Çıkmış Sorular Nedir? Nasıl Çözülmelidir ve Ne zaman Çözülmelidir?

Çıkmış Sorular Nedir? Nasıl Çözülmelidir ve Ne zaman Çözülmelidir?
10.01.2021
0
A+
A-

Her sene öğrenciler ve öğretmenler tarafından çıkmış sorular nasıl çözülmelidir?, çıkmış sınav soruları ne zaman çözülmelidir? konusu tartışılıyor. Bu çıkmış sorular da sınav fark etmiyor (YKS, TYT,AYT, LGS, KPSS, TUS,ALES, ve diğer sınavlar). Sınava hazırlanan öğrenciler aldıkları çıkmış soruları nasıl çözmeleri gerektiği konusunda genellikle büyük karmaşa yaşıyor. Kimileri satın alır almaz test yapmaya başlarken, kimileriyse bu tipteki testlere sınavın son günlerine kadar dokunmuyor.

Aslında her sene olduğu gibi bu sene de sınava hazırlanan milyonlarca öğrenci kendilerini rakiplerinden farklı kılacak birçok yöntem denemekte. Kimileri daha fazla konu geleceğine inandığı bazı başlıklara daha yoğun çalışırken, kimileriyse kendi alanına girmeyen konulara çalışarak öne geçmeyi planlıyor.

blank

Çıkmış Sorular Nedir?

Şunu bilmelisiniz ki ÖSYM’nin daha önce yaptığı sınavlardan yola çıkarak hazırlanmak her zaman en sağlıklısı olacaktır, daha önce yayınlanmış olan testlere de göz atmak bu işin en iyi yöntemlerinden bir tanesidir.

ÖSYM’nin daha önce yaptığı sınavlara göre hazırlanan bu tipteki testler çeşitli kitapevlerinde ya da internet ortamında rahatlıkla bulunabiliyor. Toplu olarak satılmasının yanı sıra konu konu ayrı olarak da satılan bu kaynaklar öğrenciler için büyük bir rehber olarak görülüyor. ÖSYM’nin çıkmış sorular sayfasına uluşmak için TIKLAYIN

Çıkmış Sorular Nasıl Çözülür?

Çıkmış sorular nasıl çözülür dendiği zamansa işler karışıyor. Kimi öğretmenler bu tipteki testlerin sınava yakın bir zamanda yapılması gerektiğini savunsa da kimileri bu fikirde değil. Biz de bu fikirde olmayan taraflardan bir tanesiyiz. Bize göre çıkmış sorular nasıl çözülür cevabı aslında oldukça basit; birçok kişi gibi biz de bu tipteki testlerin konu konu bitirilmesi gerektiğini düşünüyoruz.

Konu Konu İlerleyin

Herhangi bir konuyu tamamladığınız ve üzerine bolca test bitirdiğiniz zaman kendinizi artık o konuya hakim hissedersiniz, konu hakkında her şeyi bilirsiniz ve önünüze gelen her problemi rahatlıkla yapabiliyorsunuzdur. Bize göre tam da bu noktada ilgili konunun çıkmış sorularını çözmeniz gerekir. Böylelikle ÖSYM tipindeki testlerin üzerinden geçer, konuyu mental olarak da artık tamamen bitirirsiniz. Konu konu ders anlatım için BURADA yer alan kategoriyi ziyaret edebilirsiniz.

Tekrar Yapın

Sınav zamanı yaklaşırken de zorlandığınız ve psikolojik olarak rahatsız hissettiğiniz konuların testlerini tekrardan çözebilirsiniz. Tekrardan aynı teste göz atmak kesinlikle yanlış bir davranış değildir. Böylece hem zayıf tarafınızı güçlendirmiş hem de konuyla alakalı olarak ÖSYM’nin yayınladığı içerikleri iki defa gözden geçirmiş olursunuz. Bunun için TYT ve AYT konuları listemize de göz atabilirsiniz.

Ayrıca Derslere motive olamıyorum ne yapmalıyım? ve Netlerim neden düşüyor? yazılarını okumanızı tavsiye ediyorum.

YKS Denemelerini PDF olarak indirmek için için TIKLAYIN

LGS Denemelerini PDF olarak indirmek için için TIKLAYIN

Online olarak YKS ve LGS Deneme sınavı çözmek isterseniz de BURAYA Tıklayın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.