Süt ve Ürünleri Teknolojisi Bölümü 2020 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2 Yıllık)


  Süt ve Ürünleri Teknolojisi Bölümü taban puanları 2020 , Süt ve Ürünleri Teknolojisi Bölümü başarı sıralamaları 2020. Üniversite sınavına girecek olan adaylardan bazıları 4 yıllık fakülte hayali kurarken bazılarının idealinde ise 2 yıllık eğitim ve öğretim süresi olan bölümler yer almaktadır. TYT yani YKS olan öğrenci seçme sınavına giren adaylar arasında başarılı puanları alanların bu bölümlerde öğrenim görme durumlarının söz konusu olduğunu da belirtmek istiyoruz. Bu yüzden de 2 Yıllık Bölümlerin Taban Puanları hakkında merak ettiğiniz tüm detaylara sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.


  Süt ve Ürünleri Teknolojisi Bölümü Bölümlerin Taban Puanları


  Yukarıda belirttiğimiz bölümde öğrenim görmek istediğiniz zaman almanız gereken ortalama bir taban puan bulunmaktadır. Meslek yüksekokulu olarak geçen bu bölümün özelikle ülkemizde yer alan hemen hemen her üniversitede yer aldığını ve bu bölümü kazanmak için biraz çaba sarf etmeniz yeterli olacaktır.Süt ve Ürünleri Teknolojisi Bölümü Bölümünde öğrenim görmek istediğiniz zaman ortalama olarak almanız gereken taban puanın aşağıda yer alan tablodaki gibi olduğunu belirtelim. Özelikle de bu bölümün iş imkânı açısından sizlere en uygun olduğunu düşünüyorsanız bu alanda kendinizi geliştirmeye başlayarak eğitim alma şansınız bulunmaktadır.


  Örgün Eğitim Veren Üniversiteler


  Süt ve Ürünleri Teknolojisi Bölümü Bölümü ile alakalı olarak örgün olarak eğitim veren üniversitelerden sizlere en yakın ilde olanları tercih etmeniz sizin büyük bir avantaj olacaktır. Bunun nedeni ise 2 yıllık eğitim alacağınız süre içerisinde bölümünüz ile alakalı olarak farklı türden kursları ve eğitimleri de alarak bu bölüm ile kendinizi geliştirme fırsatınız bulunmaktadır. Özellikle günümüzde çok fazla tercih edilen Süt ve Ürünleri Teknolojisi Bölümü Bölümü ile alakalı olarak alacağınız eğitimlerin mutlaka sertifika bazında elinizde bulundurulması gereken belgelerini alarak iş hayatınız da sizlere yardımcı olacağını bilmeniz fayda vardır. MEB onaylı olarak bölümünüz ile alakalı olan eğitimleri yakından takip etmeniz sizlere büyük kolaylıklar sağlayacaktır.


  Açıktan öğrenim veren üniversiteler


  Süt ve Ürünleri Teknolojisi Bölümü bölümün de öğrenim görmek istediğiniz zaman bu bölüm ile alakalı olarak açıktan eğitim veren üniversiteler varsa bu şekilde eğitim ve öğrenim görme şansınızda bulunmaktadır. Hem iş hayatında yer alan hem de eğitim ve öğrenim görmek isteyen adaylar için son derece önemli olan açıktan eğitim veren üniversitelerin, tamamında bazı bölümlerin olmadığını da siz değerli okurlarımıza belirtmek istiyoruz. Ancak bu konuda bir araştırma yaparak Süt ve Ürünleri Teknolojisi Bölümü Bölümünün diğer açıktan eğitim veren hangi üniversitelerde olduğunu öğrenme şansınız bulunmaktadır.


  Taban ve Tavan Puanları

  Süt ve Ürünleri Teknolojisi Bölümü bölümünde eğitim ve öğrenim görmek istediğiniz zaman taban puanları birçok öğrenci tarafından merak edilmektedir. Özellikle bir önceki yıla ait olan Süt ve Ürünleri Teknolojisi Bölümü bölümünün taban puanlarına sitemiz üzerinden bakarak net bilgi sahibi olabilirsiniz. Ancak bu taban puanların yıllar arasında değişkenlik gösterme durumu bulunmaktadır. Özellikle de sınavın zorluk derecesine göre değişkenlik gösterecek olan Süt ve Ürünleri Teknolojisi Bölümü bölümünün ortalama taban puanı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Sitemizde yer alan Süt ve Ürünleri Teknolojisi Bölümü bölümüne ait taban puanlarının son sene de (2019-2020) yerleşen adaylardan baz alınarak sizlere sunulduğunu ve gerçek taban puanlar olduğunu unutmayınız.


