Biyoloji Öğretmenliği 2021 Taban Puanları Başarı Sıralamaları

Biyoloji Öğretmenliği 2021 Taban Puanları Başarı Sıralamaları

Biyoloji Öğretmenliği taban puanları 2021 , Biyoloji Öğretmenliği başarı sıralamaları 2021. Üniversitelerin 4 yıllık bölümlerin de öğrenim görmek isteyen adayların en çok merak ettiği konuların başında gelen Biyoloji Öğretmenliği 2021 Taban Puanları Başarı Sıralamaları siz değerli okurlarımıza buradan açıklamak istiyoruz.

Biyoloji Öğretmenliği Taban Puanları 2021 ve Biyoloji Öğretmenliği Başarı Sıralamaları 2021,Biyoloji Öğretmenliği Bölümü Başarı Sırası,Biyoloji Öğretmenliği Hangi Üniversitelerde Var,Biyoloji Öğretmenliği İçin Kaç Puan Gerekir gibi soruların cevaplarını bu yazımız içerisinde bulacaksınız.


Özelikle fakülte bazında eğitim alan adayların diğer adaylara göre iş hayatına girme durumlarının daha çok olmasından dolayı buradan araştırma yaparak 4 yıllık Biyoloji Öğretmenliği taban puanları,başarı sıralamalarını öğrenebilirsiniz.


Aşağıda yer alan tablodaki puanlar 2020 yılına ait Üniversite Taban Puanlarıdır. Sayfamızdaki verilerin tamamı ÖSYM ve YÖK tarafından yayınlanmış olan en son güncel puanlardır. Başarı sıralamaları henüz YÖK tarafından açıklanmamıştır. Tabloda yer alan başarı sıralamaları ÖSYM'nin yayınladığı Yığınsal Puan Sıralamalarına göre tahmini olarak oluşturulmuştur.blankBiyoloji Öğretmenliği 2021 Taban Puanları Başarı Sıralamaları

Üniversite AdıBölümPuan TürüKont.Taban PuanSıralama
Hacettepe Üniversitesi (Ankara) (Devlet)Biyoloji Öğretmenliği (Örgün)SAY21324,7474200,821
Marmara Üniversitesi (İstanbul) (Devlet)Biyoloji Öğretmenliği (Örgün)SAY21315,4375219,286
Gazi Üniversitesi (Ankara) (Devlet)Biyoloji Öğretmenliği (Örgün)SAY21313,2553223,966
Dokuz Eylül Üniversitesi (İzmir) (Devlet)Biyoloji Öğretmenliği (Örgün)SAY21304,3447243,915
Balıkesir Üniversitesi (Balıkesir) (Devlet)Biyoloji Öğretmenliği (Örgün)SAY21Dolmadı
Necmettin Erbakan Üniversitesi (Konya) (Devlet)Biyoloji Öğretmenliği (Örgün)SAY21Dolmadı
Ondokuz Mayıs Üniversitesi (Samsun) (Devlet)Biyoloji Öğretmenliği (Örgün)SAY21DolmadıBilgilendirme: Yukarıda yer alan tabloda puanları ve başarı sıralamalarını bulacaksınız. "Oluşmadı" veya Tercih Edilmedi yazılan yerde kontenjanının dolmadığını ifade etmek için yazdık. Örnek vermek gerekirse 50 kişilik kontenjan dolmadığı için ÖSYM herhangi bir sıralama ve/veya taban puan tahmini oluşturmadı. İsteyen herkes baraj puanı yoksa bu bölümü tercih edip yerleşebilme şansına sahip. Tabloda (--) şeklinde olan yerleri ise hiçbir adayın tercih etmediği şeklinde yorumlayabiliriz.

NOT: LÜTFEN TERCİH YAPMADAN ÖNCE KILAVUZU DİKKATLİCE KONTROL EDİNİZ. SİTEMİZDEKİ VERİLER BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR. TERCİHLERİNİZİ KESİNLEŞTİRMEDEN ÖNCE LÜTFEN ÖSYM VERİLERİNİ KONTROL EDİNİZ.


Biyoloji Öğretmenliği taban puanları, Biyoloji Öğretmenliği başarı sıralaması, 2021 Biyoloji Öğretmenliği puanları, 2021 Biyoloji Öğretmenliği sıralamaları, Biyoloji Öğretmenliği için kaç puan gerekir?, Biyoloji Öğretmenliği hangi üniversitelerde var?, Biyoloji Öğretmenliği başarı sırası, Biyoloji Öğretmenliği 2020 2021 başarı sıralaması ve taban puanları, Biyoloji Öğretmenliği YKS TYT-AYT Taban ve Tavan Puanları 2020 2021


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.