Sitemize Hoşgeldiniz, Tarih : 22 Ekim 2018 Site İstatistikleri: Kategori sayısı: 36 Yazı sayısı: 1588 Yorum sayısı :66

Devlet Hava Meydanları Maaşları

Devlet Hava Meydanları Maaşları

Kadrolu ve sözleşmeli olmak üzere iki farklı çalıştırma sistemi uygulanmaktadır. Kadrolu personel toplam personelin % 10 kadardır diğer kalan grup ise kadrosuz sadece sözleşme ile işe alınmış süreli eleman grubudur.

Genel anlam da her birimin sorumluluğu oldukça fazladır. Doğuda çalışan personel grubu şartlardan kaynaklana ek ödenekler almaktadır. Personel lise mezunu, lisanslı ve yüksek lisanlı eğitim almış kişilerden oluşmaktadır. DHMİ çalışan personel maaşı 3.300.- TL ile 5.500.- TL aralığında değişiklik göstermektedir.

Yapılan işin derecesine ve personelin eğitim düzeyine iş tecrübesine göre ücret farkları belirlenir. Dhmi 5 ayrı kadro birimi vardır. Bunlar sırası ile mühendis, tekniker, teknisyen, büro görevlisi ve hizmet görevlisidir.

Aynı zamanda devlet hava meydanları işletmesi Türkiye bazından çalışılabilecek en güzel kurumlardan biri olmaktadır. Ayrıca burada çalışan personel maaşları diğer kurumların biraz daha üstündedir. Ek gösterge olarak burada dil tazminatı eklenmektedir. Bu yüzden dhmi de çalışan memur maaşları diğer kurumlara göre biraz daha yüksektir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz