Tpao Teknisyen Maaşları

22.06.2018
103
A+
A-
Tpao Teknisyen Maaşları

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı adıyla kurulan bu kurum devlet adıyla işletilmektedir. Enerji Bakanlığının ilgili kuruluşu olarak bilinen, kısa adı TPAO olan bu kurum da çalışan teknisyen kişilerin aldıkları maaşları inceleyeceğiz. Kurumun Türkiye’nin en gözde kurumlardan birisi olduğunu söyleyebiliriz. KİT olarak çalışmaları sürdürmektedir. Buraya başlayan tüm personeller işçi statüsünde olup, 4857 sayılı kanuna tabidir.

TPAO teknisyenleri öncelikle yapılacak olan işin güvenliğini sağlamakla görevlidir. Gerekli eleman ihtiyacı o iş için karşılar. Gerekli araç ve gereci temin ederek mühendisin iş yoğunluğundan yapamadığı prosedürleri onun yerine yapmak görevleri arasındadır. Ona yardımcı olmak gibi genel teknisyen hizmetlerini yerine getiren kişilerdir.

TPAO teknisyenleri işin gerekliliğine göre arazide de çalışırlar ve seyahat engelleri olmamalıdır. Bu kişiler gerektiğinde mesaili ve vardiyalı çalışırlar yaptıkları işler bakımından sorumluluk taşıyabilmeleri gerekir. Bu konuda sorumlu bireyler olmalıdır.

Maaşların geçtiğimiz 2 sene içerisinde yapılan skala iyileştirmesi ile düzeltildiğini söylemek mümkün. Bu teknisyenlerin aldıkları ücretler ve maaşlarına gelince branşlarına göre değişmektedir fakat bir harita teknisyeni net maaş olarak 3100 TL almaktadır ek ödeme ve yıl içeresindeki ikramiyeleri hariç. Tpao teknisyen maaş ortalama bu civarda iken mesailer içerine eklenmiş hali değildir. Amirinin izni dahilinde mesailer verilmekte, buda günlük yevmiyenin 3 katı şekildedir. Ayrıca saatlik çalışmalarda alınan mesailer ay sonunda toplanıp, maaşına eklenmektedir.

 2019 ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI için TIKLAYINIZ

2019 YKS Konuları için TIKLAYINIZ

 
Konuyu Haberdar Et!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.