Puanlar.net Hoşgeldiniz, 21 Temmuz 2018

Sıralamalar düşer mi yoksa yükselir mi?

ForumCategory: YKS-TYT-AYTSıralamalar düşer mi yoksa yükselir mi?
Simona tarafından 2 hafta önce soruldu

soru başlıkta, herkes ayrı bir şey söylemekte, konusunda uzman birine ihtiyacım var

3 Cevaplar
Abdullah cevapladı 2 hafta önce

Sıralamaların pek fazla değişecegini tahmin etmiyorum. Taban ve tavan puanları değişebilir, genel itibari ile zor bir sınav ve herkesin beklentiden daha az puanlar alması bekleniyor. Sizin için önemli olan sıralamadır puan degil.

editor Personel cevapladı 2 hafta önce

Sıralamalar büyük ihtimal geçen seneye göre değişecektir. Çünkü soru sayısı azaldı ve ilk kez uygulanan bir sınav olduğu için soruların zorluk derecesi orta düzeydi. bizler diğer forumları ve rehberlik öğretmenlerimiz ile sürekli fikir alışverişlerinde bulunuyoruz. Geçen seneye göre bir kişi 5k lık sıralamadaysa bu sene 6k-7k sıralamada olmasını bekliyoruz.

Aybars GÜR cevapladı 2 hafta önce

sınavın zorluğu veya kolaylağına göre başarı sıralamaları değişmez çünkü herkese aynıdır arkadaşlar sıralamalar arz talep ile değişir bu sene sıralamalar değişecektir ve çok süprizlere açık bir yıl olacaktır bunu bilin öyle puanla falan ilgilenmeyin asıl olan sıralamadır.tekli havuz sisteminde bir çok bölümün sıralaması aşağı inecektir tabi sizin kendi sıralamanızda o aradaki farkı yakaladığınızda zaten nokta tercih yapıyorsunuz.bizler geçen seneki sıralamaların yks karşılığını buluyoruz tabi bunlar 2018 tahmini değil geçen sene yks olsa idi sıralaması ne olacaktı buda referans değeridir tercihlerde ilk bakılan bir önceki senedir.hepinize hayırlı bir tercih dönemi diliyorum

Sizin Cevaplarınız

Taban Puanları için tıklayınız.