İnternet ve Ağ Teknolojileri Bölümü 2020 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2 Yıllık)


  İnternet ve Ağ Teknolojileri Bölümü taban puanları 2020 , İnternet ve Ağ Teknolojileri Bölümü başarı sıralamaları 2020. Üniversite sınavına girecek olan adaylardan bazıları 4 yıllık fakülte hayali kurarken bazılarının idealinde ise 2 yıllık eğitim ve öğretim süresi olan bölümler yer almaktadır. TYT yani YKS olan öğrenci seçme sınavına giren adaylar arasında başarılı puanları alanların bu bölümlerde öğrenim görme durumlarının söz konusu olduğunu da belirtmek istiyoruz. Bu yüzden de 2 Yıllık Bölümlerin Taban Puanları hakkında merak ettiğiniz tüm detaylara sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.


  İnternet ve Ağ Teknolojileri Bölümü Bölümlerin Taban Puanları


  Yukarıda belirttiğimiz bölümde öğrenim görmek istediğiniz zaman almanız gereken ortalama bir taban puan bulunmaktadır. Meslek yüksekokulu olarak geçen bu bölümün özelikle ülkemizde yer alan hemen hemen her üniversitede yer aldığını ve bu bölümü kazanmak için biraz çaba sarf etmeniz yeterli olacaktır.İnternet ve Ağ Teknolojileri Bölümü Bölümünde öğrenim görmek istediğiniz zaman ortalama olarak almanız gereken taban puanın aşağıda yer alan tablodaki gibi olduğunu belirtelim. Özelikle de bu bölümün iş imkânı açısından sizlere en uygun olduğunu düşünüyorsanız bu alanda kendinizi geliştirmeye başlayarak eğitim alma şansınız bulunmaktadır.


  Örgün Eğitim Veren Üniversiteler


  İnternet ve Ağ Teknolojileri Bölümü Bölümü ile alakalı olarak örgün olarak eğitim veren üniversitelerden sizlere en yakın ilde olanları tercih etmeniz sizin büyük bir avantaj olacaktır. Bunun nedeni ise 2 yıllık eğitim alacağınız süre içerisinde bölümünüz ile alakalı olarak farklı türden kursları ve eğitimleri de alarak bu bölüm ile kendinizi geliştirme fırsatınız bulunmaktadır. Özellikle günümüzde çok fazla tercih edilen İnternet ve Ağ Teknolojileri Bölümü Bölümü ile alakalı olarak alacağınız eğitimlerin mutlaka sertifika bazında elinizde bulundurulması gereken belgelerini alarak iş hayatınız da sizlere yardımcı olacağını bilmeniz fayda vardır. MEB onaylı olarak bölümünüz ile alakalı olan eğitimleri yakından takip etmeniz sizlere büyük kolaylıklar sağlayacaktır.


  Açıktan öğrenim veren üniversiteler


  İnternet ve Ağ Teknolojileri Bölümü bölümün de öğrenim görmek istediğiniz zaman bu bölüm ile alakalı olarak açıktan eğitim veren üniversiteler varsa bu şekilde eğitim ve öğrenim görme şansınızda bulunmaktadır. Hem iş hayatında yer alan hem de eğitim ve öğrenim görmek isteyen adaylar için son derece önemli olan açıktan eğitim veren üniversitelerin, tamamında bazı bölümlerin olmadığını da siz değerli okurlarımıza belirtmek istiyoruz. Ancak bu konuda bir araştırma yaparak İnternet ve Ağ Teknolojileri Bölümü Bölümünün diğer açıktan eğitim veren hangi üniversitelerde olduğunu öğrenme şansınız bulunmaktadır.


  Taban ve Tavan Puanları

  İnternet ve Ağ Teknolojileri Bölümü bölümünde eğitim ve öğrenim görmek istediğiniz zaman taban puanları birçok öğrenci tarafından merak edilmektedir. Özellikle bir önceki yıla ait olan İnternet ve Ağ Teknolojileri Bölümü bölümünün taban puanlarına sitemiz üzerinden bakarak net bilgi sahibi olabilirsiniz. Ancak bu taban puanların yıllar arasında değişkenlik gösterme durumu bulunmaktadır. Özellikle de sınavın zorluk derecesine göre değişkenlik gösterecek olan İnternet ve Ağ Teknolojileri Bölümü bölümünün ortalama taban puanı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Sitemizde yer alan İnternet ve Ağ Teknolojileri Bölümü bölümüne ait taban puanlarının son sene de (2019-2020) yerleşen adaylardan baz alınarak sizlere sunulduğunu ve gerçek taban puanlar olduğunu unutmayınız.


