Sigortacılık ve Risk Yönetimi 2020 Taban Puanları Başarı Sıralaması


Sigortacılık ve Risk Yönetimi 2020 Taban Puanları Başarı Sıralaması ve kontenjanlarını inceleyeceğiz. 2020 yılı YKS ye girecek olan adaylar AYT puanlarını kullanarak 4 yıllık (lisans) bölümlerini tercih edebilirler. AYT puanını kullanabilmek için ÖSYM tarafından yapılan YKS sınavının iki basamağına (TYT-AYT) girmek zorundadırlar. Bu iki basamak sınavına YKS (Temel Yetenek Testi+Alan Yetenek Testi) denilmektedir. Aşağıdaki listeden Sigortacılık ve Risk Yönetimi 2020 Taban Puanları Başarı Sıralamasına ulaşabilirsiniz. Tabloda Üniversite adı, bölüm adı, kontenjan, taban puan yılı, başarı sıralaması, başarı sıralamaları ve taban puanlar yer almaktadır. Bu sayfada yer alan verilerin tamamı ÖSYM ve YÖK tarafından yayınlanmış olan en son güncel puanlardır.


Sigortacılık ve Risk Yönetimi 2020 Taban Puanları Başarı Sıralaması

Üniversite Adı Bölüm Puan Yılı Puan Türü Kont. Taban Puanı Tahmini Sıralama
BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ (ANKARA) Sigortacılık ve Risk Yönetimi (Burslu) 2019 EA 4 287,36593 291461
BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ (ANKARA) Sigortacılık ve Risk Yönetimi (%75 İndirimli) 2019 EA 21 222,36355 755373
KÜTAHYA DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ Sigortacılık ve Risk Yönetimi 2019 EA 40 Oluşmadı Oluşmadı
SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ Sigortacılık ve Risk Yönetimi 2019 EA 30 Oluşmadı Oluşmadı
BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ (ANKARA) Sigortacılık ve Risk Yönetimi (%50 İndirimli) 2019 EA 8 Oluşmadı Oluşmadı
KÜTAHYA DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ Sigortacılık ve Risk Yönetimi (KKTC Uyruklu) 2019 EA 1
BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ (ANKARA) Sigortacılık ve Risk Yönetimi (Ücretli) 2019 EA 2

Bilgilendirme: Aşağıda yer alan tabloda puanları ve başarı sıralamalarını bulacaksınız. "Oluşmadı" yazılan yerde kontenjanının dolmadığını ifade etmek için yazdık. Örnek vermek gerekirse 50 kişilik kontenjan dolmadığı için ÖSYM herhangi bir sıralama ve/veya taban puan tahmini oluşturmadı. İsteyen herkes baraj puanı yoksa bu bölümü tercih edip yerleşebilme şansına sahip. Tabloda (--) şeklinde olan yerleri ise hiçbir adayın tercih etmediği şeklinde yorumlayabiliriz.

NOT: LÜTFEN TERCİH YAPMADAN ÖNCE KILAVUZU DİKKATLİCE KONTROL EDİNİZ. SİTEMİZDEKİ VERİLER BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR. TERCİHLERİNİZİ KESİNLEŞTİRMEDEN ÖNCE LÜTFEN ÖSYM VERİLERİNİ KONTROL EDİNİZ.

Kullanıcı Oyu: İlk değerlendirmeyi siz yapın !