Devlet Hava Meydanları Maaşları

22.06.2018
690
A+
A-
Devlet Hava Meydanları Maaşları

Kadrolu ve sözleşmeli olmak üzere iki farklı çalıştırma sistemi uygulanmaktadır. Kadrolu personel toplam personelin % 10 kadardır diğer kalan grup ise kadrosuz sadece sözleşme ile işe alınmış süreli eleman grubudur.

Genel anlam da her birimin sorumluluğu oldukça fazladır. Doğuda çalışan personel grubu şartlardan kaynaklana ek ödenekler almaktadır. Personel lise mezunu, lisanslı ve yüksek lisanlı eğitim almış kişilerden oluşmaktadır. DHMİ çalışan personel maaşı 3.300.- TL ile 5.500.- TL aralığında değişiklik göstermektedir.

Yapılan işin derecesine ve personelin eğitim düzeyine iş tecrübesine göre ücret farkları belirlenir. Dhmi 5 ayrı kadro birimi vardır. Bunlar sırası ile mühendis, tekniker, teknisyen, büro görevlisi ve hizmet görevlisidir.

Aynı zamanda devlet hava meydanları işletmesi Türkiye bazından çalışılabilecek en güzel kurumlardan biri olmaktadır. Ayrıca burada çalışan personel maaşları diğer kurumların biraz daha üstündedir. Ek gösterge olarak burada dil tazminatı eklenmektedir. Bu yüzden dhmi de çalışan memur maaşları diğer kurumlara göre biraz daha yüksektir.

devlet hava meydanları maaşları,

 2019 ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI için TIKLAYINIZ

2019 YKS Konuları için TIKLAYINIZ

 
Konuyu Haberdar Et!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.