PTT Personel Maaşları

22.06.2018
89
A+
A-
PTT Personel Maaşları

PTT Personel maaşları hakkımızda makalemizde, görev alan personelin çalışma koşulları ve aldıkları ücretlerini inceleyeceğiz. Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi olarak bildiğimiz, kısa adı PTT’dir. Günümüz koşullarında güzel bir meslek olarak yapabileceğiniz, işler arasında PTT servis görevlisi, dağıtıcı, uzman yardımcı, bilgi işlem gibi bir alternatifler vardır.

Kamu personeli seçme sınavından en az 65 puan alması gerekiyor. Daha sonra 10 kişi alınacak personeller için 50 kişi başvuru puanına göre sıralamaya giriyor. O 50 kişi, yazılı ve mülakatta çağırılır. Adaylar bilgi ve tecrübelerine göre seçim yapılarak kuruma katılıyor. Kuruma başladıktan sonra veya başvuru esnasında insanların akılların da ptt personeli ne kadar maaş alıyor diye sorular dolaşıyor.

Son yıllar da personel sayısını arttırmaya yönelik çalışmalar yapan kurum 2 – 3 yıl içerisinde kapsamlı arge merkezleri ve şubeler açarak hem kalitesini hem de personel sayısını yükseltmektedir. Yeni işe başlayan teknik ptt personel maaşları 2800 – 4400 tl arasında değişmektedir. Ayrıca mühendis ve uzman kadrosu ile başlayan bir personel maaşı ise 3500 – 4250 tl arasında değişmektedir. Kadroya göre değişkenlik gösteren maaşlar da hizmet yılına göre artış göstermektedir. Aynı zamanda ptt personelleri için toplu taşıma hizmetlerinden bedava yararlanma imkanı da verilmektedir.

Dağıtıcı ve servis görevlisi kadrolarında ayrıca ek ödemeler de verilmektedir. Evlerimize posta hizmeti sunan bu personeller yaz ve kış aylarında posta hizmetini kesintisiz devam ettirmek için çalışmaktadır. Ülkemizde çalışılabilecek ve imkanları çok geniş olan kurumlardan bir tanesidir ve son 5 yıl içerisinde sürekli kendini yenileme çalışmalarından bulunmuştur. Bu konumuzda ptt kurumundan ve ptt personelinin maaşlarından bahsetmeye çalıştık.

 2019 ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI için TIKLAYINIZ

2019 YKS Konuları için TIKLAYINIZ

 
Konuyu Haberdar Et!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.