Puanlar.net Hoşgeldiniz, 24 Haziran 2018

Motivasyonu Düşenler İçin

Motivasyonu Düşenler İçin

Mart ayının her zaman çok sıkıcı bir ay olduğunu düşünmüşümdür. Şubat ayının kısalığından mıdır nedir, Mart ayı bir türlü geçmez. 31 gün dolmak bilmez. Siz bakmayın son 2 yıldır havaların günlük güneşlik olduğuna. Genellikle Mart ayı karamsar, soğuk ve yağmurlu geçer. İster istemez hava şartları insanın psikolojisine yansır ve kendimizi bıkkın, bezgin biraz da bunalım içinde görürüz.

Motivasyonunuz düştü ise sizlere bazı önerilerim olacak:

  • Yaşam hedefleriniz üzerinde tekrar düşünmelisiniz. Doğal olarak öncelikli hedefiniz üniversiteli olmak olduğuna göre sadece ve sadece buna yoğunlaşmaya çalışın.
  • Çalışma sisteminizi gözden geçirip, varolan problemlerin (ders çalışma konusunda) çözümü için Rehber Öğretmeninizden yardım almaya gayret gösterin.
  • Deneme sınavlarının sonucunu iyi değerlendirin. Yaptığınız yanlışlara üzülmek yerine, eksiğinizi gördüğünüz için sevinmeye çalışın.
  • Kendinize inanın, kesinlikle kendinizi başkalarıyla kıyaslamayın. Unutmayın emek verdiğiniz her şeyin karşılığını alacaksınız.
  • ‘’Ben bu konuyu anlayamam’’, ‘’Bu ders çok zor’’ gibi önyargılardan uzak durun. Beyninizi neye hazırlarsanız o şekilde davranacağınız için daha çok olumlu düşünmeye gayret gösterin.

Sevgili Arkadaşlar;

Mutluluk ve başarıyı hayat size vermez. Çabanızla o mutluluk ve başarıyı hayattan sizin almanız gerekir.

Son olarak Mıchael Jordan’ın bir söyleşisinde söylediklerini size hatırlatarak yazımı bitirmek istiyorum.

‘’Ben hiçbir zaman, başarısız olursam neler olacağını düşünmem. Çünkü bunları düşünmeye başlayıp üzerinde yoğunlaştığımızda olumsuz sonuca ulaşırız. Eğer konunun üzerine atlıyorsam başarılı olacağımı düşünüyorumdur, başarısız olursam neler olacağını değil.’’


Sınav Kaygıları ve Rehberlik Bölümü için TIKLAYIN!

2018 YKS Konuları ve Soru Dağılımı için Tıklayın!

YENİ - 4 Yıllık Bölümlerin Başarı Sıralamaları ve Puanları GÜNCELLENDİ. Tıkla!

YENİ - 2 Yıllık Bölümlerin Başarı Sıralamaları ve Puanları GÜNCELLENDİ. Tıkla!


Bu Yazı Hakkında Görüşlerinizi Bizlerle Hemen Paylaşabilirsiniz. Aşağıdaki Yorum Kutucuğunu Kullanarak yorumlarınızı hemen yazın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
WhatsApp
Taban Puanları için tıklayınız.