EKPSS sonuçları açıklandı

  45
  A+
  A-

  ÖSYM tarafından düzenlenen Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) 15 Kasım 2020 tarihinde gerçekleştirildi. EKPSS sınavına katılan adaylar ise sonuçlarını merakla bekliyorlar. Peki, EKPSS sınav sonucu açıklandı mı? EKPSS sınav sonucu açıklanma tarihi belli oldu! İşte, EKPSS sınav sonucu öğrenme sayfası…

  Engelli vatandaşların kamuda istihdamı için yapılan EKPSS sınavı 15 Kasım Pazar günü düzenlendi. Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenen EKPSS sınavına giren vatandaşlar heyecanla sınav sonucunun açıklanmasını bekliyor. Yurt genelinde tek oturumda düzenlenen EKPSS sonrasında atama kurası yapılacak. Peki, EKPSS sınav sonucu ne zaman açıklanacak? İşte, ÖSYM tarafından duyurulan EKPSS sınav sonucu kesin tarihi ve EKPSS sınav sonucu öğrenme sayfası…

  EKPSS SINAV SONUCU NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

  ÖSYM resmi internet adresinde yer alan bilgilere göre, 15 Kasım Pazar günü 81 ilde tek oturumda gerçekleşen EKPSS sınav sonuçları 17 Aralık  2020 tarihinde açıklandı.
  Adaylar, sınav sonuçlarını T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin ÖSYM Sonuç Açıklama Sistemi internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir.

  EKPSS NEDİR?

  “Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik” ile buna bağlı olarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Devlet Personel Başkanlığı ile Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) arasında yapılan “Protokol” hükümlerine göre ÖSYM tarafından hazırlanan , EKPSS, başvuru, sınavın uygulanması ve sınav sonuçlarının değerlendirilmesi adımlarından oluşan sınav sistemidir.

  EKPSS’YE KİMLER GİREBİLİR?

  2020 Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavına (2020-EKPSS); ortaöğretim kurumlarından, yükseköğretim ön lisans/lisans programlarından mezun olan veya EKPSS’nin geçerlik süresi içinde mezun olabilecek durumda olan engelli adaylar başvurabilecektir. Birden fazla öğrenim düzeyinden mezun olan adaylar mezun oldukları en üst düzeyden EKPSS’ye başvurmak zorundadır. EKPSS sonuçları sınavın yapıldığı tarihten itibaren iki yıl içerisinde yapılacak sınava kadar geçerlidir.

  EKPSS İÇİN ARANAN ŞARTLAR NELERDİR?

  Kuraya girecek engelli memur adaylarının:

  1.İlkokul,
  2.Ortaokul,
  3.İlköğretim,
  4.Özel eğitim iş uygulama merkezi veya okulu,

  mezunu veya bu okullardan yerleştirme işlemlerine son başvuru tarihi itibarıyla mezun olabilecek durumda olması gerekir.
  Kura yöntemiyle yerleşmek isteyen adayların kayıtları her bir Engelli Kamu Personel Seçme Sınavının geçerlik süresi için sadece bir kez alınır. Dönem içerisinde gerçekleştirilecek yerleştirme işlemlerine ancak başvuruları kayıt altına alınan adaylar başvurabilir.

   

  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Ahmet dedi ki:

   Ne zaman yerleştirmeler için kadro açıklanacak? var mı bir bilginiz