KKTC Üniversiteleri Taban Puanları 2019 Başarı Sıralamaları


  KKTC Üniversiteleri Taban Puanları 2019 Başarı Sıralamaları ve kontenjanlarını inceleyeceğiz. Bu sayfada yer alan verilerin tamamı ÖSYM ve YÖK tarafından yayınlanmiş olan en son güncel puanlardır. Tabloda yer alan puanlar 2020 Üniversite yerleştirme puanlarına göre elde edilmiş veriler olup 2021 TYT ve AYT girip tercih yapacak olan üniversite adayları bu başarı sıralamalarını ve taban puanlarını göz önünde bulundurmalılar.

  Aşağıda yer alan tabloda Üniversite adı, bölüm adı, kontenjan, taban puan yılı, başarı sıralaması, başarı sıralamaları ve taban puanlar yer almaktadır.
  KKTC Üniversiteleri Taban Puanları 2019 Başarı Sıralamaları

  Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyetinde toplam 13 adet özel üniversite bulunmaktadır. Bu 13 özel üniversitenin hepsi YÖK tarafından onaylıdır ve diploma denklikleri verilmektedir. 2019 Yılı YKS sonuçları açıklandı. Bu yazımızda KKTC Üniversiteleri Taban Puanları,  KKTC Üniversiteleri Başarı Sıralamaları yer almaktadır. Veriler ÖSYM’den alınmıştır.

  DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (KKTC)
  ULUSLARARASI FİNAL ÜNİVERSİTESİ (KKTC)
  ADA KENT ÜNİVERSİTESİ (KKTC)
  ORTADOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (KKTC)
  GİRNE AMERİKAN ÜNİVERSİTESİ (KKTC)
  GİRNE ÜNİVERSİTESİ (KKTC)
  KIBRIS AMERİKAN ÜNİVERSİTESİ (KKTC)
  KIBRIS İLİM ÜNİVERSİTESİ (KKTC)
  KIBRIS SOSYAL BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ (KKTC)
  KIBRIS SAĞLIK VE TOPLUM BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ (KKTC)
  LEFKE AVRUPA ÜNİVERSİTESİ (KKTC)
  ULUSLARARASI KIBRIS ÜNİVERSİTESİ (KKTC)
  YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ (KKTC)

   


  Bilgilendirme: Asagida yer alan tabloda puanlari ve basari siralamalarini bulacaksiniz. "Olusmadi" yazilan yerde kontenjaninin dolmadigini ifade etmek için yazdik. Örnek vermek gerekirse 50 kisilik kontenjan dolmadigi için ÖSYM herhangi bir siralama ve/veya taban puan tahmini olusturmadi. Isteyen herkes baraj puani yoksa bu bölümü tercih edip yerlesebilme sansina sahip. Tabloda (--) seklinde olan yerleri ise hiçbir adayin tercih etmedigi seklinde yorumlayabiliriz.

  NOT: LÜTFEN TERCIH YAPMADAN ÖNCE KILAVUZU DIKKATLICE KONTROL EDINIZ. SITEMIZDEKI VERILER BILGILENDIRME AMAÇLIDIR. TERCIHLERINIZI KESINLESTIRMEDEN ÖNCE LÜTFEN ÖSYM VERILERINI KONTROL EDINIZ.

  Subscribe
  Bildir
  guest
  0 Yorum
  Inline Feedbacks
  View all comments