölümleri 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları YKS TYT-AYT Taban ve Tavan Puanları 2019 2020

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Öğretmenlik Bölümleri 2019 2020 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Öğretmenlik Bölümleri 2019 2020 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Öğretmenlik Bölümleri 2019 2020 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları ve kontenjanlarını inceleyeceğiz. Bu sayfada yer alan verilerin tamamı ÖSYM ve YÖK tarafından yayınlanmış olan en son güncel puanlardır. Tabloda yer alan puanlar 2020 Üniversite yerleştirme puanlarına göre elde edilmiş veriler olup 2021 TYT ve AYT girip tercih yapacak olan üniversite adayları bu başarı sıralamalarını ve taban puanlarını göz önünde bulundurmalılar. Aşağıda yer alan tabloda Üniversite adı, bölüm adı, kontenjan, taban puan yılı, başarı sıralaması, başarı sıralamaları ve taban puanlar yer almaktadır.
Öğretmenlik Bölümleri 2019 2020 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

2019 2020 Tüm Öğretmenlik Bölümlerinin Taban Puanları ve Başarı Sıralamalarına aşağıdaki linklerden tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Almanca Öğretmenliği Bölümü Taban Puanları 2019 2020
Arapça Öğretmenliği Bölümü Taban Puanları 2019 2020 
Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü Taban Puanları 2019 2020
Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Bölümü Taban Puanları 2019 2020
Biyoloji Öğretmenliği Bölümü Taban Puanları 2019 2020
Coğrafya Öğretmenliği Bölümü Taban Puanları 2019 2020
Felsefe Grubu Öğretmenliği Bölümü Taban Puanları 2019 2020
Fen Bilgisi Öğretmenliği Bölümü Taban Puanları 2019 2020
Fizik Öğretmenliği Bölümü Taban Puanları 2019 2020
Fransızca Öğretmenliği Bölümü Taban Puanları 2019 2020
Görme Engelliler Öğretmenliği Bölümü Taban Puanları 2019 2020
İlköğretim Matematik Öğretmenliği Taban Puanları 2019 2020
İngilizce Öğretmenliği Taban Puanları 2019 2020
İşitme Engelliler Öğretmenliği Bölümü Taban Puanları 2019 2020
Japonca Öğretmenliği Bölümü Taban Puanları 2019 2020
Kimya Öğretmenliği Bölümü Taban Puanları 2019 2020
Matematik Öğretmenliği Bölümü Taban Puanları 2019 2020
Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü Taban Puanları 2019 2020
Özel Eğitim Öğretmenliği Bölümü Taban Puanları 2019 2020
Rus Dili Öğretmenliği Bölümü Taban Puanları 2019 2020
Sınıf Öğretmenliği Bölümü Taban Puanları 2019 2020
Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü Taban Puanları 2019 2020
Tarih Öğretmenliği Bölümü Taban Puanları 2019 2020
Türkçe Öğretmenliği Bölümü Taban Puanları 2019 2020
Zihin Engelliler Öğretmenliği Bölümü Taban Puanları 2019 2020Bilgilendirme: Asagida yer alan tabloda puanlari ve basari siralamalarini bulacaksiniz. "Olusmadi" yazilan yerde kontenjaninin dolmadigini ifade etmek için yazdik. Örnek vermek gerekirse 50 kisilik kontenjan dolmadigi için ÖSYM herhangi bir siralama ve/veya taban puan tahmini olusturmadi. Isteyen herkes baraj puani yoksa bu bölümü tercih edip yerlesebilme sansina sahip. Tabloda (--) seklinde olan yerleri ise hiçbir adayin tercih etmedigi seklinde yorumlayabiliriz.

NOT: LÜTFEN TERCIH YAPMADAN ÖNCE KILAVUZU DIKKATLICE KONTROL EDINIZ. SITEMIZDEKI VERILER BILGILENDIRME AMAÇLIDIR. TERCIHLERINIZI KESINLESTIRMEDEN ÖNCE LÜTFEN ÖSYM VERILERINI KONTROL EDINIZ.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.