Sitemize Hoşgeldiniz, Tarih : 22 Ekim 2018 Site İstatistikleri: Kategori sayısı: 36 Yazı sayısı: 1588 Yorum sayısı :66

Kit Müşaviri Maaşı

Kit Müşaviri Maaşı

(KİT) Kamu İktisadî Teşebbüsü olarak nitelendirilen kavramı devletten devlete değişmekle birlikte, genel itibariyle kamusal kaynakları kullanmak yoluyla ekonomik ve çeşitli alanlarda faaliyet gösteren  devlet kuruluşlarnı ifade eder.

Müşavirler genel olarak kurumlarda ve iş yerlerinde inceleme ve denetleme görevlerini üstlenerek kurumların hesaplarının ve yapılan işlemlerin kontrolünü sağlamak amacıyla görevlerini sürdürmektedir. Ayrıca kurumlarda bu iç denetlemelerin olması ileride çıkacak olan Sayıştay denetlemelerinde ortaya çıkacak olan sorunların in aza indirgenmesi ve denetleme zamanında evrakların eksik ve hatalı olmasını aza indirgemek için kontrollerin yapılmasını sağlamaktadır.

Aynı zaman da Kit müşavirleri kendi kurumlarında incelemelerin devam etmesini sağlamak amacıyla gerekli kurum içerisindeki denetlemelerin ve evrakların kontrolleri için şube müdürlükleri ile bağlantılı olarak çalışarak gerekli incelemelerin yapılmasını devam ettirmektedir. Kit Müşavirleri yoğun bir tempoda çalışmakta ve çoğu zamanlarında evrak ve rapor inceme ile geçirdikleri için görevlerinde hatanın söz konusu olmamaktadır. Kit Müşavir maaşlarına değinecek olursak ortalama olarak maaşları 4.750 TL olmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz