Fizik ve Astronomi Atama Puanları

Fizik ve Astronomi Atama Puanları

Üniversiteyi başarı ile bitiren Fizik ve Astronomi mezun memur adayları ile, bu bölümünde okuyan memur adayları için 2021 yılı ÖSYM tarafından yapılan 2020/2 KPSS Fizik ve Astronomi Atama Puanları listesini hazırladık.

Hazırladığımız bu listede Fizik ve Astronomi mezunları kaç puanla atanır, KPSS'den en az kaç puan almalıdır, en son Fizik ve Astronomi atamaları ne zaman yapıldı, en düşük Fizik ve Astronomi Atama Puanları kaç oldu sorularının cevaplarını aşağıda gösterilen tabloda bulabilirsiniz.


Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Fizik ve Astronomi Atama Puanları 2021 yılında kaça puana düştü herkes tarafından merak edilmektedir. KPSS'de yalnızca ilk oturum olan genel kültür genel yetenek testleri üzerinden sıralanmaktadır. Bu bölümün mezunları için KPSS alan sorulmamakta genel yetenek kısmı ise oldukça basit olduğundan tarih ve coğrafya çalışan bir adayın KPSS P3’ten yüksek alması zor değildir. Dolayısıyla Fizik ve Astronomi KPSS atama puanları bayağı yüksektir.


Fizik ve Astronomi Atama Puanları

KURUM ADIÖĞRENİM KOŞULUKADRO UNVANIİLADETEN KÜÇÜK PUAN
TÜRKİYE UZAY AJANSIAstronomi ve Uzay Bilimleri, Astronomi, Astronomi ve Astrofizik, Fizik ve Astronomi lisans programlarının birinden mezun olmak.ASTRONOMANKARA672,54102

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.