DHMİ Stajyer AİM Memuru Maaşı

12.12.2018
56
A+
A-
DHMİ Stajyer AİM Memuru Maaşı

Bugünkü Maaşlar dosyamızda DHMİ Stajyer AİM Memuru Maaşını inceleyeceğiz. DHMİ Stajyer AİM Memuru Maaşı 2019 yılında ne olacak? En son güncel zamlı DHMİ Stajyer AİM Memuru Maaşı hakkındaki yazımız aşağıda yer almaktadır.

Ücret ve tazminat göstergeleri esas alınarak maaşları hesaplanan Devlet memurlarından bazılarının 2019 yılının ilk yarısında alacakları zamlı net maaş miktarlarının ne kadar olacağından söz edilecektir.

Maaş hesaplaması, eş ve çocuk nedeniyle aile yardımından ve asgari geçim indiriminden yararlanmayan memurlara göre yapılmıştır.

DHMİ Stajyer AİM Memuru Maaşı


Derece/Kademe: 1/4
Öğrenim Durumu: Lisans Mezunu
Görev Yeri: İstanbul/Ankara/İzmir/Adana/Bursa
Medeni Durumu: Evli
Eş Çalışıyor mu?: Evet (Sigortalı)
Yabancı Dil Tazminatı: Hayır

Ocak 2019 maaşı:

Yeni başlayan Stajyer AİM memuru maaşı ek ödemeler hariç 4500 tl olurken lisans almış ve AİM memuru olmuş personel maaşı 6 bin tl civarındadır. Ek ödeme olarak DHMİ AİM memuru genellikle asgari geçim indirimi, yabancı dil tazminatı, evlilik yardımı gibi ödemeler alır.

aim memuru maaşı,NOT:
*Aile yardımı ve asgari geçim indirimi bakımından, ilgililerin bekar (veya eşi çalışan) ve çocuksuz olduğu varsayılmıştır.
*Yabancı dil tazminatı ödemesi hesaplamaya dahil edilmemiştir.
*Bireysel emeklilik primi kesintisi hesaplamaya dahil edilmemiştir.
*TUİK enflasyon farkı hesaplamaya dahil edilmemiştir.

 2019 ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI için TIKLAYINIZ

2019 YKS Konuları için TIKLAYINIZ

 
Konuyu Haberdar Et!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Mehmet ATILGAN dedi ki:

    AIM Birimi, havacılık için çok stratejik bir birimdir. Havacılığın olmazsa olmazlarındandır. Fakat her ne hikmetse kamuoyunda yeni yeni duyulmaya başlanmıştır. Birim çalışanları, Türkiye’nin kalburüstü üniversitelerinden mezun, derece yapmış kişilerdir. Birçoğu mühendis kökenlidir. Özellikle son 12-13 yıldır alınanlar. İyi derecede İngilizce gerektirmektedir. Bütün literatür İngilizce sonuçta. Yurt dışındaki muadilleri uzman (AIM Expert) kadrosunda çalışırlar. AIM çalışanları 2019 yılında ortalama 10.000 TL civarında maaş alacaklardır. Bu miktara Havacılık tazminatı, dil tazminatı (hemen hemen bütün AIM Memurları alır), agi dahildir. Maaşlar Ocak ayında 11-12 bin TL ile başlar 9.000 TL lere kadar düşer yıl sonunda.

    1. Ferhat Yuşan dedi ki:

      Hocam merhaba ben normal memur olarak yeni atandım ve iş tanımı, birimler ve maaş ile ilgili net bir bilgi alamadım. Bana bu konuda yardımcı olabilirseniz çok minnettar kalırım. Şimdiden çok teşekkürler.