Roketsan Tekniker Maaşları

22.06.2018
119
A+
A-
Roketsan Tekniker Maaşları

Roketsan tekniker maaşları hakkında sizlere bilgiler verirken, çalışma koşulları ve özel sektör ya da kamu kurumları ile kıyaslama yapacağız. Roketsan da tekniker olarak görev bir kişi ortalama maaşını sizlere paylaşacağız.

Roketsan, Aselsan ve TAI gibi firmalar askeriye kanat olarak biliniyor. Türk Silah Kuvvetlerinin savunma sistemlerinin geliştirilmesi ve daha iyiye getirilmesi için gerekli tüm teknik alt ve yazılımı sağlayan firmalardır. Sonuç itibariyle ülkenin güvenliği ve savunma gücünü desteklemesi için kurulmuş kurumlardır. Kurum müdürleri eski generaller ve bu işi bilen mühendislerdir.

Bu gibi kurumlarda görev alan personel özel sektöre kıyasla maaşları iyidir. Örnek vermek gerekiyor, elektrik teknikeri özel de 1500 TL alırken, roketsan tekniker maaşı 3100 TL’dir. Kıdem ve yıl tazminatı ortalama 25 TL üzerinden hesaplanırsa, 10 senelik bir tekniker, yeni giren ile arasında 250 TL maaş farkı bulunmaktadır. Fakat asgari geçimi indirimi iki personelinde ayrı olduğu düşünürsek. Ayrıca şehir dışı için çalıştığı gün başına ekstra olarak harcırah almaktadır. Şehir dışında görev yapan personel ortalama 1 gün 40 ile 70 TL ekstra fark almaktadır.

Tamamı Türk mühendisler tarafından yapılan binlerce proje için var gücüyle çalışan Roketsan, bünyesine aldıkları elemanlar için seçici davranmaktadır. Kamu personeli seçme sınavı puanı, dahil tüm bilgi ve tecrübesine bakarak alımlarını gerçekleştirir. Ayrıca kendi içerisinde bir sınav ve daha sonra mülakat yaparak bünyesine alır.Yaptıkları tüm işler için kaliteli personel ve kurum olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

roketsan mühendis maaşı,

 2019 ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI için TIKLAYINIZ

2019 YKS Konuları için TIKLAYINIZ

 
Konuyu Haberdar Et!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.