Puanlar.net Hoşgeldiniz, 20 Temmuz 2018

LGS sınav sonuçları sonrası yüzdelik dilimler (Taban Puanları)

LGS sınav sonuçları sonrası yüzdelik dilimler (Taban Puanları)

LGS sonuçları 26 Haziran Salı günü saat 16.00 itibariyle Milli Eğitim Bakanlığının internet sitesi üzerinden açıklandı. LGS sonuçları aracılığıyla birçok öğrenci, puanlarına göre tercih işlemlerini gerçekleştirecek.

LGS SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Tercih işlemleri, devlet okulları için temmuzun ilk haftası başlarken, özel okullarda ise 1 Temmuz’da itibariyle ön kayıtlar alınacak.

LGS Puan Sıralaması için TIKLAYIN

2018 2019 yılında oluşan Lise Taban Puanları için TIKLAYIN

Merkezi sınavla öğrenci alacak liseler (İllere Göre Nitelikli Okullar) için TIKLAYIN

LGS İÇİN TERCİH TARİHLERİ TEMMUZ İTİBARİYLE BAŞLIYOR

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Liselere Geçiş Sınavı (LGS) sonuçlarının ve yerleştirme kılavuzunun bugün açıklanacağını duyurdu. Yaklaşık 1 milyon öğrencinin katıldığı LGS sonuçlarına göre, 1.367 okuldaki 126 bin 510 kontenjana sınavla girilecek. Bazı özel okullar da, merkezi sınav puanına göre öğrenci alacak. LGS sonucuyla bir okula yerleşemeyen yüzde 90 ise, adrese dayalı olarak evine yakın okullara kaydedilecek. Hiçbirine giremeyen öğrencinin kaydı doğrudan açık liseye yapılacak. MEB Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf Tekin’in açıklamasına göre, devlet liseleri için öğrencilerin tercihleri temmuzun ilk haftasından itibaren alınacak.

KOLEJDE ÖN KAYIT ZAMANI
Özel okullarda ön kayıtlar da başlıyor. Sınavla öğrenci alan Türk ve yabancı özel okullar, bugünden itibaren yarın akşama kadar taban puanlarını ilan edecek. 1 Temmuz saat 17.00’ye kadar ön kayıt alacaklar. Taban puanı tutan birkaç koleje birden ön kayıt yapılabilecek. 1 Temmuz akşamı saat 20.00’de okulların asil ve yedek listeleri ilan etmesi bekleniyor. Kolejlere kayıt 6 Temmuz’a kadar sürecek, 6 Temmuz’da ise serbest kayıt dönemine geçilecek. Özel okula kesin kayıt olup MEB sisteminden sınav sonuçlarına göre tercih yapanların listesi MEB tarafından iptal edilecek.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
WhatsApp

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Taban Puanları için tıklayınız.