Çocukların Yeteneklerini Benimseyen Eğitim Modeli “Renkli Yetenek Anaokulları”nda

Çocukların Yeteneklerini Benimseyen Eğitim Modeli “Renkli Yetenek Anaokulları”nda
04.03.2021
0
A+
A-

Çocukların Yeteneklerini Benimseyen Eğitim Modeli “Renkli Yetenek Anaokulları”nda

Her aile, çocuğunun aldığı eğitimin en iyisi ister. Çocukları için üstün donanımlı bir eğitim hizmeti konusunda, Renkli Yetenek Anaokulları kurumlarımız, bu alanda kendini ispatlamış bir kaliteye sahiptir. Yapılan eğitim, anaokullarında uygulanan belirli standartlar doğrultusunda gerçekleşmez. Yurt dışında da tercih edilen modern eğitim sistemimiz, Ataşehir Anaokulu ve Şerifali Anaokulu lokasyonlarımızda da aynı şekilde gerçekleşir.

Öğrenme Eğilimlerine Uygun Eğitim Kurumu “Renkli Yetenek Anaokulları”

2 ile 6 yaş grubunda bulunan çocuklar, anaokullarında eğitim görür. Bu çocukların her biri farklı zekaya, farklı öğrenme eğilimine, farklı bakış açılarına sahiptir. Her çocuğa aynı şekilde eğitim vermek yerine, çocukların ilgi duydukları alanlar doğrultusunda eğitim verme sistemini benimseyen kurumlarımız çağdaş eğitim modelini uyguladığı gibi bu sistemi benimser. Okullarımız içerisinde bulunan ikinci bir dil öğretiminin yanında, atölyelerde ki çalışmalarda, ilgi alanları ortaya çıkartılır.

blank

Donanımlı Ve İdeal Eğitim Sistemi

Birçok ailenin çevresinde anaokulu, kreş gibi çeşitli eğitim alanları bulunur. Anaokuluna ya da farklı bir ifade ile kreşe başlayan bir çocuğun, yaş grubu oldukça küçüktür. Çalışan ailelerin, özellikle çocuğun yaş grubuna uygun bir şekilde eğitim hizmeti almasını tercih etmeleri olağan bir durumdur. Fakat aileler ideal eğitim sistemi ile birlikte çocuğunun ilgisine ve yaşına uygun, donanımlı eğitimi tercih eder. Bu konuda genel olarak çoğunluğun tercihinde olan, Renkli Yetenek Anaokulu birçok kişi tarafından da ilgi gören eğitim kurumudur. Kurumlarımızın Ataşehir Anaokulu ve Şerifali Anaokulu olmak üzere iki farklı lokasyonu da bulunur. Buralarda ikametgah edenler için hizmet gösteren kurumlarımız, öğrenciler açısından her türlü çalışmayı düşünmüştür.

Montessori Eğitim Modeli

Montessori eğitim modeli, standart eğitim anlayışında farklıdır. Genel olarak yurt dışında da verilen eğitim, modern eğitim standartları içerisinde yer edinir. Montessori eğitim modeli burada bulunan 2 ile 6 yaş grubundaki küçük çocukların, ilgi duydukları yeteneklerinin ön plana çıkması adına yapılan eğitim modelidir. Renkli Yetenek Anaokullarının da benimsediği modern eğitimin, aileler tarafından da desteklendiği gibi öğrencilerin ilgi ve alakalarının hangi alana yöneldiği doğrultusunda faaliyetler, oluşturulur. Öğrencilerin öğrenme faaliyetlerinin, uygulamalı bir şekilde yapılması adına, atölyelerimiz bulunur. Atölyeler farklı konularda farklı çalışmalar sergiler.

Burada alanında uzman koordinasyonlar ile birlikte gerçekleşir. Bilinen eğitim modelinin dışında olması, ailelerin kurumlarımızı tercih etmesi için bir sebeptir.

Yeteneklerin Ve İlgilerin Ön Plana Çıkması Adına Uygulamalar

Çocuklara matematik, türkçe ya da farklı eğitimlerin verilmesinden ziyade, ilgi ve yeteneklerinin olduğu alanlara da açılması, sistemimizin en önemli hedefidir. Özellikle, küçük yaştaki çocukların ilgilerinin desteklenmesi ve bu alana olan uygulamaların yapılması, ileriki yaşlarda da aynı şekilde gelişim gösterir. Anaokulu ya da diğer bir ifade ile kreş eğitimi, çocuklara küçük yaşta verilir. Bu eğitim sisteminin en önemli amacı, ilköğretim seviyesine çocuk geldiği zaman okuldan korkmaması, okuldan eğitim almaya istek olması ve okula olan heyecanını düşmemesini gibi çeşitli faktörleri bulundurur.

Koordineli Olarak Yapılan Öğrenciye Uygun Çalışma

Renkli Yetenek Anaokulları çocukların, bireysel olarak bulundurdukları yeteneklerinin ön plana çıkması adına, eğitim modeli sergiler. Burada yapılan faaliyetler, çocukların potansiyelleri önemsemeyerek sergilenir.

 • Sorgulayan,
 • Araştırmayı seven,
 • Merak eden,
 • Keşfeden,
 • İlgisini ve yeteneğini ön plana çıkaran çalışmalara yönelen

Ve farklı konular hakkında farklı bakış açıları bulunduran her çocuk için donanımlı faaliyetler, eğitim kurumu bünyesinde yer edinir.

 • Zengin eğitim içerikleri,
 • Her gün donanımlı ve uzman psikolog desteği,
 • Uzman eğitim kadrosu,
 • Full time İngilizce eğitimi,
 • 10 farklı alanda yer edinen yetenek atölyesi gibi birbirinden farklı eğitimler çocuklara koordineli bir şekilde sağlanır.

Her Yaş Grubuna Uygun Öğrenme Eğilimleri

Renkli Yetenek Anaokulları eğitim kurumumuzda, yaşlara özel olarak gruplar oluşturulur. Her yaş grubu ile profesyonel bir şekilde ilgilenir.

 • 12 ile 24 aylık çocuklar için anneli gruplar oluşturulur. Burada çocuğun anne sıcaklığı ile birlikte, öğretmeniyle tanışması sağlanır.
 • 24 ve 36 aylık çocuklar için ise oyunlaştırılmış içerikler sağlanır. Sosyalleşme, psiko-motor becerilerinin artış göstermesi, dil gelişiminin ilerlemesi ve son olarak duygusal becerilerinin gelişim göstermesi, oyun grubu içerisindeki çocuklara gerçekleşir.
 • 2 ve 4 yaş aralığında bulunan çocukların, yarım gün olarak eğitim içerikleri bulunur. Burada çocukların ilkokula hazırlanması ve aynı zamanda uygulamalı bir şekilde öğrenmesi gerçekleşir.
 • 2 ve 6 yaş grubunda bulunan öğrencilerimiz için ise haftanın her günü donanımlı ekip ile birlikte, eğitim içerikleri sağlanır. Bu çalışmalar ile birlikte öğrenci ilkokul eğitimine hazır aynı zamanda öğrenmeye açık bir şekilde bulunur.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.