Bilgi Yönetimi 2020 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2 Yıllık)


  Bilgi Yönetimi taban puanları 2020 , Bilgi Yönetimi başarı sıralamaları 2020. Üniversite sınavına girecek olan adaylardan bazıları 4 yıllık fakülte hayali kurarken bazılarının idealinde ise 2 yıllık eğitim ve öğretim süresi olan bölümler yer almaktadır. TYT yani YKS olan öğrenci seçme sınavına giren adaylar arasında başarılı puanları alanların bu bölümlerde öğrenim görme durumlarının söz konusu olduğunu da belirtmek istiyoruz. Bu yüzden de 2 Yıllık Bölümlerin Taban Puanları hakkında merak ettiğiniz tüm detaylara sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.


  Bilgi Yönetimi Bölümlerin Taban Puanları


  Yukarıda belirttiğimiz bölümde öğrenim görmek istediğiniz zaman almanız gereken ortalama bir taban puan bulunmaktadır. Meslek yüksekokulu olarak geçen bu bölümün özelikle ülkemizde yer alan hemen hemen her üniversitede yer aldığını ve bu bölümü kazanmak için biraz çaba sarf etmeniz yeterli olacaktır.Bilgi Yönetimi Bölümünde öğrenim görmek istediğiniz zaman ortalama olarak almanız gereken taban puanın aşağıda yer alan tablodaki gibi olduğunu belirtelim. Özelikle de bu bölümün iş imkânı açısından sizlere en uygun olduğunu düşünüyorsanız bu alanda kendinizi geliştirmeye başlayarak eğitim alma şansınız bulunmaktadır.


  Örgün Eğitim Veren Üniversiteler


  Bilgi Yönetimi Bölümü ile alakalı olarak örgün olarak eğitim veren üniversitelerden sizlere en yakın ilde olanları tercih etmeniz sizin büyük bir avantaj olacaktır. Bunun nedeni ise 2 yıllık eğitim alacağınız süre içerisinde bölümünüz ile alakalı olarak farklı türden kursları ve eğitimleri de alarak bu bölüm ile kendinizi geliştirme fırsatınız bulunmaktadır. Özellikle günümüzde çok fazla tercih edilen Bilgi Yönetimi Bölümü ile alakalı olarak alacağınız eğitimlerin mutlaka sertifika bazında elinizde bulundurulması gereken belgelerini alarak iş hayatınız da sizlere yardımcı olacağını bilmeniz fayda vardır. MEB onaylı olarak bölümünüz ile alakalı olan eğitimleri yakından takip etmeniz sizlere büyük kolaylıklar sağlayacaktır.


  Açıktan öğrenim veren üniversiteler


  Bilgi Yönetimi bölümün de öğrenim görmek istediğiniz zaman bu bölüm ile alakalı olarak açıktan eğitim veren üniversiteler varsa bu şekilde eğitim ve öğrenim görme şansınızda bulunmaktadır. Hem iş hayatında yer alan hem de eğitim ve öğrenim görmek isteyen adaylar için son derece önemli olan açıktan eğitim veren üniversitelerin, tamamında bazı bölümlerin olmadığını da siz değerli okurlarımıza belirtmek istiyoruz. Ancak bu konuda bir araştırma yaparak Bilgi Yönetimi Bölümünün diğer açıktan eğitim veren hangi üniversitelerde olduğunu öğrenme şansınız bulunmaktadır.


  Taban ve Tavan Puanları

  Bilgi Yönetimi bölümünde eğitim ve öğrenim görmek istediğiniz zaman taban puanları birçok öğrenci tarafından merak edilmektedir. Özellikle bir önceki yıla ait olan Bilgi Yönetimi bölümünün taban puanlarına sitemiz üzerinden bakarak net bilgi sahibi olabilirsiniz. Ancak bu taban puanların yıllar arasında değişkenlik gösterme durumu bulunmaktadır. Özellikle de sınavın zorluk derecesine göre değişkenlik gösterecek olan Bilgi Yönetimi bölümünün ortalama taban puanı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Sitemizde yer alan Bilgi Yönetimi bölümüne ait taban puanlarının son sene de (2019-2020) yerleşen adaylardan baz alınarak sizlere sunulduğunu ve gerçek taban puanlar olduğunu unutmayınız.


