Puanlar.net Hoşgeldiniz, 23 Haziran 2018

Denemelerde soruları yetiştiremiyorsan yavaşsın!

Denemelerde soruları yetiştiremiyorsan yavaşsın!

Üniversite sınavlarına hazırlanan adayların cevabını merak ettiği bir başka soru ise, “ günde ne kadar test çözmeliyim ? ” Eğitimciler adaylara, “ deneme sınavlarında soruları yetiştiremiyorsanız, yavaşsınız. Öncelikle hızlanın ”uyarısında bulunuyor. Aşırı kaygı duymadan sınavlara hazırlanırken, çözmeniniz gereken soru sayısı konusunda ise şu önerilere kulak verin :

a)  Geçmiş yıllarda çıkan soruları mutlaka elden geçirin ve soru tarzlarını öğrenin. Böylece eksik noktaları yakalamış olursunuz.
b) Fazla soru çözerek soru çözme tarzı oluşturmuş olmalısınız. Test çözerken kullandığınız kısa yollar veya formüller artık tam anlamıyla kavranmış olmalı.
c) Kimi zaman doğru cevabı bulurken bazen de yanlışları eleyerek doğruya ulaşma tekniğini kullanmayı kavramış olmalısınız.
d) Konulara göre soru dağılımları hakkında bilgiler oturaklaşmış olmalı, fazla soru çıktığı bilinen konulara mutlaka daha ağırlık verilmeli.
e) Test çözme hızınızı en iyi kontrol edeceğiniz yer denemelerdir. Eğer denemelerde soruları yetiştiremiyor sanız yavaşsınız demektir. Tek çözümü konu eksiklerini bilerek bolca soru çözmektir.
f) Eksik olduğunuz konu ile alakalı olarak konuları tespit etmek ve onların üzerine odaklanmak sınavlara hazırlanan öğrenciler için en önemli net arttırma tekniğidir.
g) Bunların yanı sıra nerelerde yanlış yapıldığının ve bu yanlışın neden yapıldığının çabucak kavranması gerekmektedir. Yanlış yapılmasının birkaç sebebi vardır.

Bunlar ; Konu eksiği, işlem hatası ve dikkatsizlik, okuduğunu iyi anlayamama, konuyu hiç bilmeme, konuyu birbirine karıştırma…
Aday bu sorunlarını ortadan kaldırmayı başarırsa, soru çözmede veya sınavı kazanmada başarısızlık imkansızdır.


Sınav Kaygıları ve Rehberlik Bölümü için TIKLAYIN!

2018 YKS Konuları ve Soru Dağılımı için Tıklayın!

YENİ - 4 Yıllık Bölümlerin Başarı Sıralamaları ve Puanları GÜNCELLENDİ. Tıkla!

YENİ - 2 Yıllık Bölümlerin Başarı Sıralamaları ve Puanları GÜNCELLENDİ. Tıkla!


Bu Yazı Hakkında Görüşlerinizi Bizlerle Hemen Paylaşabilirsiniz. Aşağıdaki Yorum Kutucuğunu Kullanarak yorumlarınızı hemen yazın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
WhatsApp
Taban Puanları için tıklayınız.