Okurlardan gelen soru ve cevaplar (TYT-YKS Hakkında)

  475
  A+
  A-

  Okuyucularımızdan gelen seçtiğimiz soru ve cevapları sizler için yayınlıyoruz.

  Soru: Sınav günü nasıl beslenmeliyim?

  Cevap:

  Sınav günü mutlaka sabah kahvaltı yapmalısınız. Kahvaltıda midenizi bulandırmayacak besinler tüketmelisiniz. Taze sıkılmış meyve suyu, peynir, zeytin, reçel yiyebilirsiniz. Sucuklu yumurta, salam sosis tüketmek mide ve sindirim sisteminizi bozabilir. Mide sorunu sınav motivasyonunuzu düşürür ve başarısız olmanıza neden olur. Sınava kahvaltı yapmadan gitmeyin.

  Soru: Sınava okunmuş pirinçle giren var mı?

  Cevap:

  Sınava girmeden önce çocuklara başarılı olması için okunmuş pirinç, fasulye nohut yedirilir. Okunan bakliyat çocuklara nasıl bir katkı sağladığını doğrusu hep merak etmişimdir. Eski bir adet ve inanıştır. Çocukların yediği bu okunmuş bakliyatlar çocukların sindirim sistemini bozup sınavının kötü geçmesine bile neden olabilir. O yüzden ben toptan böyle şeylere karşıyım.

  Soru: Tyt fen denemesi önerisi olan var mı?

  Cevap:

  Tonguç yayıncılığın fen denemesini tavsiye ederim. Sorular biraz ağır geldi bana. Zor olması netlerinizin düşük gelmesine neden olur bu da moral bozukluğu yaratabilir. Soruları güzel ve gerçek sınava çok yakın. Bilgi sarmalı ve hızlı renk yayın evinin kitapları da bu ara çok ilgi görüyor. Soruları güzel ama kolay gibi geldi bana.

  Soru: Karaağaç matematik kitabı nasıl inceleyen var mı?

  Cevap: 

  Konu anlatım kısmı hoşuma gitti fakat testleri çok yetersiz geldi bana. Anlatım bittikten sonra bol soru ile konuyu pekiştirmesi gerekirken 20 soruluk alıştırma sorusu ile geçiştirmiş. Konuyu çok güzel ve anlaşılır bir şekilde anlatmış. Konu anlatımı güzel ama soru bankası anlamında beğenmedim. Fiyatı da diğer kitaplara göre pahalı geldi.

  Soru: Dil bilgisini güzel anlatan kitap önerisi olan var mı?

  Cevap: 

  Cevdet Özer’in kolaydan zora dil bilgisi kitabını tavsiye ederim. Konuyu çok güzel anlatmış. Sade ve akıcı bir dil kullanmış. Konu anlatımından sonra pekiştirme soruları ile kalıcı öğrenme için ideal bir kitap. Ben çok beğendim. Başka bir kaynaktan çalışmaya ihtiyaç duymuyorum. Bilgileri doyurucu ve geniştir. Dil bilgisine sıfırdan çalışacaklar için iyi bir kitaptır. Yayın denizi yayıncılık içinde fena değil diyorlar. Arkadaşta vardı bir göz attım ama pek beğenmedim. Anlatımını beğenmedim.

  Soru: Geometri çözemiyorum ben kör müyüm acaba?

  Cevap: 

  Geometri sorularını çözmek için formülleri ve kavramları yerinde ve zamanında kullanmanız gerekir. Geometri alanında kendinizi geliştirmek istiyorsanız bol soru çözmelisiniz. Farklı kaynaklardan konuya çalışıp konulara hakim olmalısınız. Konuyu bilmeden geometri sorularını çözemezsiniz. Konu anlatım videoları, konu anlatımlı ders kitaplarından önce konuya çalışıp her konuyla ilgili en az 150-200 soru çözmelisiniz. Geometri sorularını görmemeniz körlüğünüzle alakalı değil konuya hakim olup olmamanızla alakalıdır.

  Soru: Annemin misafirleri başarımın en büyük engeli ne yapmalıyım?

  Cevap:

  Annelerimizin zamansız gelen misafirleri başarımıza gölge düşürebilir. Bu durumu aşmak için ayrı bir odaya çekilmelisiniz. Annenizin misafirleri ile bağlantınızı koparmalısınız. Ders çalışmak için kendinize farklı verimli öğrenme ortamları yaratmalısınız. Hava iyiyse bahçeye balkona bir masa atıp misafirlerden uzak bir yerde çalışmalısınız. Kütüphaneye gidebilir, çalışma arkadaşınız varsa onun evine ders çalışmaya gidebilirsiniz.

  reklam

  Kimler Neler Demiş?

  avatar
  Fotoğraf ve Resim Dosyası
   
   
   
    Abone ol  
  Bildir