Puanlar.net Hoşgeldiniz, 22 Haziran 2018

Striknin Kreatin Nedir?

Striknin Kreatin Nedir?

Striknin Kreatin nedir, Striknin Kreatin hakkında bilgi, Striknin Kreatin nasıl zehirliyor?

Mezarı açılıp otopsisi yapılan merhum cumhurbaşkanımız Turgut  Özal’ ın naaşın da yüksek oranda striknin kreatin maddesine rastlandı.

Bizde cevapgo.com olarak  ‘striknin kreatin’ nedir, striknin kreatin nasıl zehirler, striknin kreatin hakkında bilgileri sizlerle paylaşacağız.

İşte striknin kreatin zehri ile ilgili bilgiler:

Striknin, nux vomica isminde Güney Asya’ da yetişen bir ağaçta bulunan bir zehirdir. Renksiz, billur tuzuna benzeyen bir tozdur. 265 derecede kaynayan, suda kolay kolay erimeyen bir zehir olan striknin maddesi kreatin proteiniyle birleşip striknin kreatin zehirini oluşturur.

Striknin kreatin zehri nasıl zehirliyor?

Vücuda alındıktan 15 dakika kadar kısa bir süre sonra vücutta etkilerini gösteren zehir kişinin tüm vücut fonksiyonlarını bozup vücudu felç ediyor. Solunum yollarını felç eden bu zehir ani kalp krizlerine de yol açıyor.

Zamanında fare zehri yapımında kullanılan bu zehir, bazı ülkelerde ise köpekleri zehirlemek için kullanılıyormuş. Hayvan hakları savunucuları ise, bu maddenin hayvanların acı içinde ölmesine yol açtığı için bu zehrin kullanılmaması için yürüttükleri faaliyetler sayesinde zehir hayvan öldürmede kullanılmamaya başlanmış.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
WhatsApp
Taban Puanları için tıklayınız.