  Özel üniversiteleri de tercih edebilirsiniz


  Bilgi Yönetimi bölümü ile alakalı olarak bazı özel üniversitelerin de bu bölüm ile eğitim ve öğrenim verdiğini belirtelim. Eğer sizlerde Bilgi Yönetimi Bölümü ile alakalı olarak eğitim ve öğrenim almak istediğiniz zaman bu alanda ücretli bir şekilde eğitim veren üniversiteleri de bulabilirsiniz. Özel üniversitelerin Bilgi Yönetimi Bölümlerinin taban puanlarının devlet üniversitelerine göre daha düşük olduğunu unutmayınız. Yani 2 yıllık Bilgi Yönetimi bölümünde eğitim görmek istediğiniz zaman puanınızın yeterli olmaması durumunda 2. Plan olarak özel üniversiteleri de düşünebilirsiniz.

  Bilgi Yönetimi 2020 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2 Yıllık)

  Üniversite AdıBölümPuan YılıPuan TürüKont.Taban PuanıTahmini Sıralama
  TEKİRDAĞ NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİBilgi Yönetimi2019TYT35205,568221485342
  ORDU ÜNİVERSİTESİBilgi Yönetimi2019TYT25187,848891712030
  ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİBilgi Yönetimi2019TYT40OluşmadıOluşmadı
  ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ (ERZURUM)Bilgi Yönetimi (Açıköğretim)2019TYT1000OluşmadıOluşmadı
  BURDUR MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİBilgi Yönetimi2019TYT35OluşmadıOluşmadı
  KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİBilgi Yönetimi2019TYT20OluşmadıOluşmadı
  KÜTAHYA DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİBilgi Yönetimi2019TYT35OluşmadıOluşmadı


  Bilgilendirme: Asagida yer alan tabloda puanlari ve basari siralamalarini bulacaksiniz. "Olusmadi" yazilan yerde kontenjaninin dolmadigini ifade etmek için yazdik. Örnek vermek gerekirse 50 kisilik kontenjan dolmadigi için ÖSYM herhangi bir siralama ve/veya taban puan tahmini olusturmadi. Isteyen herkes baraj puani yoksa bu bölümü tercih edip yerlesebilme sansina sahip. Tabloda (--) seklinde olan yerleri ise hiçbir adayin tercih etmedigi seklinde yorumlayabiliriz.

  NOT: LÜTFEN TERCIH YAPMADAN ÖNCE KILAVUZU DIKKATLICE KONTROL EDINIZ. SITEMIZDEKI VERILER BILGILENDIRME AMAÇLIDIR. TERCIHLERINIZI KESINLESTIRMEDEN ÖNCE LÜTFEN ÖSYM VERILERINI KONTROL EDINIZ.


  Bilgi Yönetimi taban puanları, Bilgi Yönetimi başarı sıralaması, 2020 Bilgi Yönetimi puanları, 2020 Bilgi Yönetimi sıralamaları, Bilgi Yönetimi için kaç puan gerekir?, Bilgi Yönetimi hangi üniversitelerde var?, Bilgi Yönetimi başarı sırası, Bilgi Yönetimi 2019 2020 başarı sıralaması ve taban puanları, Bilgi Yönetimi YKS TYT-AYT Taban ve Tavan Puanları 2019 2020

  reklam

  3
  Kimler Neler Demiş?

  avatar
  Fotoğraf ve Resim Dosyası
   
   
   
  2 Yorum konuları
  1 Konu cevapları
  0 Takipçiler
   
  En çok tepki verilen yorum
  En yeni yorum dizisi
  2 Yorum yazarları
  editorcoşkun koska Son yorum yazarları
    Abone ol  
  Bildir
  coşkun koska
  Ziyaretçi
  coşkun koska

  2 lık bilgi yönetimi okumak istiyorum kaç tane sınava girmem gerekiyor sınav harcı ne kadar ödemem gerekiyor en az kaç puan almam gerekiyor teşekkürler saygılar