Botaş Mühendis Maaşları

22.06.2018
102
A+
A-
Botaş Mühendis Maaşları

Türkiye’nin en kaliteli kurumlar arasında olan Botaş mühendis maaşları hakkında sizlere net bilgiler vermeyi hedefliyoruz.KİT kurumları arasındadır. Çalışma koşulları olarak, mühendislerin mesai gibi kavramı yoktur. Mesai yapsalar bile ekstra ücret ödenmez. Yalnız şehir dışında görev yaparsa, dışarı olduğu gün kadar harcırah verilir. Bayram ve tatil günleri vardır. 1 – 5 sene arasında çalışanlar için 23 iş günü 5 ve üstü için standart 30 iş günü yıllık izin hakkı vardır. Sene de 2 tam 4 yarım ikramiye hakkı vardır. 2 tam ve 2 yarımı kurum verir. Kalan 2 yarımı ise Bakanlar Kurulu kararı ile verilir.Kariyer fırsatları vardır. Görevde ilerleme olur. 5 seneyi tamamlayan mühendisler, birim amirlerinin onayı ile başmühendis ünvanı verilir. Bu ekstra para demektir.

Petrol, doğal gaz ve sıkılaştırılmış gaz bölgelerine mühendisleri alımları sürekli mevcuttur. Son yıllarda ivme kazanarak artmaya devam etmiştir.

Botaş mühendisi maaş konusunda en iyi kurumlar arasında diyebiliriz. Yeni başlayan mühendis 4.000 TL maaş alırken, diğer kurumlar da olduğu ekstra tazminatları vardır. Yabancı dil, makam, kıdem, on kol nöbeti gibi sayabiliriz. Botaş’ın en çok tercih ettiği mühendislik dalları başta elektrik, elektronik, makine, endüstri, kimya, malzeme mühendislerini sayabiliriz.

Çalıştığı birim gereğince şehir dışında olan mühendisler için günlük 50 TL harcırah ödemesi yapılır. Ortalama ikramiyeleri ile 4.500 TL aylık maaşları vardır.

 2019 ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI için TIKLAYINIZ

2019 YKS Konuları için TIKLAYINIZ

 
Konuyu Haberdar Et!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.