Tedaş Maaşları

22.06.2018
236
A+
A-
Tedaş Maaşları

TEDAŞ; Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketinin kısaltılmış biçiminde yazılmış halidir. Tedaş tamamen kamu hizmeti vermektedir. Türkiye´deki elektriğin dağıtımında sorumlu olan bir devlet hizmet kurumudur. Tedaş 1994 yılı itibariyle kurularak faaliyete geçmiştir. Elektriğin Türkiye´ye dağıtım görevini üstlenmiştir. Merkezi olarak Ankara da bulunmaktadır.

Yaşantımız da artık elektrik olmazsa olmaz bir yere sahip olduğundan elektriğin dağıtılması açısından TEDAŞ önemli bir kurumdur. Amacı dağınık olarak oluşmuş yapıyı ortadan kaldırmak ve tüm bölgelere eşit elektrik üretim ve dağıtımını sağlamaktır.

TEDAŞ ve TEK gibi kurumların varlığı Türkiye’ye her zaman fayda sağlamıştır. Fakat son yıllarda yapılan özelleştirme politikaları ile bu kurumlar eski gücünü kaybetmiştir.Böyle kurumların son yıllarda hükümetler tarafından özelleştirme kapsamına alınmaları son derece yanlış bir olaydır.

Çalışma koşulları son derecede insan hayatına uygun şekilde düzenlenmiştir. Çalışma saatleri 8 ile 17 arasındadır. Takım arkadaşları ile uyum ve saygı çerçevesinde işler yürütülmektedir. Tedaş görev ve statülere göre maaş vermektedir. İlk aylar maaşlar 3.100 – 3.300 civarlarındadır.

Statüsü memur olarak çalışırsanız, eğitim durumuna göre maaş alırsanız, fakat Tedaş bünyesinde değil de özel sektör bünyesinde iseniz, aynı kamu da olduğu gibi teknisyen, tekniker ve mühendis kadrolarına göre değişik maaşlar alırsınız.

dedaş maaşları,

 2019 ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI için TIKLAYINIZ

2019 YKS Konuları için TIKLAYINIZ

 
Konuyu Haberdar Et!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.