Kimya Öğretmenliği 2020 Taban Puanları Başarı Sıralaması


  Kimya Öğretmenliği taban puanları 2020 , Kimya Öğretmenliği başarı sıralamaları 2020. Üniversitelerin 4 yıllık bölümlerin de öğrenim görmek isteyen adayların en çok merak ettiği konuların başında gelen 4 Yıllık Bölümlerin Taban Puanlarını siz değerli okurlarımıza buradan açıklamak istiyoruz. Özelikle fakülte bazında eğitim alan adayların diğer adaylara göre iş hayatına girme durumlarının daha çok olmasından dolayı buradan araştırma yaparak istediğiniz 4 yıllık bölümün taban puanlarını öğrenebilirsiniz.


  Kimya Öğretmenliği Bölümü Taban Puanı


  En çok tercih edilen bölüm arasında yer alan Kimya Öğretmenliği Bölümünde öğrenim görmek istediğiniz zaman ortalama olarak almanız gereken puan aşağıda yer alan tablodadır. Özelikle üniversitelerin başarı sıralamasına göre değişkenlik gösterecek olan bu puanı almak için gerçekten ciddi bir çalışma yapmanız gerekmektedir. Özellikle de günümüzde üniversitelerin her geçen gün artmasına rağmen bazı üniversitelerde Kimya Öğretmenliği Bölümlerinin taban puanlarının düşük olmasına rağmen eğitiminizi daha iyi bir üniversitede alarak sizlerde gelecek kaygısı taşımadan üniversiteyi bitirme şansını yakalamış olursunuz.


  Kimya Öğretmenliği Bölümü Açıktan öğretim veren Üniversiteler


  Açık öğretim olarak da bilinen öğrenim şeklinde sizlerde 4 yıllık olarak geçen bazı bölümler açıktan bitirme şansına sahipsiniz. Hem iş hayatınız hem de öğrenim hayatınızın aynı anda gitmesini istiyorsanız, öğrenim görmek istediğiniz bölümün açıktan eğitimi varsa bu üniversitelerden bir tanesini seçerek eğitim ve öğrenim hayatınıza devam edebilirsiniz. Kimya Öğretmenliği 4 yıllık bölümünün taban puanı olarak ise baraj olarak tabir edilen aşağıda yer alan tablodaki en düşük puanı geçmeniz yeterli olacaktır. Barajı geçtikten sonra istediğiniz bölüm hangi üniversite de var ise onu seçerek oradan eğitim ve öğretim hayatınıza devam etme şansınız bulunmaktadır.


  Kimya Öğretmenliği bölümü özel üniversite taban puanları


  Kimya Öğretmenliği bölümünde öğrenim görmek istediğiniz zaman devlet üniversiteleri için yeterli puanı alamadığınız zaman bu sefer istediğiniz Kimya Öğretmenliği bölümün özel üniversitelerinin taban puanlarına bakabilirsiniz. Kimya Öğretmenliği Bölümü için taban puan ise ortalama olarak aşağıda yer alan tablodaki puanlardır. bu puanı almanız durumunda arzu ettiğiniz 4 yıllık eğitimi alarak kariyerinize kaldığınız yerden devam edebilir ve 4 yıllık eğitim veren bu bölümün mezunu olabilirsiniz. Hatta Kimya Öğretmenliği bölümü ile alakalı yüksek puan alarak da istediğiniz özel üniversitenin burslu bölümünde eğitim alma durumunuz da bulunmaktadır.


  Kimya Öğretmenliği Bölümü taban puanları


  Kimya Öğretmenliği Bölümünde eğitim almak istediğiniz zaman ortalama olarak almanız gereken puanın tabloda belirtildiği gibi olduğunu söyleyelim. Sitemizde bulunan taban puanların özellikle de bir önceki yıl verileri (2019-2020) baz alınarak sizlere sunulmuştur. Ancak son yıllarda sınava giren aday sayısının her geçen gün artmasından dolayı sizlerde Kimya Öğretmenliği bölümünde öğrenim görmek istediğiniz zaman bir önceki yılın biraz üzerine çıkarak işinizi garantiye alabilirsiniz. Tabi sınavların zorluk derecesine göre değişkenlik gösteren puan türlerinin yine de bir önceki yılının üzerinize çıkmanız arzu ettiğiniz bölümde öğrenim görmeniz konusunda sizlere büyük kolaylıklar sunacaktır.