  Özel üniversiteleri de tercih edebilirsiniz


  İnternet ve Ağ Teknolojileri Bölümü bölümü ile alakalı olarak bazı özel üniversitelerin de bu bölüm ile eğitim ve öğrenim verdiğini belirtelim. Eğer sizlerde İnternet ve Ağ Teknolojileri Bölümü Bölümü ile alakalı olarak eğitim ve öğrenim almak istediğiniz zaman bu alanda ücretli bir şekilde eğitim veren üniversiteleri de bulabilirsiniz. Özel üniversitelerin İnternet ve Ağ Teknolojileri Bölümü Bölümlerinin taban puanlarının devlet üniversitelerine göre daha düşük olduğunu unutmayınız. Yani 2 yıllık İnternet ve Ağ Teknolojileri Bölümü bölümünde eğitim görmek istediğiniz zaman puanınızın yeterli olmaması durumunda 2. Plan olarak özel üniversiteleri de düşünebilirsiniz.  İnternet ve Ağ Teknolojileri Bölümü 2020 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2 Yıllık)

  Üniversite AdıBölümPuan YılıPuan TürüKont.Taban PuanıTahmini Sıralama
  YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)İnternet ve Ağ Teknolojileri (Burslu)2019TYT5306,07071375108
  İSTANBUL AYVANSARAY ÜNİVERSİTESİİnternet ve Ağ Teknolojileri (İÖ) (Burslu)2019TYT3296,48484436235
  İSTANBUL AYVANSARAY ÜNİVERSİTESİİnternet ve Ağ Teknolojileri (Burslu)2019TYT4294,8046446950
  AMASYA ÜNİVERSİTESİİnternet ve Ağ Teknolojileri (Uzaktan Öğretim)2019TYT20227,338741175877
  SAKARYA ÜNİVERSİTESİİnternet ve Ağ Teknolojileri (Uzaktan Öğretim)2019TYT60223,542841229862
  KÜTAHYA DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİİnternet ve Ağ Teknolojileri2019TYT30218,718811298468
  ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ (SAMSUN)İnternet ve Ağ Teknolojileri (Uzaktan Öğretim)2019TYT30209,238361433272
  BURDUR MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİİnternet ve Ağ Teknolojileri2019TYT30203,715421511628
  İSTANBUL AYVANSARAY ÜNİVERSİTESİİnternet ve Ağ Teknolojileri (%50 İndirimli)2019TYT37198,892731580050
  İSTANBUL AYVANSARAY ÜNİVERSİTESİİnternet ve Ağ Teknolojileri (İÖ) (%50 İndirimli)2019TYT31OluşmadıOluşmadı
  SİNOP ÜNİVERSİTESİİnternet ve Ağ Teknolojileri2019TYT40OluşmadıOluşmadı
  YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)İnternet ve Ağ Teknolojileri (%50 İndirimli)2019TYT49OluşmadıOluşmadı
  ZONGULDAK BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİİnternet ve Ağ Teknolojileri2019TYT40OluşmadıOluşmadı


  Bilgilendirme: Asagida yer alan tabloda puanlari ve basari siralamalarini bulacaksiniz. "Olusmadi" yazilan yerde kontenjaninin dolmadigini ifade etmek için yazdik. Örnek vermek gerekirse 50 kisilik kontenjan dolmadigi için ÖSYM herhangi bir siralama ve/veya taban puan tahmini olusturmadi. Isteyen herkes baraj puani yoksa bu bölümü tercih edip yerlesebilme sansina sahip. Tabloda (--) seklinde olan yerleri ise hiçbir adayin tercih etmedigi seklinde yorumlayabiliriz.

  NOT: LÜTFEN TERCIH YAPMADAN ÖNCE KILAVUZU DIKKATLICE KONTROL EDINIZ. SITEMIZDEKI VERILER BILGILENDIRME AMAÇLIDIR. TERCIHLERINIZI KESINLESTIRMEDEN ÖNCE LÜTFEN ÖSYM VERILERINI KONTROL EDINIZ.


  İnternet ve Ağ Teknolojileri Bölümü taban puanları, İnternet ve Ağ Teknolojileri Bölümü başarı sıralaması, 2020 İnternet ve Ağ Teknolojileri Bölümü puanları, 2020 İnternet ve Ağ Teknolojileri Bölümü sıralamaları, İnternet ve Ağ Teknolojileri Bölümü için kaç puan gerekir?, İnternet ve Ağ Teknolojileri Bölümü hangi üniversitelerde var?, İnternet ve Ağ Teknolojileri Bölümü başarı sırası, İnternet ve Ağ Teknolojileri Bölümü 2019 2020 başarı sıralaması ve taban puanları, İnternet ve Ağ Teknolojileri Bölümü YKS TYT-AYT Taban ve Tavan Puanları 2019 2020

  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

  Henüz yorum yapılmamış.