DHMİ Stajyer AİM Memuru Maaşı

12.12.2018
243
A+
A-
DHMİ Stajyer AİM Memuru Maaşı

Yeni başlayan Stajyer AİM memuru maaşı ek ödemeler hariç 4500 tl olurken lisans almış ve AİM memuru olmuş personel maaşı 6 bin tl civarındadır. Ek ödeme olarak DHMİ AİM memuru genellikle asgari geçim indirimi, yabancı dil tazminatı, evlilik yardımı gibi ödemeler alır.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Mehmet ATILGAN dedi ki:

    AIM Birimi, havacılık için çok stratejik bir birimdir. Havacılığın olmazsa olmazlarındandır. Fakat her ne hikmetse kamuoyunda yeni yeni duyulmaya başlanmıştır. Birim çalışanları, Türkiye’nin kalburüstü üniversitelerinden mezun, derece yapmış kişilerdir. Birçoğu mühendis kökenlidir. Özellikle son 12-13 yıldır alınanlar. İyi derecede İngilizce gerektirmektedir. Bütün literatür İngilizce sonuçta. Yurt dışındaki muadilleri uzman (AIM Expert) kadrosunda çalışırlar. AIM çalışanları 2019 yılında ortalama 10.000 TL civarında maaş alacaklardır. Bu miktara Havacılık tazminatı, dil tazminatı (hemen hemen bütün AIM Memurları alır), agi dahildir. Maaşlar Ocak ayında 11-12 bin TL ile başlar 9.000 TL lere kadar düşer yıl sonunda.

    1. Ferhat Yuşan dedi ki:

      Hocam merhaba ben normal memur olarak yeni atandım ve iş tanımı, birimler ve maaş ile ilgili net bir bilgi alamadım. Bana bu konuda yardımcı olabilirseniz çok minnettar kalırım. Şimdiden çok teşekkürler.