  Özel üniversiteleri de tercih edebilirsiniz


  Süt ve Ürünleri Teknolojisi Bölümü bölümü ile alakalı olarak bazı özel üniversitelerin de bu bölüm ile eğitim ve öğrenim verdiğini belirtelim. Eğer sizlerde Süt ve Ürünleri Teknolojisi Bölümü Bölümü ile alakalı olarak eğitim ve öğrenim almak istediğiniz zaman bu alanda ücretli bir şekilde eğitim veren üniversiteleri de bulabilirsiniz. Özel üniversitelerin Süt ve Ürünleri Teknolojisi Bölümü Bölümlerinin taban puanlarının devlet üniversitelerine göre daha düşük olduğunu unutmayınız. Yani 2 yıllık Süt ve Ürünleri Teknolojisi Bölümü bölümünde eğitim görmek istediğiniz zaman puanınızın yeterli olmaması durumunda 2. Plan olarak özel üniversiteleri de düşünebilirsiniz.

  Süt ve Ürünleri Teknolojisi Bölümü 2020 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2 Yıllık)

  Üniversite AdıBölümPuan YılıPuan TürüKont.Taban PuanıTahmini Sıralama
  BİNGÖL ÜNİVERSİTESİSüt ve Ürünleri Teknolojisi2019TYT20225,450721202728
  EGE ÜNİVERSİTESİ (İZMİR)Süt ve Ürünleri Teknolojisi2019TYT40195,525851627817
  BURSA ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİSüt ve Ürünleri Teknolojisi2019TYT50195,152621633112
  BURDUR MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİSüt ve Ürünleri Teknolojisi2019TYT20194,869181637133
  DİCLE ÜNİVERSİTESİ (DİYARBAKIR)Süt ve Ürünleri Teknolojisi2019TYT50186,354351716070
  BURSA ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİSüt ve Ürünleri Teknolojisi2019TYT30176,525331742641
  AKSARAY ÜNİVERSİTESİSüt ve Ürünleri Teknolojisi2019TYT30OluşmadıOluşmadı
  AYDIN ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİSüt ve Ürünleri Teknolojisi2019TYT30OluşmadıOluşmadı
  BALIKESİR ÜNİVERSİTESİSüt ve Ürünleri Teknolojisi2019TYT30OluşmadıOluşmadı
  BURSA ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİSüt ve Ürünleri Teknolojisi (İÖ)2019TYT40OluşmadıOluşmadı
  ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİSüt ve Ürünleri Teknolojisi2019TYT30OluşmadıOluşmadı
  ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİSüt ve Ürünleri Teknolojisi2019TYT30OluşmadıOluşmadı
  NİĞDE ÖMER HALİSDEMİR ÜNİVERSİTESİSüt ve Ürünleri Teknolojisi2019TYT25OluşmadıOluşmadı
  PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ (DENİZLİ)Süt ve Ürünleri Teknolojisi2019TYT25OluşmadıOluşmadı
  SELÇUK ÜNİVERSİTESİ (KONYA)Süt ve Ürünleri Teknolojisi2019TYT30OluşmadıOluşmadı


  Bilgilendirme: Asagida yer alan tabloda puanlari ve basari siralamalarini bulacaksiniz. "Olusmadi" yazilan yerde kontenjaninin dolmadigini ifade etmek için yazdik. Örnek vermek gerekirse 50 kisilik kontenjan dolmadigi için ÖSYM herhangi bir siralama ve/veya taban puan tahmini olusturmadi. Isteyen herkes baraj puani yoksa bu bölümü tercih edip yerlesebilme sansina sahip. Tabloda (--) seklinde olan yerleri ise hiçbir adayin tercih etmedigi seklinde yorumlayabiliriz.

  NOT: LÜTFEN TERCIH YAPMADAN ÖNCE KILAVUZU DIKKATLICE KONTROL EDINIZ. SITEMIZDEKI VERILER BILGILENDIRME AMAÇLIDIR. TERCIHLERINIZI KESINLESTIRMEDEN ÖNCE LÜTFEN ÖSYM VERILERINI KONTROL EDINIZ.

  reklam

  Kimler Neler Demiş?

  avatar
  Fotoğraf ve Resim Dosyası
   
   
   
    Abone ol  
  Bildir