Enstitü Sekreteri Maaşı

22.06.2018
388
A+
A-
Enstitü Sekreteri Maaşı

Üniversitelerde ve çeşitli kurumlarda görev alan Enstitü Sekreterleri olarak görev alan kişiler bağlı oldukları kurul için çeşitli toplantı ve bu toplantılar sonucunda yer alan raporu hazırlamada görevli kişilerdir. Enstitü kurulu için gerekli çalışmaların sağlanması ve idari, teknik, yardımcı hizmet personelleri arasında iş görevi koordinasyonu sağlamak yönetim ve gözetimleri yapmak ve gerekli gördüğü  durumlarda kurula raporları sunmak olmaktadır.

Ayrıca enstitü yerleşkesinde gerekli güvenlik tedbirlerinin alınmasında Müdüre yardımcı olur. Bu konuda gerekli güvenlik sistemleri ve teçhizat konusunda fikir edinmek ve güvenlik seviyesinin korunması ve önlemlerin alınması için kurulla birlikte toplantılar yapıp gerekli raporların aktarılması konusunda çalışmaları yapmaktır. Enstitü Sekreteri maaşları ise ortalama olarak 3.900 TL ‘ dir.

Enstitü sekrereti olabilmek için en az 4 yıllık bir fakülte bitirilmesi ve 10 yıllık bir hizmetinin bulunması gerekmektedir. Rektörün ataması ile göreve gelmektedir. Eğer atanacağınız kadro derecesi 1. veya 2. derecede işe 10 yıllık hizmet, 3. veya 4. derece ise 8 yıllık hizmet geçmişi gerektirecektir. Aynı zamanda ek gösteri yüksek bir kadro olup ek gösterge 3.600 TL civarında olmaktadır.

fakülte sekreteri maaşı 2018,

 2019 ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI için TIKLAYINIZ

2019 YKS Konuları için TIKLAYINIZ

 
Konuyu Haberdar Et!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.