  Kimya Öğretmenliği bölümü son yıllarda binlerce öğrenci tarafından tercih edildiğinden dolayı ortalama olarak her sene artış göstermektedir. Bu bölümünün her ne kadar taban puanı aşağıda yer alan tablolardaki gibi olsa da sizlerin bunun biraz daha üzerine çıkmanız son derece önemlidir. Bunun için unutmamınız gereken daha sıkı bir çalışma yaparak kaldığınız yerden devam etmek olacaktır.


  4 Yıllık Bölümlerin Taban puanları arasında en çok tercih edilen 1. sırada yer alan Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi Puanı (EA) 526.000 ve Başarı Sıralaması 89'dur. 2. sırada yer alan İstanbul Medipol Üniversitesi Tıp Fakültesi (Burslu) Puanı (SAY) 547.600 ve Başarı Sıralaması 96'dır. 3. sırayı ise Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi (EA) takip etmektedir. Puanı 523 ve Başarı Sıralaması ise 110'dur. Özel üniversitelerde burslu bir şekilde eğitim ve öğrenim görmek istediğiniz zaman ortalama puanında yüksek olduğunu da açıklamak istiyoruz. Ancak yarı burslu veya ücretli şekilde eğitim görmek istediğiniz zaman ise Kimya Öğretmenliği bölümü için puanın daha da düşük olacağını belirtelim.

  Kimya Öğretmenliği 2020 Taban Puanları Başarı Sıralaması

  Üniversite AdıPuan YılıBölümPuan TürüKont.Taban PuanıBaşarı Sırası
  BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ2019
  2020
  Kimya Öğretmenliği (İngilizce)SAY20396,86967152
  ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ2019
  2020
  Kimya Öğretmenliği (İngilizce)SAY20362,44197999
  HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ2019
  2020
  Kimya ÖğretmenliğiSAY20286,371220643
  MARMARA ÜNİVERSİTESİ2019
  2020
  Kimya ÖğretmenliğiSAY20284,34225774
  GAZİ ÜNİVERSİTESİ2019
  2020
  Kimya ÖğretmenliğiSAY20275,162251442
  DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ2019
  2020
  Kimya ÖğretmenliğiSAY20270,673265293
  ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ2019
  2020
  Kimya ÖğretmenliğiSAY20DolmadıDolmadı
  BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ2019
  2020
  Kimya ÖğretmenliğiSAY20DolmadıDolmadı
  BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ2019
  2020
  Kimya Öğretmenliği (İngilizce)(KKTC Uyruklu)SAY1DolmadıDolmadı
  ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ2019
  2020
  Kimya ÖğretmenliğiSAY20DolmadıDolmadı
  NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ2019
  2020
  Kimya ÖğretmenliğiSAY20DolmadıDolmadı
  VAN YÜZÜNCÜ YIL ÜNİVERSİTESİ2019
  2020
  Kimya ÖğretmenliğiSAY20DolmadıDolmadı


  Bilgilendirme: Asagida yer alan tabloda puanlari ve basari siralamalarini bulacaksiniz. "Olusmadi" yazilan yerde kontenjaninin dolmadigini ifade etmek için yazdik. Örnek vermek gerekirse 50 kisilik kontenjan dolmadigi için ÖSYM herhangi bir siralama ve/veya taban puan tahmini olusturmadi. Isteyen herkes baraj puani yoksa bu bölümü tercih edip yerlesebilme sansina sahip. Tabloda (--) seklinde olan yerleri ise hiçbir adayin tercih etmedigi seklinde yorumlayabiliriz.

  NOT: LÜTFEN TERCIH YAPMADAN ÖNCE KILAVUZU DIKKATLICE KONTROL EDINIZ. SITEMIZDEKI VERILER BILGILENDIRME AMAÇLIDIR. TERCIHLERINIZI KESINLESTIRMEDEN ÖNCE LÜTFEN ÖSYM VERILERINI KONTROL EDINIZ.


  Kimya Öğretmenliği taban puanları, Kimya Öğretmenliği başarı sıralaması, 2020 Kimya Öğretmenliği puanları, 2020 Kimya Öğretmenliği sıralamaları, Kimya Öğretmenliği için kaç puan gerekir?, Kimya Öğretmenliği hangi üniversitelerde var?, Kimya Öğretmenliği başarı sırası, Kimya Öğretmenliği 2019 2020 başarı sıralaması ve taban puanları, Kimya Öğretmenliği YKS TYT-AYT Taban ve Tavan Puanları 2019 2020

  reklam

  Kimler Neler Demiş?

  avatar
  Fotoğraf ve Resim Dosyası
   
   
   
    Abone ol  
  Bildir